Přivítání

PRŮBĚŽNÉ ÚKOLY:

(Dobrá rada: Průběžné úkoly byste měli splnit před poslechem další lekce. Pokud je vynecháte, ochudíte se o značnou část kurzu a mohou vám uniknout důležité souvislosti.)

  • Kde všude si myslíte, že běžně pracujeme s příběhy? Vytvořte si seznam těchto oblastí.
  • Co pro vás znamená příběh?
  • Zatoužili jste někdy napsat (a případně i vydat) vlastní knihu? Jaká byla vaše motivace?

POZOR! Než přejdete do další lekce, označte prosím tuto lekci za dokončenou stisknutím barevného tlačítka v zápatí každé lekce…


Když budete mít otázku

Jestliže vám není něco jasné, využijte prostor pro vkládání komentářů níže, kde se mě můžete na cokoliv zeptat (myslete na to, že vaši otázku uvidí i ostatní účastníci tohoto kurzu, takže se ptejte tak, aby z vašeho dotazu případně také něco měli). Tato diskuze je moderovaná.

Zaznamenali jste nějaký problém či máte nápad na zlepšení kurzu nebo vám tu něco chybí? Pak mi prosím pošlete e-mail skrze tento kontaktní formulář a já se pokusím vaše přání zohlednit (ano, plánuji kurz neustále zlepšovat).

Ještě jednou děkuji za vaši úžasnou důvěru!

Váš René Nekuda

6 komentářů u „Přivítání“

  1. Pěkný den, velice děkuji za vaše kurzy, jsou inspirativní a hlavně věcné. Nemůžu se dočkat živého kurzu, který mě čeká začátkem roku! A také se podělím o svůj pohled na příběhy a svou motivaci. Míša

    1.+2. Při ranní kávě, kterou si vychutnáváme po řadě automatických úkolů, se nám v hlavě tvoří první příběhy nového dne.

    V myšlenkách si procházíme, co nás dnes čeká, co se jistě stane i to co by se stát mohlo kdyby…

    Každý z předmětů kolem nás, každá věc, každý zvuk, i každý pach nám napovídají jiný příběh a mohou tak zavést naše myšlenky hluboko do fantazie.

    I během té krátké chvíle můžeme prožít lásku na první pohled s novým kolegou, který dnes možná nastoupí, nebo se konečně postavíme protivné kolegyni, která si nás neustále drze dobírá, možná dnešek ale nebude dobrý a náš příběh bude mít spíše hořký konec, když si náš šéf pozve do kanceláře.

    Každá myšlenka je takovým malým příběhem, a ať už naše příběhy nakonec dopadnou jakkoliv jsou všude kolem nás a tvoří to čím jsme.

    3. Mám hlavu plnou příběhů a přijde mi škoda nechávat si je pro sebe, také jsem člověk, který se rád překonává a napsat knihu rozhodně zní jako výzva :)

    Odpovědět
    • Moc děkuji, Michaelo, za vaše postřehy i zpětnou vazbu. Také se těším na osobní setkání a přeju vám, abyste si nyní užila toto on-line studium! ;)

  2. 1. Úkol. Seznam oblastí, kde běžně pracujeme s příběhy:
    – třeba já hlavně vymýšlením netradičních pohádek svým vnukům před spaním o životě zvířat, malí posluchači se aktivně zapojují do děje, vyžaduje to reagovat na změnu děje bleskově, zjistila jsem, že příběhy musí být humorné a musí v nich být pomoc druhým a ponaučení.
    2. Úkol. Co pro mě znamená příběh.
    – měl by vytvořit silné emoce, musí být jednoduchý a zapamatovatelný
    3. Úkol: Zatoužili jste napsat, příp.vydat vlastní knihu?
    -na to bych si netroufla, ale chci se zdokonalit.

    Odpovědět
    • Milá Hano, vítejte v on-line kurzu Tajemství příběhů! Doufám, že si následující příběhovou cestu užijete a že se něco nového naučíte – budu na vás myslet a držet vám palce!

  3. Zdravím všechny účastníky. Těším se na dokončení předchozího kurzu, jen v tuto chvíli místo psaní (knih) je spíš balím, aby se do vánoc dostaly k obdarovaným. A pro jistotu začínám tento kurz aspoň v úvodní části, aby mi třeba nevypršel :-) Jsem zvědavá na odpovědi ostatních. Ať se vám daří. Zdena

    ÚKOL
    Kde všude si myslíte, že běžně pracujeme s příběhy?
    – Příběh se dá podle mě použít opravdu všude, když je to ku prospěchu věci. Konkrétně ale určitě v beletrii, reklamě, filmu, ve škole (čj, sloh), někdy v korespondenci, při výrobě blahopřání, při potřebě zaujmout děti (MŠ, hlídání…), při kreativním vysvětlování (čehokoli, co je třeba nějak „zobrazit“)…
    Co pro vás znamená příběh?
    – Pokud je to míněno z mého pohledu, když já tvořím příběh: Vyjádření myšlenky. Potřeba „zhmotnit“ nějaký nápad, aby dostal jasné kontury.
    Zatoužili jste někdy napsat vlastní knihu? Motivace?
    – Povzbuzení mých přátel, povzbuzování od manžela, povzbuzení od Majky Frydrychové, která mi toho spoustu dala na svém spisovatelském semináři. A asi zvědavost, jaké to je něco sepsat a pak držet v ruce vlastní knihu.

    Odpovědět
    • Vítejte v on-line kurzu Tajemství příběhů! Myslím, že vás čeká vzrušující cesta poznávání fungování příběhů v mnoha oblastech lidského života – držím vám palce! ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.