Kreativní desetiminutovky

Kreativní desetiminutovky

Každý psavec alespoň jednou v životě poznal tvůrčí blok a jeho neustálou snahu chytit se a nepustit. Jednou z mnoha možností, jak s touto potvorou bojovat, jsou krátká cvičení tvůrčího psaní.

Níže najdete 7 inspirativních cvičení, jejichž zadání se mění díky náhodnému generátoru výsledků. Čili pokaždé, když se vrátíte na tuto stránku, najdete trochu jiný popis jednotlivých zadání. V současné chvíli Kreativní desetiminutovky nabízejí několik stovek originálních kombinací (nicméně brzy přibudou další).

Toužíte se rozvíjet, chcete si pouze hrát, nebo skutečně potřebujete popohnat vaši inspiraci? Vytaste tužku a papír, protože Kreativní desetiminutovky jsou tady!

Jak Kreativní desetiminutovky používat

Ve skutečnosti tady žádná omezení nejsou. Kreativní desetiminutovky byly stvořeny jako skutečně desetiminutová cvičení tvůrčího psaní. Jednoduše si přečtěte zadání a deset minut pište.

Jestliže si níže prostudujete základní pravidla, budete znát vše potřebné. Opravdu!

Základní pravidla

  • Uvolněte se: nezastavujte se a pište celých deset minut.
  • Nehodnoťte: needitujte v průběhu psaní a nebojte se, že napíšete hrubku – k doladění bude dostatek času po uplynutí deseti minut určených jen a pouze pro psaní.
  • Nestarejte se o výsledek: tohle je hra a vy jste pravděpodobně u sebe doma, kde vám nic nehrozí. Zbytečně se neblokujte a užijte si psaní.
  • Jakmile úkol splníte, pochvalte se: dopřejte si trochu čokolády, šálek dobré kávy nebo se na sebe usmějte do zrcadla. Nebuďte k sobě příliš kritičtí, protože jste se právě pokusili hravým způsobem zdokonalit. A to si prostě pochvalu zaslouží! ;)

Příklad cvičení č. 3: Pozdrav z…

Napište imaginární pohlednici jednomu z vašich známých z babiččina gauče.


Kreativní desetiminutovky