O webu

Portál RenéNEKUDA.cz je mým osobním blogem a medailonkem – tedy místem, kde se vybíjím. :) Pracuji na něm nepravidelně, tj. vždy, když mám náladu a čas. Tento prostor si klade za cíl shromažďovat tvůrčí a kreativní cvičení, informace a zajímavosti (nejen) z oblasti kultury, psaní, minimalismu a umění + být mojí osobní prezentací.

RenéNEKUDA.cz archivuje Národní knihovna ČR a je zařazen do České národní bibliografie!

V žádném případě si nechci přivlastňovat právo na absolutní pravdu! Mnoho článků je vyjádřením subjektivní osoby, vetšinou tedy mě. Proto neručím za správnost uvedených cvičení a postupů a zříkám se veškerých možných problémů a škod, které mohou nastat při používání obsahu a rad z portálu RenéNEKUDA.cz (a už vůbec ne u textů, které jsem nenapsal). Nicméně musím podotknout, že články vybírám pečlivě a píši je s co největší zodpovědností, dobrým úmyslem a čistým svědomím.

Drtivá většina obrázků zde zveřejněných pochází z internetového serveru Flickr (www.flickr.com) nebo www.sxc.hu a slouží pouze jako ilustrace. V jejich vyhledávání mám vždy zaškrtnutou volbu volného použití licence Creative commons; nebo hledám fotografie, na které se může volně odkazovat – čili by neměly nastat problémy s použitím obrázků z hlediska právního. Pokud i přes to objevíte nelegálně použitý obrázek/fotografii (může se např. stát, že autor změní licenci), napište mi prosím. Co nejdříve chybu napravím (věřte mi, že sám nemám rád pirátské kopie a plagiatorství).

Co se týče překladů článků, vždy uvádím původního autora a odkaz. Nejsem dost dobrý angličtinář, proto se jedná o volné překlady. Navíc si většinou neodpustím nějaké dodatky a poznámky, proto by se dalo říci, že vznikají nové texty, které jsou pouze inspirované původním článkem. Ve výjimečném případě, kdy víc překládám, než sám píšu, žádám autora/ku o povolení (viz například překlad Příručky dobrého psaní).

Soubory cookies: Stránky RenéNEKUDA.cz používají k monitorování návštěvnosti a stahování souborů či k přístupu k některým službám za sdílení zprávy na sociální síti (např. projekt Povídkář) soubory cookies. Jejich používáním s tím automaticky souhlasíte.

Přidávání komentářů je moderované. Vyhrazuji si tedy právo smazat či upravit vložený komentář bez udání důvodu a varovného informování autora komentáře. Tento případ může nastat při porušení obecné mravnosti či zákona ČR, při použítí nevhodných vulgarismů nebo úmyslnému zveřejnění spamu, případně předem nedomluvené reklamy.

Licence mých textů na RenéNEKUDA.cz

Vzhledem k tomu, že jsem velký fanoušek volného šíření myšlenek, zvolil jsem pro své texty publikované na RenéNEKUDA.cz následující licenci Creative Commons:

Licence Creative Commons
RenéNEKUDA.cz, jehož autorem je René Nekuda, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.renenekuda.cz
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.renenekuda.cz/o-webu/.

Důležité upozornění: Tato licence se netýká online kurzů (Jak napsat knihu a 3 měsíce inspirace zdarma), všech projektů z portfolia a zde nabízených e-booků! Na ně se vztahuje běžný copyright a jsou chráněny dle platného autorského zákona ČR.

Zpětná vazba

Pokud máte jakýkoliv dotaz, námět, pochvalu, připomínku nebo upozornění, neváhejte a použijte tento kontaktní formulář.

Také můžete vyplnit formulář hodnocení stránek RenéNEKUDA.cz.

Jinak doufám, že se vám tady bude líbit, že se sem budete rádi (a často) vracet a že vám toto místo bude alespoň trochu a alespoň v něčem užitečné…

Moc díky za vaši pozornost a čas! ;)

Váš René Nekuda

Poznámka: Jelikož na portálu pracuji ve svém volném čase, kterého mám poměrně málo, může se stát, že si po sobě napsaný text ani nepřečtu (obvykle se ale snažím udělat alespoň jednu revizi). Proto se moc omlouvám za případné pravopisné a stylistické chyby! Mějte také na paměti, že blog = z větší části čtení zábavného charakteru (o tvůrčím psaní se bavíme vážně na mých kurzech pro veřejnost). Děkuji vám za pochopení a schovívavost. ;)