Příběhovač

Příběhovač je další inspirativní online nástroj zdarma pro vytváření originálních a zajímavých příběhů. V zásadě existují dva základní typy autorů – ti, kteří se při psaní nechávají unášet příběhem a ti, kteří své příběhy plánují dopředu. Pro první skupinu je tu Povídkář, pro tu druhou zdejší Příběhovač.

Příběhovač pro vás z unikátní databáze náhodně vybere pět důležitých částí každého příběhu – téma, hlavní postavu, začátek, prostředek a konec.

A pak už bude zcela na vás, jak se s danou kombinací vypořádáte. Můžete se pouze lehce inspirovat, můžete vše brát zcela vážně, můžete si hrát nebo se jen tak bavit aktualizací této stránky a čtením toho všeho, co pro vás Příběhovač vymyslí (zatím umí téměř dvě miliardy unikátních kombinací!).

Nebojte se experimentovat, nechat se unášet na vlnách vlastní fantazie a odhalovat tajemná zákoutí různých druhů a typů příběhů – Příběhovač je tu navždy zdarma a funguje 24 hodin denně. ;)


PŘÍBĚHOVAČ

Každý může milovat sám sebe.

Bezzubá jeptiška

Příběhovač

Bylo jí šest, když se rozhodla, že přestane mluvit.

Vlastní utrpení, které zmírní sílu zla.

Změna charakteru.


Pár tipů pro používání Příběhovače

Příběhovač je hlavně hra, se kterou si můžete dělat úplně všechno, co vás napadne. Neexistuje dobré a špatné používání tohoto online nástroje, nicméně jako všude platí, že všeho moc škodí. Jestliže jste se rozhodli napsat pomocí Příběhovače povídku, novelu či nějaký delší text, zbytečně dlouho neaktualizujte tuto stránku – osvědčené je pravidlo třikrát a dost.

Jestliže vám nevyhovuje pouze jeden či dva vygenerované body, dá se při nové aktualizace stránky soustředit pouze na ně (platí jen pro přihlášené uživatele).

Se svými výtvory se můžete pochlubit na zdejším Fóru (nejen) o psaní.

Ujistěte se, prosím, že jste také navštívili stránky Povídkáře (to je můj další online inspirativní nástroj podobný tomuto).

Příběhovač je i dobrá (a mnohdy velmi zábavná) párty hra. ;)


Příklady vygenerované Příběhovačem


Několik důležitých poznámek na závěr

Tuto stránku jsem vytvořil pro všechny nadšence do příběhů. Má polechtat vaši múzu na správných místech a procvičit vaši fantazii. Navíc může pomoci i s tzv. “tvůrčím blokem”.

Jelikož mě zprovoznění Příběhovače stálo nemálo času a energie, dovolil jsem se ho “zpoplatnit” drobným aktem šíření informace o něm na jedné z výše uvedených sociálních sítí (pak se vám automaticky zpřístupní). Není v tom žádný větší kalkul než ten, že bych si přál, aby ho používalo co nejvíce úžasných lidí jako jste vy (a protože o něj máte zájem, pravděpodobně bude zajímavý i pro vaše kamarády a známé).

Pro správnou funkci Příběhovače je nutné mít zapnuté cookies a nepoužívat zastaralý internetový prohlížeč.

V současné době je vše ve fázi BETA (testování) – je nutné zpřesnit některé formulace a vymazat (či omezit) největší šílenosti v databázi, která nyní obsahuje téměř tisíc položek. Z dosavadní zkušenosti vyplývá, že zhruba 20 % vygenerovaných kombinací nedává velký smysl. :)

V této fázi vývoje si aplikace moc nerozumí s některými tablety a chytrými mobilními telefony.

Budu vděčný za jakýkoliv nápad, postřeh či tip na zlepšení Příběhovače – prosím, nebojte se mi napsat.

Děkuji, že navštěvujete mé webové stránky RenéNEKUDA.cz a přeji vám mnoho inspirace do života! ;)

Podpis Reného Nekudy

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.