Návod, jak se přihlásit do webináře

Webináře – návod

Je skvělé, že jste se rozhodli využít tuto formu vzdělávání. Sami brzy poznáte, že výsledný zážitek je téměř stejný jako na opravdovém kurzu.


Příprava na webinář

Ještě než samotný webinář vypukne, prosím, ujistěte se, že:

 • máte stabilní připojení k internetu
 • používáte co možná nejnovější verzi prohlížeče Chrome, Safari, Opera nebo Mozilla Firefox (tady je kdyžtak test, který ověří správné nastavení)
 • jsou k vašemu počítači zapojená funkční sluchátka (stačí úplně obyčejná; pro interaktivní webináře doporučuji použití sluchátek s mikrofonem, ale není to vyloženě nutné)
 • máte přístup ke svému e-mailu + prosím zkontrolujte, zdali jste se neodhlásili z odběru novinek (newsletterů) RenéNEKUDA.cz (to v některých případech může zabránit odeslání e-mailu s heslem pro připojení se do vzdělávacího systému)
 • jste v prostoru, kde vás nebude někdo (nebo něco) výrazně rušit (to je jen pro vaše pohodlí)

Poznámka: Následující webináře úspěšně zvládají i moderní tablety či telefony. Pro lepší přehlednost doporučuji ovšem volit přístroje s větší obrazovkou (čili tablet, notebook nebo počítač).


Rychlý videonávod, který trvá přesně 2 minuty

Poznámka: Ve skutečnosti je to ještě mnohem snazší. Většina zdejších webinářů totiž nevyžaduje zapnutí kamery a mikrofonu účastníka (krok #3), protože komunikace s lektorem a s ostatními studenty probíhá formou chatu.


Přihlášení

Přihlášení se do webináře a jeho používání je velmi snadné. Stačí vám k tomu jen dva až tři jednoduché kroky:

1. Klikněte na zaslaný odkaz

Cca 10 až 15 minut před začátkem webináře vám přijde speciální odkaz, na který stačí kliknout.

Poznámka: Pokud vám odkaz v e-mailu nefunguje, prosím, zkopírujte ho do svého internetového prohlížeče.

2. Zadejte své celé jméno (příp. i heslo)

Vyskočí vám ještě žádost o vyplnění vašeho jména (a případně hesla, které jste také obdrželi e-mailem). Volbu potvrďte a takto se dostanete do soukromé virtuální místnosti, ve které webinář probíhá.

Webináře – heslo

Poznámka: Ne všechny webináře vyžadují heslo. Pokud vám žádné heslo nepřišlo, nebudete ho potřebovat.

Čekací místnost

Jestliže se vám objeví po zadání vašeho jména čekací místnost („Waiting room“), nemusíte nic dalšího dělat. Znamená to, že webinář ještě nezačal a jakmile se spustí, okno prohlížeče se vám automaticky obnoví. Jen prosím nezavírejte svůj internetový prohlížeč!

Ukázka čekací místnosti:

Webinář – čekací místnost

3. Nastavte si kameru a mikrofon (nepovinné)

Vpravo nahoře klikněte na ikonky mikrofonu a kamery. Ještě vám vyskočí upozornění vašeho prohlížeče, které se vás zeptá, zdali chcete své zařízení zpřístupnit. Toto musíte potvrdit a pak už by vše mělo řádně fungovat.

Webináře – nastavení kamery a mikrofonu

Upozornění: Ne všechny webináře vyžadují zvuk a obraz účastníků (pouze ty hodně praktické). Ve většině případů se komunikuje formou chatu, který nemusíte nijak nastavovat. Lektora naopak vidíte a slyšíte vždy, což z vaší strany nevyžaduje žádnou akci.

A je to!

Gratuluji vám, právě jste se přihlásili do webináře RenéNEKUDA.cz! Jak jsem vám sliboval – vůbec to nebylo složité.

Samotný webinář pak vypadá zhruba takto:

Webinář - ukázka

Nebo třeba takhle:

Webináře – ukázka (Robert Vlach)

Obecná doporučení, jak se chovat během webináře

 • pokud je to alespoň trochu možné, používejte sluchátka s mikrofonem (stačí ty, které se běžně dávájí k mobilům)
 • připojujte se z mobilu jen v opravdu nejnutnějších případech
 • jestliže máte pomalý internet, nebrouzdejte během webináře na dalších stránkách (zejména ne na YouTubu a Facebooku, které žerou hodně dat)
 • sami můžete ovládat svůj zvuk i obraz pomocí tlačítek kamery a mikrofonu:
Webináře – ovládání obrazu a zvuku

Po webináři

Pokud webinář sám neskončí, tak vám pro odhlášení postačí zavřít dané okno prohlížeče nebo kliknout na odkaz „Opustit místnost“. Budu moc rád, když po skončení webináře vyplníte dotazník zpětné vazby.

Jestliže budete mít jakoukoliv další otázku, ptejte se. Ujišťuji vás, že zatím nemám účastníka, který by mé webináře technicky nezvládl (a tím myslím i nejstarší kurzistku, které je 86 let), takže se opravdu nemáte čeho obávat!

Díky, přeji vám příjemnou online výuku a těším se na vás! ;)

Váš René Nekuda


Nevíte si rady nebo máte obavy, že vám webinář nebude fungovat?

Znovu bych chtěl připomenout, že zdejší webináře využívají nejjednodušší systém na trhu, čili se nemusíte ničeho obávat. Můj systém je obecně řečeno snazší než oblíbený Skype.

Nicméně zhruba půl hodiny před vypuknutím webináře jsem pro všechny účastníky přístupný na telefonu a rád s vámi vyřeším jakýkoliv případný technický problém.

Také si vše můžete vyzkoušet v testu připojení uvedeném níže.

Máte další otázky? Pošlete mi prosím zprávu.


Test připojení

Chcete-li mít jistotu, že vše bude řádně fungovat, tak na tomto místě si můžete otestovat své aktuální nastavení prohlížeče, kamery a mikrofonu + rychlost internetového připojení.

 • Po otevření testu chvíli vyčkejte a hned na úvodní stránce („BROWSER CAPABILITIES“) by se vám měla objevit tři zelená kolečka. Pokud ano, je všechno v naprostém pořádku.
 • Pouze pro interaktivní webináře: Jestliže kliknete na záložku AUDIO / VIDEO, vyskočí vám upozornění vašeho prohlížeče, které prosím potvrďte (jedná se o zpřístupnění vaší kamery a mikrofonu). Nyní byste měli sami sebe vidět a slyšet. :)
 • Prostřední záložku (tj. „WEBRTC SUPPORT“) není nutné testovat, ta se týká jen přednášejícího.
Test připojení

Poznámka: Tento test je bohužel dotupný pouze v angličtině.

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.