Spisovatelský test

Spisovatelský test

Napsat knihu není vůbec lehký úkol. Vlastně to ani není úkol pro každého. Mnoho lidí si na něm totiž pěkně vyláme zuby. Pokud to se psaním myslíte alespoň trochu vážně, možná by stálo za to prvně vyzkoušet své schopnosti a otestovat svůj talent, co? Zjistit, jak jste na tom dřív, než se vydáte na cestu, která obvykle trvá několik měsíců či let…

Máte na to?

Chcete napsat knihu a nevíte, zdali to zvládnete? Plánujete po práci prosedět za psacím stolem následující měsíce a bojíte se, že se vám třeba nepodaří váš příběh dokončit? Dobře děláte! Dopsání rozsáhlejších textů je pro mnohé přímo nadlidská výzva. Psaní totiž vyžaduje sebedisciplínu, velkou míru soustředění a mnoho dalších dovedností, které si všechny můžete vyzkoušet v následujícím jednotýdenním Spisovatelském testu. Ten je sice dost zábavný, ale ve zkoušce spisovatelských předpokladů jde až na samotnou dřeň, takže vás dokáže připravit na ty největší překážky. Než se do testu přihlásíte (psst… je zdarma), důkladně si projděte sekci s nejčastějšími otázkami, kterou najdete níže. Psaní totiž není pro zbrklíky! :) 

Čtěte: O co tady jde?

Myšlenka testu je jednoduchá – měl by vám pomoci zjistit, zdali máte na to napsat vlastní knihu a zdali se vám vyplatí zkoušet investovat tolik času a energie do psaní. Nic víc, nic míň. Pokud projdete tímto týdenním Spisovatelským testem, máte velkou šanci, že si svůj sen splníte. Pokud test nezvládnete, tak se nic neděje. Přijde na to řada někdy v budoucnu, kdy budete mít třeba klidnější období nebo utříděné priority. Nebo vám mohou pomoci mé kurzy tvůrčího psaní, které mají více než 90% úspěšnost. 

Poznámkový blok, přístup k internetu a cca 5 hodin volného času v průběhu jednoho týdne (tj. 20 až 45 minut denně). Kurz je pro všechny s účtem u RenéNEKUDA.cz zcela zdarma.

Poznámkový blok, přístup k internetu a cca 5 hodin volného času v průběhu jednoho týdne (tj. 20 až 45 minut denně). Kurz je pro všechny s účtem u RenéNEKUDA.cz zcela zdarma.

No jasně! Domnívám se, že jsem stvořil nejlepší možný nástroj, který vás zábavnou formou otestuje ze všeho podstatného a důležitého, co ke psaní knihy patří. Test vám dá jistotu, že se vyplatí věnovat svůj volný čas psaní, případně vám ukáže vaše nedostatky (což je také fajn, protože najednou budete vědět, na co se připravit a co od psaní očekávat). Každopádně vám test poodhalí ty největší překážky, na které byste beztak v budoucnu pravděpodobně narazili. Pozadí Spisovatelského testu je založeno na pozorování 4000 účastníků mých kurzů tvůrčího psaní a 8 let praxe úzce specializovaného lektorování tvůrčího psaní.

Ano, je. Jako mnohé zdejší projekty a online nástroje (nejen) pro spisovatele. Jediná podmínka je mít založený účet u RenéNEKUDA.cz, který mají všichni dosavadní zákazníci a kurzisté (což znamená tisíce lidí). Pokud ho již máte, můžete se do něho přihlásit na tomto místě (nebo najdete odkaz v navigačním menu nahoře pod záložkou OBCHOD).

Zdejší účet mají všichni dosavadní kurzisté a lidé, kteří si zakoupili jakýkoliv produkt z mého e-shopu. Jestliže nemáte účet u RenéNEKUDA.cz, tak ho automaticky získáte po nákupu libovolné položky (e-booku, online kurzu či kurzu pro veřejnost, knihy apod. – ceny začínají již na 75 Kč). Pozvěte mě třeba na kávu nákupem tohoto užitečného e-booku (ten se vám bude beztak pro psaní hodit) a účet se vám sám zřídí. Vyplatí se to i pro další projekty, které se tu v budoucnu objeví. Díky moc za vaši podporu! 

Další možností je přímá registrace.

Poznámka: Spisovatelský test je opravdu zdarma a s novým účtem se do něho můžete prakticky ihned přihlásit (jen raději znovu upozorňuji, že se dá absolvovat jen jednou a že psaní není pro zbrklíky).

