Spisovatelský kalendář

Spisovatelský kalendář

Spisovatelský kalendář je zábavná tvůrčí výzva, která vám bude dodávat pravidelnou inspiraci pro vaše psaní v průběhu celého jednoho kalendářního roku.

Každý měsíc můžete očekávat speciální kalendářový list (ke stažení ve formátu PDF), který bude obsahovat 12 hravých a rychlých cvičení tvůrčího psaní (jedno cvičení vám v průměru zabere 10 až 15 minut vyplňování, ale klidně se můžete i více rozepsat – to už bude záležet jen na vás). Zvládnete si je během daného měsíce odškrtnout všechny?

Pokud ano, bude pro vás jistě snadné vyplnit na konci měsíce krátký formulář, který vám pomůže vaši dosavadní snahu zrekapitulovat. Po jeho odeslání obdržíte další list Spisovatelského kalendáře s novými úkoly, které by vám měly vystačit na další měsíc tvoření a blbnutí na papíře. To se bude opakovat v průběhu jednoho celého kalendářního roku. Ano, počítáte správně – celkem je pro vás připraveno 12 krásných kalendářových listů a 144 originálních a dosud nepublikovaných kreativních úkolů.

Postarám se o to, aby vaše inspirace jen tak neuschla – celý rok vám budu dodávat tvůrčí cvičení, díky kterým se můžete pořádně kreativně vyblbnout.

Proč je dobré přihlásit se do Spisovatelského kalendáře?

  • Podobně jako sportovci udržují své tělo v dobré kondici, vy budete moci díky pravidelnému přísunu zábavných cvičení udržovat v dobré kondici svoji múzu (zabere vám to jen 2 hodiny měsíčně)
  • Hravě prozkoumáte své možnosti a limity
  • Strávíte čas sami se sebou a se svojí tvořivostí (to má mnoho blahodárných účinků, například odbourání stresu, uvonění vnitřního napětí, zlepšení nálady, zbavení se myšlenkových stereotypů atd.)
  • Budete se moci seznámit s ostatními účastníky Spisovatelského kalendáře a vzájemně se podporovat a obohacovat
  • Zlepší se vaše komunikační dovednosti
  • Posílíte své autorské já
  • Téměř určitě v průběhu tohoto kreativního roku objevíte mnoho nových a zajímavých nápadů
Spisovatelský kalendář – ukázka


Časté otázky a stručné odpovědi

Jak to probíhá?

Do Spisovatelského kalendáře se přihlásíte na této stránce vyplněním příslušeného formuláře. Pak můžete očekávat každý měsíc e-mail obsahující nový kalendářový list (ke stažení ve formátu PDF) s 12 svižnými úkoly. V průběhu následujících 30 dní bude vaším cílem jich co nejvíce splnit (ideálně všechny). Následně obdržíte rekapitulační formulář, po jehož odeslání vám přijde další list s novými úkoly. To se bude opakovat v průběhu celého jednoho kalendářního roku (dohromady tedy 12x).

Mám pocit, že mi od vás nechodí e-maily…

Většinou není chyba u mě v systému, ale v nastavení vaší e-mailové schránky. Mrkněte se proto prosím sem – tam najdete odpověď, která funguje v 99 % případů. Pokud ne, napište mi a já se vám pokusím pomoci.

Kde se mohu potkat s ostatními účastníky Spisovatelského kalendáře?

Nejlépe v naší uzavřené Facebookové skupině nebo v tomto otevřeném Fóru (nejen) o psaní.

Co se stane, když úkoly nebudu vyplňovat?

Pokud nebudete vyplňovat průběžné kontrolní formuláře (vždy to jsou jen tři rychlé otázky), budete ze Spisovatelského kalendáře automaticky odhlášeni. Tato pomůcka vás má popstrčit k pravidelnému psaní, nemá sloužit k syslení úkolů do šuplíku. Jestliže výzvy Spisovatelského kalendářeletos nezvládnete, nic se neděje – v budoucnu se budete moci znovu přihlásit.

Je to celé opravdu zadarmo?

Ano, je. Podobně jako mnoho dalších nástrojů a pomůcek (nejen) pro spisovatele z dílny RenéNEKUDA.cz.

Je Spisovatelský kalendář vhodný i pro děti?

Domnívám se, že pro psavce starší 12 let už ano (nicméně vždy je dobré poradit se s rodiči). Jinak tento dlouhodobý e-mailový kurz je vhodný pro tvůrčí jedince všech úrovní zkušeností se psaním.

Dostanu nějakou odměnu?

Že vy jste si už zvykli dostávat ode mě kreativní dárky, že jo? Ano, i tentokrát vás na konci čeká sladká odměna.

Proč to dělám?

Protože seberozvoj a sebepoznání se prostě musí podporovat. A to je životním posláním každého lektora tvůrčího psaní… ;)

Udělejte si čas na sebe a tvořte v průběhu celého roku. Nejen vaše múza vám za to poděkuje! ;)

Spisovatelský kalnedář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.