Noční můry nespí

René Nekuda

Bibliografie

kniha

René Nekuda

Bibliografie

kniha

Noční můry nespí
Noční můry nespí – kniha
Noční můry nespí

Noční můry nespí a odteď nebudete spát ani vy. Členové skupiny Hlava nehlava, kteří studovali či studují na Literární akademii, nejsou v nahánění strachu žádní nováčci. Chlupy se vám budu ježit hrůzou, vlasy vstávat na hlavě a bledý výraz neopustí vaši tvář ani týdny po přečtení poslední povídky.

Na stránkách, po kterých se prohání děs stejně drze, jako vám bude po zádech běhat mráz, se můžete těšit na hrůzáky klasické i na takové, o kterých se vám nesnilo ani v těch nejčernějších nočních můrách.

S hrůzou v srdci a děsem zpocenou tváří oznamuji všem doposud bezstarostným čtenářům, že čtvrtá kniha tvůrčí skupiny Hlava nehlava (jejíž jsem členem) žije!

K dostání u všech dobrý knihkupců! ;)

Ukázka – Šílený sochař

Dvojčata Evžen a Erika se smutně courala přes liduprázdné náměstí. Byli znovu po škole a tušili, že z toho zase doma kouká studená večeře, když si všimli, že z krámu s ručně pleteným zbožím vyšla prodavačka a odemyká výlohu. Jaktěživi neviděli někoho otevírat výlohu, a tak se schovali za odpadkový kontejner a pozorovali, co se bude dít. Prodavačka nadzvedla velikou skleněnou tabuli a vsoukala se pod ni spolu s košíkem plným šál a kulichů, které začala oblékat usměvavým figurínám. Dvojčata zrovna chtěla pokračovat v cestě domů, když vtom se stalo něco podivného.

Zdálo se jim to, nebo se jedna z figurín opravdu pohnula?

Erika si rukou přikryla pusu, aby nevykřikla, a Evžen se za kontejnerem na papír přikrčil skoro až k zemi. Všechno se sběhlo děsivě rychle. Figurína vtáhla prodavačku do výlohy, ta se za ní okamžitě zavřela, v krámě zhaslo světlo a sourozenci vyrazili tryskem domů, kde je se studenou večeří za poznámky v žákajdách čekal ještě výprask za pozdní příchod, který jim zahnal všechny vzpomínky na obživlé figuríny.
Jenže ráno bylo všechno jinak. Na výprask dávno zapomněli, naopak podivné věci, které se děly včera v krámku s pleteným zbožím, jim začaly pořádně vrtat hlavou.

Do školy to vzali, i když to nebyla jejich obvyklá ranní trasa, přes náměstí a oběma naskočila husí kůže, když si na dveřích obchodu všimli cedulky s nápisem Přijmeme novou prodavačku a za výlohou objevili omotanou šálami a s pletenou čepicí nasazenou skoro až do očí novou figurínu nápadně podobnou bývalé paní prodavačce.

» Koupit knihu v NeoLuxoru «

» Odkaz na stránky nakladatelství XYZ «

Autoři jednotlivých povídek: Anna Dlouhá, Božena Štibingerová, David Šváb, Ilona Fryčová, Jan Urban, Jan Varga, Jiří Holub, Kateřina Heylová, Klára Mayerová, Kristýna Lyachová, Kristýna Znamenáčková, René Nekuda, Tomáš Heřman, Tomáš Kříkava, Tomáš Tvrdý, Veronika Dziaková, Zdeněk Ležák, Zuzana Frantová

Ilustrace: Klára Mayerová

Poznámka: Křest knihy proběhne na veletrhu Svět knihy v Praze dne 13. května 2011 od 10:00. Všichni jste srdečně zváni! ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.