Český podcast o tvůrčím psaní

RenéNEKUDA.cz

Český podcast o tvůrčím psaní, kreativitě, inspiraci a různých zajímavostech (nejen) z knižního světa. Najdete ho ve všech běžných distribučních sítích typu Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Spisovatelský test
René Nekuda

12. epizoda: Role nakladatele

Jaká je v současnoti role nakladatele? Jak si nakladatel vybírá rukopisy, které nakonec vydá? Co znamená být „malý nakladatel“? V tomto 12. díle podcastu RenéNEKUDA.cz na mé nejapné otázky statečně odpovídá Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint.

11. epizoda: Dětský čtenář

Jak se píše pro děti? Je současný dětský čtenář něčím výjimečný? Jak se dělá dětský časopis Raketa, který je zcela bez reklam? Existuje v dnešní době ještě nějaké tabu, které by se dětem nemělo prezentovat? To jsou jen některé otázky, na které jsem se ptal Johany Švejdíkové a Radany Litošové.

10. epizoda: I myšlenky mají své vedlejší účinky

Znáte příběh krále Midase, který pocítil sílu vedlejších účinků svých myšlenek na vlastní kůži?

9. epizoda: Knihy, které vám pravděpodobně unikly

Přináším vám seznam méně známých knih, díky kterým se můžete naučit spoustu zajímavých věcí o psaní a vyprávění příběhů. Umíte číst jako opravdoví spisovatelé?

8. epizoda: Čeština dnes

Čeština je jazyk živý, což se projevuje například i vznikem nových neologismů. Jak se dá pracovat s jazykem, jak se náš komunikační nástroj vyvíjí a co všechno ho může čekat do budoucna, to jsme rozebírali s autorem knižního bestselleru Hacknutá čeština Martinem Kavkou.

7. epizoda: Psychologie fontů

Jak moc nás při čtení ovlivňuje psychologie fontů? Co o nás výběr fontů prozradí? Jak postupovat při výběru písma pro váš další projekt? Toto zajímavé a užitečné téma jsme pěkně rozebrali s povolanou odbornicí Andreou Grigerovou. 

BONUS: Zmíněné fontové karty a doplňkové cvičení na psychologii fontů si můžete vyzkoušet tady.

6. epizoda: Proč je těžké učit se od úspěšných?

Učit se od ostatních bohužel neznamená automatický úspěch. Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Proto je důležité věnovat pozornost i svému individuálnímu nastavení kreativity a nespoléhat se slepě na všechny „zaručené rady“. V tomto dílu podcastu se zamýšlím nad problematikou předávání zkušeností… poslechněte si to taky a třeba si i vyzkoušejte následující test: http://bit.ly/test-kreativniho-mysleni

5. epizoda: Jak na sociální sítě

Sociální sítě využívají mnozí jednotlivci i firmy k sebepropagaci. Je to úspěšná a levná metoda, jak představit své služby či produkty. Na druhou stranu na nich vzniká závislost nebo kvůli nim může docházet k manipulaci (viz americké prezidentské volby). Jak jim nepodlehnout a naučit se je dobře využívat, to nám prozradí dvě úspěšné autorky knižního bestselleru Jak na sítě: Michelle Losekoot a Eliška Vyhnánková.

4. epizoda: Hroší kůže

Velmi přirozeně se bráníme některým skvělým nápadům. A abychom překonali toto naše pudové nastavení, které nás může zbytečně omezovat, měli bychom si nasadit hroší kůži. Co to je? To se dozvíte ve druhém kreativním rychlotipu podcastu RenéNEKUDA.cz. Užijte si ho a dejte mi prosím vědět, jak se vám líbí!

3. epizoda: Riskování

Podle mnohých studií je úspěch závislý až z 30 % na ochotě riskovat. První rychlotip tohoto podcastu vás seznámí právě s problematikou riskování, která vám dost možná pomůže začít něco, po čem už hodně dlouho toužíte… ;) 

2. epizoda: O vydávání knih v angličtině

Robert Vlach je guru českých freelencerů. Jeho bestseller Na volné noze vzbudil v ČR velký rozruch. Nyní Robertovi vychází anglická verze této knihy, která se jmenuje The Freelence Way. Jaké jsou odlišnosti a úskalí při vydávání knih v zahraničí?

1. epizoda: O psaní

Spisovatelé Daniela Fischerová a Marek Šindelka diskutují o psaní, inspiraci, spisovatelském řemesle a učení tvůrčího psaní.


Prohlédnout si nejdůležitější epizody »

Pošlete prosím tyto podcasty svým známým a kamarádům – díky!

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.