Webináře tvůrčího psaní

Webinář je moderní forma vzdělávání, která nabízí úplně stejný zážitek jako na opravdovém kurzu tvůrčího psaní, i když ho absolvujete z pohodlí svého domova (nebo třeba z kavárny). Jednoduše se připojíte do živě přenášené výuky, do které můžete přímo zasahovat, plnit úkoly, komunikovat s ostatními účastníky, příp. se na cokoliv nejasného zeptat přítomného lektora.

Webináře tvůrčího psaní

Tři největší výhody webinářů

Vzdálenost

Webinář nevyžaduje fyzickou přítomnost. Vše se odehrává ve vašem internetovém prohlížeči (dokonce si nemusíte ani instalovat žádný speciální program).

Lektor

V reálném čase vidíte a slyšíte lektora. Ten se okamžitě přizpůsobuje potřebám jednotlivých účastníků a reaguje na vaše dotazy.

Komunikace

Snadno můžete komunikovat s ostatními účastníky nebo přímo s lektorem – formou chatu nebo pomocí mikrofonu (příp. i webkamery).


Aktuálně vypsané webináře tvůrčího psaní

Neváhejte s přihlášením, protože počet míst je vždy omezen!


Dálkový kurz tvůrčího psaní

Dálkový kurz tvůrčího psaní (doporučuji!)

Ucelený kurz tvůrčího psaní, který probíhá formou webináře. Čeká vás 6 tematických setkání s přizpůsobenou výukou (odnesete si tak co možná nejvíce zajímavých znalostí a zkušeností, neboť kurz je i částečně praktický).
Datum: každou středu od 16. září do 21. října 2020 (vždy od 19:00 do 21:00)
Délka webináře: 6 x 2 hodiny

Více informací a přihláška »


Webinář Jak vydat knihu

Jak vydat knihu

V tomto ultra-užitečném webináři se seznámíte se vším důležitým, co se týká českého knižního trhu a vydávání knih.
Datum záznamu: neděle 28. 6. 2020
Délka webináře: cca 75 minut

Zhlédnout záznam »


Webinář Univerzální principy příběhů

Univerzální principy příběhů

Poznejte univerzální principy fungování příběhů, které můžete hravě uplatnit jak při psaní knihy, tak i ve svém každodenním životě!
Datum záznamu: úterý 28. 4. 2020
Délka webináře: cca 1,5 hodiny

Zhlédnout záznam »


Krátké webináře zdarma

V následující sekci najdete webináře, do kterých se můžete přihlásit zdarma (nebo si lze volně pustit jejich videozáznamy).


Jak se píše kniha

Jak se píše kniha (ZDARMA)

Webinář zdarma, ve kterém se podíváme na zoubek procesu psaní knihy (+ naťukneme i její vydání). Záznam tohoto webináře najdete automaticky ve svém účtu v tabulce dole (pokud nemáte založený zdejší účet, můžete se registrovat zdarma).
Datum pořízení záznamu: čtvrtek 18. 6. 2020
Délka webináře: cca 45 minut


Jak udržovat múzu v dobré kondici

Jak udržet svoji múzu v dobré kondici (ZDARMA)

Tento výživný webinář zdarma vám ukáže možnosti, jak pečovat o svoji múzu + jak posilovat její kreativní svalstvo. Záznam tohoto webináře najdete automaticky ve svém účtu v tabulce dole (pokud ještě nemáte zdejší účet, můžete se registrovat zdarma).
Datum pořízení záznamu: pátek 24. 4. 2020
Délka webináře: 35 minut


Nové webináře budou brzy vypsány…


„Webinář je skvělá příležitost pro studium tvůrčího psaní v momentě, kdy nemůžete z časových či jiných důvodů dorazit na kurz tvůrčího psaní pro veřejnost. Tak ji využijte – těším se na vás! ;)“

René Nekuda, váš lektor tvůrčího psaní

Co všechno k webináři potřebuji?

