Noční můry nespí

Noční můry nespí
Noční můry nespí – kniha
Noční můry nespí

Noční můry nespí a odteď nebudete spát ani vy. Členové skupiny Hlava nehlava, kteří studovali či studují na Literární akademii, nejsou v nahánění strachu žádní nováčci. Chlupy se vám budu ježit hrůzou, vlasy vstávat na hlavě a bledý výraz neopustí vaši tvář ani týdny po přečtení poslední povídky.

Na stránkách, po kterých se prohání děs stejně drze, jako vám bude po zádech běhat mráz, se můžete těšit na hrůzáky klasické i na takové, o kterých se vám nesnilo ani v těch nejčernějších nočních můrách.

S hrůzou v srdci a děsem zpocenou tváří oznamuji všem doposud bezstarostným čtenářům, že čtvrtá kniha tvůrčí skupiny Hlava nehlava (jejíž jsem členem) žije!

K dostání u všech dobrý knihkupců! ;)

Ukázka – Šílený sochař

Dvojčata Evžen a Erika se smutně courala přes liduprázdné náměstí. Byli znovu po škole a tušili, že z toho zase doma kouká studená večeře, když si všimli, že z krámu s ručně pleteným zbožím vyšla prodavačka a odemyká výlohu. Jaktěživi neviděli někoho otevírat výlohu, a tak se schovali za odpadkový kontejner a pozorovali, co se bude dít. Prodavačka nadzvedla velikou skleněnou tabuli a vsoukala se pod ni spolu s košíkem plným šál a kulichů, které začala oblékat usměvavým figurínám. Dvojčata zrovna chtěla pokračovat v cestě domů, když vtom se stalo něco podivného.

Zdálo se jim to, nebo se jedna z figurín opravdu pohnula?

Erika si rukou přikryla pusu, aby nevykřikla, a Evžen se za kontejnerem na papír přikrčil skoro až k zemi. Všechno se sběhlo děsivě rychle. Figurína vtáhla prodavačku do výlohy, ta se za ní okamžitě zavřela, v krámě zhaslo světlo a sourozenci vyrazili tryskem domů, kde je se studenou večeří za poznámky v žákajdách čekal ještě výprask za pozdní příchod, který jim zahnal všechny vzpomínky na obživlé figuríny.
Jenže ráno bylo všechno jinak. Na výprask dávno zapomněli, naopak podivné věci, které se děly včera v krámku s pleteným zbožím, jim začaly pořádně vrtat hlavou.

Do školy to vzali, i když to nebyla jejich obvyklá ranní trasa, přes náměstí a oběma naskočila husí kůže, když si na dveřích obchodu všimli cedulky s nápisem Přijmeme novou prodavačku a za výlohou objevili omotanou šálami a s pletenou čepicí nasazenou skoro až do očí novou figurínu nápadně podobnou bývalé paní prodavačce.

» Koupit knihu v NeoLuxoru «

» Odkaz na stránky nakladatelství XYZ «

Autoři jednotlivých povídek: Anna Dlouhá, Božena Štibingerová, David Šváb, Ilona Fryčová, Jan Urban, Jan Varga, Jiří Holub, Kateřina Heylová, Klára Mayerová, Kristýna Lyachová, Kristýna Znamenáčková, René Nekuda, Tomáš Heřman, Tomáš Kříkava, Tomáš Tvrdý, Veronika Dziaková, Zdeněk Ležák, Zuzana Frantová

Ilustrace: Klára Mayerová

Poznámka: Křest knihy proběhne na veletrhu Svět knihy v Praze dne 13. května 2011 od 10:00. Všichni jste srdečně zváni! ;)

Nový odběr novinek e-mailem

Nový odběr novinek e-mailem

Jestliže sem chodíte pravidelně a chcete šetřit svůj čas, vědět jako první o všech mých akcích, soutěžích a projektech, přihlašte se prosím k novému odběru novinek emailem. Nebudu vás zahlcovat zbytečnými e-maily – obdržíte maximálně 3 zprávy za měsíc. Slibuju!

Přečíst »
Robert Vlach: O vydávání knih v angličtině

O vydávání knih v angličtině: Robert Vlach

Robert Vlach je guru českých freelencerů. Jeho bestseller Na volné noze vzbudil v ČR velký rozruch. Nyní Robertovi vychází anglická verze této knihy, která se jmenuje The Freelence Way. 🗣 Naše povídání v kavárně Čekárna pod Vyšehradem se zaměřilo zejména na

Přečíst »
Pozorování je inspirace

Pozorování je inspirace

Někteří spisovatelé napsali své nejlepší kusy na zajímavých místech. Například si našli pohodlné křeslo v malé kavárničce, nebo si zalezli se sluchátky v uších do rohu veřejné knihovny, dívali se okolo a psali… Vyzkoušejte to taky! Seberte svůj notebook, opusťte

Přečíst »

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »