Základy tvůrčího psaní

Tento unikátní videokurz obsahuje 30 lekcí, které se dotýkají všech nezbytných základů tvůrčího psaní. Žádné reklamy, žádné další skryté platby. Připravte se na dlouhodobé studium tvůrčího psaní, za které byste jinde zaplatili tisíce korun. 

30 lekcí

Základy tvůrčího psaní je kurz s více než třiceti lekcemi, které pokrývají všechny nezbytné oblasti tvůrčího psaní. Najdete v něm jak teorii, tak i hravou praxi.

2 až 5 minut

Každá video lekce je navržena tak, aby vám zabrala co nejméně času (a zároveň aby podchytila podstatu věci).

Doplňkové materiály

Součástí tohoto kurzu jsou i články a doplňková cvičení tvůrčího psaní, které vám pomohou ponořit se ještě hlouběji do spisovatelského řemesla.


Základy tvůrčího psaní je videokurz, který je opravdu pro všechny!

Koncept kurzu je celkem prostý – přinést vám v ucelené a zábavné formě nejdůležitější informace z oblasti tvůrčího psaní. Zvolil jsem formu videolekcí, abych mohl být co nejvíce názorný.

Základy tvůrčího psaní vám nabízí 10 volně přístupných lekcí, zbytek kurzu je možné absolvovat po přihlášení se (což je nyní s výraznou slevou).

Buďte u toho, užijte si ho a pozdravujte ode mě svoji múzu! ;)

Volně přístupný obsah kurzu Základy tvůrčího psaní

Začátky

Srozumitelnost

Klišé

Detaily

Postavy

Konflikty

Konzistentnost

Jaký jste typ autora?

Dialogy a popisy

Popisy

+ Dalších 20 lekcí objevíte ve své e-mailové schránce. Které to jsou?

„Dlouho jsem hledala něco podobného – přehledný kurz s ucelenými informacemi na jednom místě. Doplňková cvičení jsou skvělá k procvičení a prohloubení informací k danému tématu.“ – Tefo

#1 Začátky

V této sekci vždy najdete doplňkové články a cvičení, které se týkají dané lekce kurzu Základy tvůrčího psaní. Rozklikejte je všechny!

„Je fajn, že něco takového existuje!“ – Gloriet​

#2 Srozumitelnost

Srozumitelnost textu je klíčová věc. Pokud čtenáři po dočtení knihy tápou nad významem některých scén nebo popisů, případně vůbec netuší, čeho chtěl svým psaním autor docílit, není to úplně v pořádku, že ano? Hmm… Co tedy s tím?

„Sice zatím žádnou knihu nepíšu, ale video mě vždy tak příjemně navnadí k přemýšlení, jak věci popsat jinak než obvykle. A takové procvičování mozku se mi hodí, když jsem copywriterka ;-)“ – Sylvie Kaviková

#3 Klišé

Jak vznikají tzv. klišé a proč je dobré se jim vyhýbat?

„Nutí mě přemýšlet o textu, o tom, jak jej tvořit, co tam dát, aby byl více povídkový a ne suchý. Je to pro mě zcela nová inspirativní oblast.“ – Stanislava Lisnerová

#4 Detaily

Detaily umí váš rukopis povýšit o několik úrovní výš, stejně tak ho umí pěkně zruinovat. Na co si tedy dát při popisování věcí, prostředí a postav pozor?

„Zaměřila jsem se na více oblastí psaní a kurz mě donutil (tou nejlepší cestou samozřejmě) zabývat se i věcmi, o kterých jsem dříve tolik nepřemýšlela nebo před nimi utíkala. Mnohokrát za něj děkuji! :)“ – Eliška​

#5 Postavy

Postava je základem každého dobrého příběhu. Jak přemýšlet o postavách, aby váš příběh dobře fungoval a co je to tzv. antihrdina? 

„Aj keď teoreticky niektoré veci ovládam, tento kurz ma “nakopol” k tomu, aby som už KONEČNE niečo napísal. Teším sa na ďalšie časti.“ – Pavol Kren

#6 Konflikty

Aby mohl příběh vůbec existovat, měl by obsahovat konflikty. Příběh bez konfliktů je jako jídlo bez chuti – nudný, nezajímavý a sotva stravitelný. Pojďme tedy společně kořenit vaše příběhy!

„Děkuji, Vaše cvičení, která jsou neotřele kreativní používám mimo jiné i v praxi (učím češtinu na střední škole a tvorba textu je pro dnešní mládež náročná discipnína). Studentům, kteří koketují s vlastní literární tvorbou předávám odkaz na Vaše stránky. Díky za inspiraci!“ – Alena Slaninová

#7 Konzistentnost

Tato lekce kurzu Základy tvůrčího psaní se zabývá důležitým tématem, o kterém se sice snadno mluví, ale je velmi těžké ho úspěšně zvládnout – příběhová konzistentnost.

„Srozumitelné a atraktivnĕ vysvĕtlené. Teď jen konečnĕ začít psát.“ – Petr

#8 Jaký jste typ autora?

Musíte dopředu znát konec svého příběhu? Je pro vás důležité psát každý den? Nebo spíše nárazově? Která varianta je lepší? Než se v tomto kurzu posuneme zase o kousíček dál, bylo by dobré zjistit, jaký jste typ autora… Jdeme na to!

„Celá léta si píšu příběhy, postřehy, stesky a podobně do sešitků. Pak je vyhazuji, protože koho by to zajímalo, že? Najednou mám pocit, že to není marné. Děkuji.“ – Wendy

#9 Dialogy a popisy

Dialogy a popisy jsou dvě základní oblasti tvůrčího psaní. Jaké funkce v textu plní? Co je dnes oblíbenější a proč? Pojďte to zjistit v dnešní praktické lekci tohoto hravého videokurzu Základy tvůrčího psaní!

„Stručné. Srozumitelné. Pozitivně laděné. Raději slyším a vidím, co je dobré vědět, umět, dělat… To mě povzbuzuje, i když moje sebedůvěra zrovna kulhá.“ – Kamila

#10 Popisy

Popisy toho umí mnohem víc, než jen vykreslit atmosféru, představit nám prostředí příběhu nebo charakterizovat postavy. Jaké je základní tajemství literárních popisů a jak se s nimi dá pracovat? To se dozvíte v dnešní lekci kurzu Základy tvůrčího psaní!

„Tento kurz je natolik zábavný a inspirativní, že mě přiměl psát i o prázdninách. Těším se na každou novou lekci a doufám, že jich bude co nejvíc. Mnohokrát děkuji.“ – Jana Votal

Čeká na vás dalších 20 lekcí!

Chcete pokračovat ve studiu?

Roční přístup do online sekce

750

 20 dalších lekcí + BONUSY 
 Desítky doplňkových cvičení a článků 
 Pohodlné studium odkudkoliv a kdekoliv 
 Opakované a zpětné procházení kurzu pod odbu jednoho roku 
 Více než 1000 spokojených studentů 
 92 % účastníků hodnotilo kurz 5* z 5 
 Pouze 25 Kč za lekci (+ mnoho výhod)

„Kurz je naprosto skvělý. Pomáhá mi uvědomovat si detaily, které v mé tvorbě chybí. A i ty detaily pak dokáží zbořit celý děj. Takže musím říct, že tento kurz je nepostradatelný společník každého autora.“ – Terka Copywriterka

Obsah online části:

Podívejte se, co všechno ještě dostanete!

Prostředí, Pět smyslů, Přirovnání a metafory, Prostředky, Dialogy, Monology, Pomůcky pro spisovatele, Tempo, Emoce, Hledisko, Konce, Revize, Názvy knih, Inspirace, Jak si najít čas na psaní, Tvůrčí blok, Pravidla tvůrčího psaní, Jak vydat knihu, Otázky a odpovědi, Rozloučení + překvapení :)

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Držím vám palce!

Nezapomeňte, že video kurz Základy tvůrčího psaní je pravidelně aktualizován. Doufám, že se tu zase brzy uvidíme – těším se!

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -