Průvodce začínajícího spisovatele

Zorientovat se v oblasti tvůrčího psaní může být pěkný oříšek. Průvodce začínajícího spisovatele vám ho ale pomůže snadno rozlousknout.

Tento tříměsíční on-line kurz tvůrčího psaní zdarma vám nabídne deset lekcí plných zajímavých článků, nástrojů a cvičení. Nasměruje vás k nejdůležitějším aspektům psaní a ukáže vám, na co byste se měli ze začátku soustředit (a čemu se případně vyvarovat). Také vám dodá spoustu osvědčených rad a tipů, jak např. strukturovat zajímavé příběhy, jak se zbavit tvůrčího bloku, jak vytvořit uvěřitelného hlavního hrdinu či kde hledat inspiraci.

Průvodce začínajícího spisovatele

Tematické okruhy Průvodce začínajícího spisovatele:

  • Inspirace a téma
  • Postavy
  • Dialogy a monology
  • Popisy
  • Hledisko
  • Struktura příběhů
  • Revize
  • Tvůrčí blok
  • Pomůcky a nástroje
  • Vydání knihy

Jak již bylo řečeno, Průvodce začínajícího spisovatele vám má pomoci zorientovat se v oblasti tvůrčího psaní. Když mu budete věnovat svoji pozornost, můžete díky němu získat poměrně intenzivní začátečnický kurz tvůrčího psaní, za který byste jinde zaplatili třeba i několik tisíc Kč. 

Obecně platí, že tato pasivní forma studia za vás sice hlavní práci neudělá, ale rozhodně vám ji může výrazně usnadnit. Každá lekce vám ukáže základní teoretické i praktické podhoubí + získáte velké množství odkazů na relevantní články, pomůcky a nástroje z těchto webových stránek RenéNEKUDA.cz. Dostanete tedy podrobný návod, jak začít studovat tvůrčí psaní a jak se zdokonalit ve svých spisovatelských dovednostech (a to opravdu zadarmo).

Lekce Průvodce začínajícího spisovatele se vám budou otevírat v tempu jedna týdně a do kurzu se můžete přihlásit ve svém uživatelském účtu v tabulce dole (pokud ještě nemáte zdejší účet, registrovat se můžete na tomto místě).

Jak samotný název napovídá, kurz je určen zejména začínajícím spisovatelům a spisovatelkám, kteří ještě nemají příliš mnoho zkušeností se psaním vlastních textů a příběhů (nicméně využít ho mohou i nováčci, jenž se ještě nesetkali s teorií tvůrčího psaní či autoři hledající čerstvou inspiraci; případně ti z vás, kteří potřebují kreativně „nakopnout“).

Dvě poznámky na konec: Více informací o fungování zdejších on-line kurzů získáte zde. Hledáte-li další pomůcky zdarma, najdete je tady. Tak ať vám to dobře píše! ;)

Průvodce – kniha

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.