Základy tvůrčího psaní

Základy tvůrčího psaní

Tento unikátní videokurz obsahuje 30 lekcí, které se dotýkají všech nezbytných základů tvůrčího psaní. Žádné reklamy, žádné další skryté platby. Připravte se na dlouhodobé studium tvůrčího psaní, za které byste jinde zaplatili tisíce korun. 

30 lekcí

Základy tvůrčího psaní je kurz s více než třiceti lekcemi, které pokrývají všechny nezbytné oblasti tvůrčího psaní. Najdete v něm jak teorii, tak i hravou praxi.

2 až 5 minut

Každá video lekce je navržena tak, aby vám zabrala co nejméně času (a zároveň aby podchytila podstatu věci).

Doplňkové materiály

Součástí tohoto kurzu jsou i články a doplňková cvičení tvůrčího psaní, které vám pomohou ponořit se ještě hlouběji do spisovatelského řemesla.

Základy tvůrčího psaní je videokurz, který je opravdu pro všechny!

Koncept kurzu je celkem prostý – přinést vám v ucelené a zábavné formě nejdůležitější informace z oblasti tvůrčího psaní. Zvolil jsem formu videolekcí, abych mohl být co nejvíce názorný.

Základy tvůrčího psaní vám nabízí 10 volně přístupných lekcí, zbytek kurzu je možné absolvovat po přihlášení se (což je do konce roku 2019 zdarma).

Buďte u toho, užijte si ho a pozdravujte ode mě svoji múzu! ;)

*

Volně přístupný obsah kurzu Základy tvůrčího psaní

Dalších 20 lekcí objevíte ve své e-mailové schránce. Které to jsou?

Řekněte o tomto kurzu svým známým!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
„Dlouho jsem hledala něco podobného - přehledný kurz s ucelenými informacemi na jednom místě. Doplňková cvičení jsou skvělá k procvičení a prohloubení informací k danému tématu.“ – Tefo
Lekce #1

Začátky

V této sekci vždy najdete doplňkové články a cvičení, které se týkají dané lekce kurzu Základy tvůrčího psaní. Rozklikejte je všechny!

„Je fajn, že něco takového existuje!“ – Gloriet
Lekce #2

Srozumitelnost

Srozumitelnost textu je klíčová věc. Pokud čtenáři po dočtení knihy tápou nad významem některých scén nebo popisů, případně vůbec netuší, čeho chtěl svým psaním autor docílit, není to úplně v pořádku, že ano? Hmm… Co tedy s tím?

„Sice zatím žádnou knihu nepíšu, ale video mě vždy tak příjemně navnadí k přemýšlení, jak věci popsat jinak než obvykle. A takové procvičování mozku se mi hodí, když jsem copywriterka ;-)“ – Sylvie Kaviková
Lekce #3

Klišé

Jak vznikají tzv. klišé a proč je dobré se jim vyhýbat?

„Nutí mě přemýšlet o textu, o tom, jak jej tvořit, co tam dát, aby byl více povídkový a ne suchý. Je to pro mě zcela nová inspirativní oblast“ – Stanislava Lisnerová
Lekce #4

Detaily

Detaily umí váš rukopis povýšit o několik úrovní výš, stejně tak ho umí pěkně zruinovat. Na co si tedy dát při popisování věcí, prostředí a postav pozor?

„Zaměřila jsem se na více oblastí psaní a kurz mě donutil (tou nejlepší cestou samozřejmě) zabývat se i věcmi, o kterých jsem dříve tolik nepřemýšlela nebo před nimi utíkala. Mnohokrát za něj děkuji! :)“ – Eliška
Lekce #5

Postavy

Postava je základem každého dobrého příběhu. Jak přemýšlet o postavách, aby váš příběh dobře fungoval a co je to tzv. antihrdina? 

„Aj keď teoreticky niektoré veci ovládam, tento kurz ma "nakopol" k tomu, aby som už KONEČNE niečo napísal. Teším sa na ďalšie časti.“ – Pavol Kren
Lekce #6

Konflikty

Aby mohl příběh vůbec existovat, měl by obsahovat konflikty. Příběh bez konfliktů je jako jídlo bez chuti – nudný, nezajímavý a sotva stravitelný. Pojďme tedy společně kořenit vaše příběhy!

„Děkuji, Vaše cvičení, která jsou neotřele kreativní používám mimo jiné i v praxi (učím češtinu na střední škole a tvorba textu je pro dnešní mládež náročná discipnína). Studentům, kteří koketují s vlastní literární tvorbou předávám odkaz na Vaše stránky. Díky za inspiraci!“ – Alena Slaninová
Lekce #7

Konzistentnost

Tato lekce kurzu Základy tvůrčího psaní se zabývá důležitým tématem, o kterém se sice snadno mluví, ale je velmi těžké ho úspěšně zvládnout – příběhová konzistentnost.

