Jak vydat knihu


Tento videozáznam je určen jen pro vaši osobní potřebu a je zakázáno ho (nebo jakoukoliv jeho část) kdekoliv jinde šířit.

Pokud máte nějakou doplňkovou otázku, můžete využít k jejímu položení prostor pro vkládání komentářů níže…

Děkuji, že se toužíte vzdělávat – držím vám v tom palce! 👍🏼


2 komentáře u „Jak vydat knihu“

 1. Dobrý den René,

  obracím se na vás s pár dotazy, které jsem nestihla a nebo mě nenapadli ve chvíli času webináře – Jak vydat knihu.
  Snad budete mít chvilku a budete moci odpovědět.

  1. Mám favorita nakladatele na svou knihu. Když nakladatel kývne. Jak dlouho cca trvá proces přípravy knihy k tisku? Myslím tím práce redaktora, grafika a sazeče, ilustrátora (cca 20 obrázků + obal knihy) a korektura. Jen pro info, může to trvat 2-3 měsíce nebo spíše 6 či 12 měsíců? Co je cca průměr?

  2. Když můj favorit nakladatelství nevyjde uvažuji o https://www.pointa.cz/, jaký na ně máte názor? Máte nějakou zkušenost?

  3. Ještě mi na webináři uniklo nebo nezaznělo. Když dám licenci na knihu cca na ty 3 roky (jak jste zmínil, že je asi obvyklé) je možné po 3 letech vydávat knihu s jiným nakladatelstvím? Nebo doporučujete zůstat u stejného nakladatele a podepsat s ním novou smlouvu?

  4. Je možné před dotiskem knihy dělat nějaké korektury – jde mi o čísla a grafy, které v knize zastarávají? Je na to nějaký proces, je třeba to mít podchycené ve smlouvě?

  Děkuji za váš čas a případnou reakci.
  Pěkný den a hodně štěstí ve vaší skvělé práci.

  Veronika

  Odpovědět
  • Dobrý den, Veroniko, rád vám odpovím:

   1. Obvykle 3 ž 9 měsíců dle náročnosti titulu (v tom hraje roli zejména grafická stránka). Pak se také může stát, že vás nakladatel zařadí až do svého dalšího edičního plánu, čili v některých případech se s vydáním čeká i více než rok.

   2. Pointu obvykle nedoporučuji. Zkušenosti s ní zatím nikdy nebyly moc dobré. I když pokud nemáte peníze a chcete si knihu vydat sama, nějaký význam pro vás může mít…

   3. Ano, po uplynutí smlouvy si s rukopisem můžete dělat obvykle cokoliv, klidně ho vydat i u jiného nakladatele (tedy pokud si to nějak nestandardně neošetřil v původní smlouvě váš první nakladatel).

   4. