Přednáška o Keni

Psal se konec roku 2005 a já vyhrál první tištěnou reality show v ČR “Hledá se dobrovolník do Keni”, kterou pořádal časopis Nový prostor. Tehdy jsem to neuvěřitelné vítězství bral jako výzvu – odjet na dva měsíce na Rovník a psát odtamtud každý týden dvoustránkovou reportáž je přeci úžasné!

Nemýlil jsem se. Keňa je barevná země plná protikladů. Keňa je chudá a bohatá země zároveň. V Keni jsou lidé až nepochopitelně vřelí, ale na druhou stranu měli ještě nedávno v ústavě, že manžel smí mlátit manželku. A z toho všeho vyplynulo jediné – nechal jsem tam půlku srdce a našel si keňského bratra Bena (naše přátelství úspěšně funguje dodnes).

Má přednáška o Keni je zaměřená hlavně na kontrasty chudoby a bohatství, rozdíly mezi venkovem a velkými městy, cestování a život v Keni. Hlavní důraz kladu na největší africký slam Kiberu, který prostě nemůže nechat člověka chladným.

Keňu jsem procestoval prakticky celou, takže se v jednotlivých blocích zastavíme v Nairobi a jeho okolí, Mombase a u Indického oceánu, Viktoriině jezeře a malém rybářském ostrově Rusinga Island, Masajské vesnici, či projedeme několikadenní safari dvou známých keňských národních parků (Tsavo a Nairobi National Park).

Jelikož mou prací v Keni byla dokumentace české adopce na dálku, není možné se vyhnout školám, školkám a dětem. Z dosavadní zkušenosti musím říct, že je velmi zajímavé pozorovat české žáky, jak jsou konfrontovaní s tvrdou keňské realitou, kde děti velmi rády chodí do školy i v sobotu.

Keňa je můj velmi úspěšný program, který shlédl obrovský počet diváků – okolo 10.000 lidí (zejména ze středních a základních škol)!

Poznámka: Chcete mě kontaktovat? Využijte prosím tento formulář. Děkuji!

Články z novin

Některé mé články z Keni si můžete prohlédnout přímo zde (formát PDF):

  1. Nekuda do Keni!
  2. Problémy neexistují!
  3. Rusinga Island
  4. To nejotřesnější …
  5. Příběh jedné ztracené mysli
  6. Moje velké shrnutí

Travel Journal

Fotografie z Keni

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.