„Srozumitelné a atraktivnĕ vysvĕtlené. Teď jen konečnĕ začít psát.“ – Petr
Lekce #8

Jaký jste typ autora?

Musíte dopředu znát konec svého příběhu? Je pro vás důležité psát každý den? Nebo spíše nárazově? Která varianta je lepší? Než se v tomto kurzu posuneme zase o kousíček dál, bylo by dobré zjistit, jaký jste typ autora… Jdeme na to!

„Celá léta si píšu přběhy, postřehy, stesky a podobně do sešitků. Pak je vyhazuji, protože koho by to zajímalo, že? Najednou mám pocit, že to není marné. Děkuji.“ – Wendy
Lekce #9

Dialogy a popisy

Dialogy a popisy jsou dvě základní oblasti tvůrčího psaní. Jaké funkce v textu plní? Co je dnes oblíbenější a proč? Pojďte to zjistit v dnešní praktické lekci tohoto hravého videokurzu Základy tvůrčího psaní!

„Stručné. Srozumitelné. Pozitivně laděné. Raději slyším a vidím, co je dobré vědět, umět, dělat... To mě povzbuzuje, i když moje sebedůvěra zrovna kulhá.“ – Kamila
Lekce #10

Popisy

Popisy toho umí mnohem víc, než jen vykreslit atmosféru, představit nám prostředí příběhu nebo charakterizovat postavy. Jaké je základní tajemství literárních popisů a jak se s nimi dá pracovat? To se dozvíte v dnešní lekci kurzu Základy tvůrčího psaní!

„Tento kurz je natolik zábavný a inspirativní, že mě přiměl psát i o prázdninách. Těším se na každou novou lekci a doufám, že jich bude co nejvíc. Mnohokrát děkuji.“ – Jana Votal

Chcete pokračovat ve studiu? Další lekce vám budou zdarma chodit přímo do vaší e-mailové schránky:

Obsah e-mailové části:

Podívejte se, co všechno ještě dostanete!

 • Prostředí
 • Pět smyslů
 • Přirovnání a metafory
 • Prostředky
 • Dialogy
 • Monology
 • Pomůcky pro spisovatele
 • Tempo
 • Emoce
 • Hledisko
 • Konce
 • Revize
 • Názvy knih
 • Inspirace
 • Jak si najít čas na psaní
 • Tvůrčí blok
 • Pravidla tvůrčího psaní
 • Jak vydat knihu
 • Otázky a odpovědi
 • Rozloučení + překvapení

Pošlete tento kurz dál!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
*
„9 let přináším svým čtenářům články a pomůcky, které usnadňují jejich psaní. Kurz Základy tvůrčího psaní je dost možná můj největší projekt, který u mě na webu najdete. A je fakt zadarmo!“
Spisovatelský test

René Nekuda

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Ano, je. Skutečně vás nečekají žádné další platby za doplňkový obsah. 100 % kurzu Základy tvůrčího psaní najdete na této stránce nebo ve svém e-mailu. POZOR: Tato nabídka platí jen do konce roku 2019!

Třetina kurzu je veřejně k dispozici přímo na této stránce. Zbylých 20 lekcí vám přijde do vaší e-mailové schránky v tempu jedna týdně. Tak se prosím přihlaste k odběru zdejších upozornění, abyste získali celý kurz Základy tvůrčího psaní. To nejzajímavější vás totiž ještě  čeká. :)

Ano, kurz je takto sestaven. Úvodní videa, která najdete na této stránce, můžete procházet jak se vám zlíbí. Nicméně e-mailová část vám bude doručována v uvedeném tempu jedna lekce týdně. Pro jistotu znovu upozorňuji, že přístup k jednotlivým videům platí pokaždé po dobu přesně sedmi dní (čili je možné procházet vždy aktuální lekci, ale už není možné se k předchozím zpětně vracet!).

Je dobře, že se chcete ještě více rozvíjet. Zpětná vazba bohužel není součástí kurzu Základy tvůrčího psaní. Můžete ji získat na zdejším fóru nebo v naší VIP Facebookové skupině. A pokud to se psaním myslíte opravdu vážně, podívejte se prosím na moji nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost (případně online kurzů tvůrčího psaní).

P. S. Využít samozřejmě můžete i sekci komentářů pod každým videem.

No přece René Nekuda. :) Již několik let se snažím zpřístupnit tvůrčí psaní všem, takže toto je další možnost, jak se v této oblasti snadno a hravě vzdělávat. Napište mi, jak se vám kurz líbí – uděláte mi tím velkou radost. Opravdu.

Držím vám palce!

Nezapomeňte, že video kurz Základy tvůrčího psaní je pravidelně aktualizován. Doufám, že se tu zase brzy uvidíme – těším se!

Click to access the login or register cheese Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »