Optimismus

„Vědecké experimenty naznačují, že optimismus není pouze spojen s úspěchem, ale vede k úspěchu.“
Tali Sharot

Z vlastní zkušenosti mám pocit, že mi v mnoha situacích optimismus pomohl. Takže když už třeba nic jiného, tak se dneska alespoň pořádně usmějte:

Optimismus

Pošlete tento článek dál…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-mail

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

2 myšlenky u článku „Optimismus“

 1. Karel Petráň

  Připomínám či parafrázuji myšlenku od jednoho z Moudrých: Svět patří optimistům, pesimisté jsou jenom diváci. Mark Twain tomu nasadil korunu: Není nic horšího než mladý pesimista, leda snad starý optimista. – Nicméně: věřím tomu, a mé životní zkušenosti tomu nasvědčují, že kdysi populární fráze, že s úsměvem jde všechno líp, stále platí. Osobně úsměv pomáhá při dosahování úspěchu, lidé v sobě mají jakýsi radar, kterým vnímají vaše vnitřní stavy, obsahujete-li vibrace porážky, při jednání prohrajete, a obráceně. Důležité je, že za stav své nálady odpovídáme my sami. Jde možná paradoxně o výklad starého zákona mechaniky, akce a reakce. Přichází podnět, my k němu zaujmeme postoj, reagujeme na něj, a pak následuje výsledek (náš stav, případně čin). Pro úplnost: Úsměv pomáhá dokonce i při léčbě. Když jsem nemocný, pustím si klasické grotesky, a věřte tomu, že bouře smíchu mne brzy postaví na nohy a promění v čilou rybičku.

 2. Problém nastává, když někteří lidi považují za optimismus zavírání očí před skutečností. Znám jednoho, který o všem řekne, že je to dobré, jen aby to nemusel řešit.
  Mám za to, že optimismus znamená využívání příležitostí a vzatí si něčeho dobrého i z problémů, a otočit špatné, co to jde. A pokud to nejde, vyrovnat se s tím. Prostě se sebrat a jít dál.
  Optimismus není lhát sám sobě, že je všechno fajn, a nic neřešit.
  Někdo moudrý napsal: “Když se podívám do zrcadla a řeknu si: jsem nejlepší obchodník na světě, je to lhaní sám sobě.”.
  Mám prostě dojem, že optimismus je pro někoho jen alibismus.
  Smekám před pravými optimisty, kteří i nevýhodu obrátí ve výhodu a za pozitivních řečí neschovají hlavu do písku.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *