Kreativní desetiminutovky

Kreativní desetiminutovky

Každý psavec alespoň jednou v životě poznal tvůrčí blok a jeho neustálou snahu chytit se a nepustit. Jednou z mnoha možností, jak s touto potvorou bojovat, jsou krátká cvičení tvůrčího psaní.

Níže najdete 7 inspirativních cvičení, jejichž zadání se mění díky náhodnému generátoru výsledků. Čili pokaždé, když se vrátíte na tuto stránku, najdete trochu jiný popis jednotlivých zadání. V současné chvíli Kreativní desetiminutovky nabízejí několik stovek originálních kombinací (nicméně brzy přibudou další).

Toužíte se rozvíjet, chcete si pouze hrát, nebo skutečně potřebujete popohnat vaši inspiraci? Vytaste tužku a papír, protože Kreativní desetiminutovky jsou tady!

Jak Kreativní desetiminutovky používat

Ve skutečnosti tady žádná omezení nejsou. Kreativní desetiminutovky byly stvořeny jako skutečně desetiminutová cvičení tvůrčího psaní. Jednoduše si přečtěte zadání a deset minut pište.

Jestliže si níže prostudujete základní pravidla, budete znát vše potřebné. Opravdu!

Základní pravidla

  • Uvolněte se: nezastavujte se a pište celých deset minut.
  • Nehodnoťte: needitujte v průběhu psaní a nebojte se, že napíšete hrubku – k doladění bude dostatek času po uplynutí deseti minut určených jen a pouze pro psaní.
  • Nestarejte se o výsledek: tohle je hra a vy jste pravděpodobně u sebe doma, kde vám nic nehrozí. Zbytečně se neblokujte a užijte si psaní.
  • Jakmile úkol splníte, pochvalte se: dopřejte si trochu čokolády, šálek dobré kávy nebo se na sebe usmějte do zrcadla. Nebuďte k sobě příliš kritičtí, protože jste se právě pokusili hravým způsobem zdokonalit. A to si prostě pochvalu zaslouží! ;)

Příklad cvičení č. 3: Pozdrav z…

Napište imaginární pohlednici jednomu z vašich známých z babiččina gauče.


Kreativní desetiminutovky

KREATIVNÍ DESETIMINUTOVKY JSOU ZA TÍMTO BANNEREM!
Kreativní desetiminutovky jsou zdarma pro všechny odběratele newsletterů ze stránek RenéNEKUDA.cz. Ověřte prosím svůj odběr, případně se nově zaregistrujte. Vaše múza vám za to určitě poděkuje, věřte mi. ;)