No jasně! Vážím si lidí, kteří se rozvíjejí a pracují na svých schopnostech, takže po absolvování tohoto testu získáte hned tři odměny:

  1. Poznáte své limity a získáte odpověď na to, zdali je pro vás psaní vlastní knihy v tuto chvíli skutečně vhodné, nebo ne.
  2. Na konci si budete moc stáhnout vzdělávací certifikát dokládající úspěšné absolvování Spisovatelského testu (a pak se s ním můžete chlubit v hospodě nebo v práci).
  3. A také dostanete dárek v hodnotě několika stovek Kč. Nicméně ten si prvně musíte zasloužit. :)

Tak a teď už víte úplně všechno důležité. Chcete-li se přihlásit do tohoto originálního Spisovatelského testu, klikejte sem. Držím vám obě pěsti!


„Moc díky za něj! Potvrdilo mi to, že opravdu ráda píšu, uvolnilo to moji fantazii a ukázalo, že pokud mám jasné zadání, tak nemám problém o něm psát. Test mě bavil a skoro jsem nemohla dospat, abych si otevřela další otázku. Poukázal i na moje slabiny, občas se mi zdá, jako kdybych chtěla létat, ale nedokážu se odlepit od země. Test mi ukázal, že to chce víc cvičit, víc si hrát, nebát se svých nápadů a zásadní je to, co zmiňujete na konci, napsat knihu je abstraktní pojem, já toho slona potřebuju naporcovat a pak už to půjde. Ještě jednou moc díky.“

Krisztína

„Vyzkoušela jsem si spisovatelský test a musím říci, že jsem si ho opravdu užila. Každý den jsem se v pravidelnou dobu těšila na nový úkol. Jejich plněním jsem se bavila a zároveň učila. Díky!“

Kateřina

„Právě jsem dokončila týdenní Spisovatelský test. Chtěla jsem Vám moc poděkovat, že něco takového děláte. Moc jsem si to užila. Bylo to opravdu skvělé, určitě mám nad čím přemýšlet. Ještě jednou moc děkuji, ráda jsem si to vyzkoušela a zjistila další věci! :)“

Andrea Lněničková

“The writing test was great, I really enjoyed it. I enjoyed it. Thank you ????”

Kateřina Matušková

„Test byl zábavný, poučný a pro mě (věřím, že i pro ostatní) i velkým přínosem. Musím konstatovat, že mě dostatečně motivoval k další tvorbě, takže ještě jednou díky.“

Miriam Blahová

„Ráda Vám prozradím, že se mi Spisovatelský test skutečně líbil. :-) Asi mi dělá dobře, když mi někdo dává úkoly. Nemohla jsem se dočkat dalšího zadání a psala jsem s velkým potěšením.“

Jana Stárková

Kdo na vás bude nejvíce myslet?

MgA. René Nekuda

Vystudoval jsem Literární akademii v Praze, několik let jsem pracoval jako novinář, píšu povídky a divadelní hry, cestuju po světě a o svých cestách také rád přednáším. Od roku 2011 profesionálně vyučuji tvůrčí psaní a mám na svém kontě hned několik bestsellerů (např. Kreativní zápisník či Příběhostroj).

Pravidelně se setkávám s kreativními lidmi a tento Spisovatelský test jsem stvořil pro všechny, kteří za mnou nemohou přijet do Prahy, mají v sobě čertíka nejistoty či pro ty, kteří potřebují popostrčit k tomu, aby svoji knihu konečně dopsali.

Pevně věřím, že Spisovatelský test dokáže ušetřit mnoha lidem kvanta hodin zbytečného tápání!

Spisovatelský test

Řekněte o Spisovatelském testu svým známým!

„Dobrý den, právě jsem úspěšně dokončila Spisovatelský test. Chtěla bych vám poděkovat, že něco takového děláte. Také bych chtěla povzbudit ostatní, aby se nebáli do testu jít a vyzkoušet si svoje schopnosti a dovednosti. Stojí to za to! Bavilo mě to od začátku do konce a vždy jsem cítila šimrání v břiše před dalším testem. Bylo to opravdu vzrušující a obohacující. V testu zjistíte, co vám dělá problém a co vám naopak jde. Spisovatelský test je opravdu skvěle vytvořený. Ještě jednou děkuji. A vám ostatním hodně štěstí :).“

Michaela Tauberová

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏻

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.