Pouze dvě věci: Alespoň průměrně rychlý internet a prohlížeč Chrome, Safari, Opera, Edge nebo Mozilla Firefox (čím novější verze, tím lepší). Žádoucí je při webináři používání sluchátek (příp. sluchátek s mikrofonem), ale ty nejsou vyloženě nutné (pouze zabraňují vzniku trochu nepříjemnému echu).

Zvládnu se do webináře přihlásit?

Samozřejmě, že ano! Tím, že procházíte tuto webou stránku, umíte všechno, co ke spuštění webináře potřebujete umět. Když webináře zvládá i má nejstarší studentka (86 let), musíte je lehce zvládnout i vy!

Jak dlouho tyto webináře obvykle trvají?

Dle tématu konkrétního webináře se jejich rozsah běžně pohybuje v rozmezí mezi 45 až 180 minutami. Předpokládaná délka jednotlivých webinářů je vždy uvedena v jejich popisu.
Pozor: I když se jedná o online výuku, pořád platí, že jednotlivé lekce mají omezený počet účastníků!

Jak se do webináře přihlásit?

Jednoduše – vyplňte přihlášku na zdejších webových stránkách RenéNEKUDA.cz. Cca 10 až 15 minut před začátkem webináře vám přijde e-mail s přístupovým odkazem a heslem. Kliknete na odkaz, zadáte své jméno a heslo (tyto údaje jsou jednorázové a nejsou nikde jinde používány) a je to! Poznámka: Všimňete si, že si nemusíte stahovat žádný speciální program.

Jak můžu během webináře komunikovat s ostatními účastníky (nebo s lektorem)?

To je také velmi jednoduché. Na výběr máte hned ze tří možností:
1. Chat (text)
2. Mikrofon (hlas)
3. Webkamera v kombinaci s mikrofonem (tj. obraz i hlas)
Webinář opravdu věrně simuluje míru interaktivity v klasické učebně, což z něho dělá rovnocenný způsob výuky tvůrčího psaní v porovnání s běžnými kurzy pro veřejnost!

Jak zprovoznit vlastní webkameru a mikrofon?

Stačí vám na to dvě kliknutí – vpravo nahoře uvidíte ikonky kamery a mikrofonu. Když na ně kliknete, vyskočí vám pravděpodobně ještě upozornění, které se vás zeptá, zdali opravdu chcete svoji kameru či mikrofon zpřístupnit. Jakmile tuto volbu potvrdíte, mělo by vše bez problémů fungovat. Poznámka: Ne všechna online setkání vyžadují od účasníků zapnutí kamery a mikrofonu (viz opět popisy jednotlivých webinářů). Většinou se komunikuje skrze chat.

Dají se někde zhlédnout záznamy ze zdejších webinářů?

Ano, u některých webinářů je možné zakoupit přístup k jejich videozáznamu. Výhodou je, že si tyto záznamy můžete pustit kdykoliv a kdekoliv (třeba i opakovaně nebo po částech). Nevýhoda je, že již nemůžete do zaznamenaných webinářů přímo zasahovat. Poznámka: Jestliže si zakoupíte řádný webinář, dostanete automaticky i přístup k jeho videozáznamu zdarmaPřístup je vždy časově omezen na dobu jednoho kalendářního měsíce.

Existuje ucelený návod, jak vaše webináře používat?

Ano, podrobný návod, jak používat zdejší webináře, najdete tady. Opravdu se nemáte čeho bát, zatím nemám účastníka, který by tuto formu vzdělávání technicky nezvládl.

Máte další otázku nebo si chcete přečíst obchodní podmínky?

Pak mi napište nebo klikejte sem. Se svým novým lektorem se můžete seznámit zde.


Sami uvidíte, že webináře jsou skvělou a plnohodnotnou alternativou klasické výuky!


Webináře Reného Nekudy

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.