Spisovatelský kurz

5.00 z 5 založeno na 14 zákaznický recenzí
(14 zákaznických recenzí )

1 950 

Zcela nový Spisovatelský kurz vám ukáže jednotlivé prvky tvůrčího psaní v podrobných a fascinujících souvislostech. Jeho metodika byla vyvíjena 3 roky a testoval jsem ji na několika školeních zkušených českých pedagogů!

Časová dotace: jedno odpoledne (od 14:00 do 17:30 s krátkou pauzou uprostřed)

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Počet účastníků: 7 až 12

Aktuálně vypsané termíny:

 • sobota 14. května 2022 (od 14:00 do 18:00)první oficiální termín tohoto nového kurzu!
 • sobota 11. března 2023 (od 14:00 do 18:00)obsazen!
 • sobota 18. listopadu 2023 (od 14:00 do 18:00)
 • sobota 16. března 2024 (od 14:00 do 18:00)

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Popis

Psaní je částečně chemie a matematika. Vyprávění příběhů je o vylaďování mnoha prvků – hlavního hrdiny vs. antihrdiny, míry popisů a dialogů, zápletky a úrovně konfliktů, případně i o správné volbě vypravěče a hlediska, žánru apod.

Tento hravý a extrémně užitečný kurz tvůrčího psaní vám ukáže všechny uvedené prvky (a mnoho dalších) v podrobných souvislostech. Naučíte se díky němu rozpoznat dopad jednotlivých rozhodnutí, které jako tvůrci příběhů musíte udělat.

Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Zjistíte například:

 • jak volba antihrdiny ovlivňuje výběr detailů v popisech
 • proč se ne všechny typy konfliktů hodí do vašeho příběhu
 • čemu se má význam věnovat (a co je naopak nedůležité)
 • kolik literárního času má zabrat vaše vyprávění a jednotlivé scény
 • jak vytvořit vnitřní logiku celého příběhu (v různých literárních světech)
 • co všechno dokáže při psaní příčina a následek
 • proč je důležité vytipovat si správného vypravěče a jak jeho výběr ovlivňuje celek a použitou slovní zásobu (a také proč je dobré ujasnit si ho ještě před tím, než začnete vůbec psát)

Cíle Spisovatelského kurzu

Seznámit účastníky s vzájemně propojenými prvky psaní. Pochopit vnitřní struktury příběhů a vše si ukázat na praktických příkladech (aby byl vidět rozdíl jednotlivých přístupů). Kurz má pomoci s nejtěžší věcí na psaní – vše správně vybalancovat a vyladiť tak, aby nic nepřebývalo a zároveň i nechybělo. Po absolvování Spisovatelského kurzu budete mít v ruce podrobný návod, který můžete v budoucnu uplatnit na jakýkoliv svůj příběh.

Pro koho je tento kurz vhodný

Pro všechny zájemce o psaní (jakékoliv úrovně). A to i pro ty, kteří u mě absolvovali ostatní kurzy. Metodika pro Spisovatelský kurz je zcela nová a ověřená na mnoha školeních učitelů. Vyvíjela se 3 roky.

Jak to probíhá?

Spisovatelský kurz je prakticko-teoretický. Nemusíte mít žádný nápad na knihu nebo rozpracovaný rukopis, aby byl pro vás workshop přínosný. Znalosti z tohoto setkání vám zůstanou na celý život a přehledně propojí vše, co jste dosud o psaní (ne)věděli. A pokud již na nějaké knize pracujete, můžete si vše vyzkoušet a otestovat přímo na místě.

14 recenzí pro Spisovatelský kurz (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

5.00 z 5 hvězdiček

5
14
4
0
3
0
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Blanka Balážová

  Jakožto člověk, který doteď neměl nejmenší tušení, jak vůbec naplánovat příběh jako takový, velmi oceňuji to, že jste mi ukázal, jak vůbec s plánováním začít a co všechno je dobré naplánovat.

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Lenka Turcovská

  Geniální propojení praxe a teorie, bez jediného okamžiku nudy nebo pocitu promarněného času. Klidně bych zůstala i déle.

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Rostislav Bakula

  Skvělá volba, že vše bylo formou hry na vlastním příběhu. I z každodenní rutiny se pak pomocí několika jednoduchých postupů dala vypilovat netradiční, zajímavá a leckdy bizarní story :-)

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Michal Hubert Zrůst

  Skvěle prožité čtyři hodiny. Byl to můj druhý kurz a mnoho věcí mě báječně zapadlo do spisovatelského puzzle :-)

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Šárka

  Kurz splnil všechna má očekávání, vyhovoval mi přístup lektora, místo i tempo. Sice po absolvování kurzu musím (ale opravdu musím) celý svůj příběh překopat tak, aby si uchoval dynamiku, logiku i chronologii, ale za to, René, velmi děkuji. Tohle "popostrčení" jsem potřebovala a ještě jednou díky za vše.

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Andrea Čekanová

  Bylo to moc fajn, uvolněná atmosféra plná zvídavých lidí. Kurz je nejen skvělá motivace, ale také ideální k tomu prvnímu odpíchnutí na cestě za tvorbou vlastních příběhů.

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Martina B.

  Nutno podotknout, že jsem před kurzem měla nervy na pochodu. A to velmi. Ale setkání s tak milými lidmi, kteří mají podobné zájmy, mne uklidnilo. Příjemně strávené odpoledne v příjemné společnosti. Kurz mne nadchl a už se těším na další. Zvláštní, že po jednom odpoledni jsem si začala více věřit. Děkuji!

 8. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kamila Šimková

  Přistihla jsem, že od jistého okamžiku mám svůj postup, jak tvořím. Také jsem si uvědomila, že postup, jaký jsme si vyzkoušeli, je možné obměňovat. Začít například tématem, nebo postavou a dotvořit to ostatní. V takovém pojetí to je pak hra a hraní má každý rád bez ohledu na věk.

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza Bezrouková

  Tenhle kurz byl jako bujón! Z jedné malé kostičky se dá uvařit celá polévka! Nevěřila bych, že se dá během jednoho odpoledne vysvětlit (a pochopit), jak funguje příběh, jak vystavět jeho strukturu, jak si hrát s postavami a detaily - ale opravdu to jde! Báječně strávený čas, krásně jsme si pohráli.

 10. Reviewer profile image
  5 z 5

  Katka z Přibyslavi

  Na kurzu jsem se cítila uvolněně a neměla jsem vůbec problém sdílet své nápady. Uvědomila jsem si, jak důležité je dodržování záměru.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.