Optimismus

„Vědecké experimenty naznačují, že optimismus není pouze spojen s úspěchem, ale vede k úspěchu.“
Tali Sharot

Z vlastní zkušenosti mám pocit, že mi v mnoha situacích optimismus pomohl. Takže když už třeba nic jiného, tak se dneska alespoň pořádně usmějte:

Optimismus

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

2 myšlenky u článku „Optimismus“

 1. Karel Petráň

  Připomínám či parafrázuji myšlenku od jednoho z Moudrých: Svět patří optimistům, pesimisté jsou jenom diváci. Mark Twain tomu nasadil korunu: Není nic horšího než mladý pesimista, leda snad starý optimista. – Nicméně: věřím tomu, a mé životní zkušenosti tomu nasvědčují, že kdysi populární fráze, že s úsměvem jde všechno líp, stále platí. Osobně úsměv pomáhá při dosahování úspěchu, lidé v sobě mají jakýsi radar, kterým vnímají vaše vnitřní stavy, obsahujete-li vibrace porážky, při jednání prohrajete, a obráceně. Důležité je, že za stav své nálady odpovídáme my sami. Jde možná paradoxně o výklad starého zákona mechaniky, akce a reakce. Přichází podnět, my k němu zaujmeme postoj, reagujeme na něj, a pak následuje výsledek (náš stav, případně čin). Pro úplnost: Úsměv pomáhá dokonce i při léčbě. Když jsem nemocný, pustím si klasické grotesky, a věřte tomu, že bouře smíchu mne brzy postaví na nohy a promění v čilou rybičku.

 2. Problém nastává, když někteří lidi považují za optimismus zavírání očí před skutečností. Znám jednoho, který o všem řekne, že je to dobré, jen aby to nemusel řešit.
  Mám za to, že optimismus znamená využívání příležitostí a vzatí si něčeho dobrého i z problémů, a otočit špatné, co to jde. A pokud to nejde, vyrovnat se s tím. Prostě se sebrat a jít dál.
  Optimismus není lhát sám sobě, že je všechno fajn, a nic neřešit.
  Někdo moudrý napsal: „Když se podívám do zrcadla a řeknu si: jsem nejlepší obchodník na světě, je to lhaní sám sobě.“.
  Mám prostě dojem, že optimismus je pro někoho jen alibismus.
  Smekám před pravými optimisty, kteří i nevýhodu obrátí ve výhodu a za pozitivních řečí neschovají hlavu do písku.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *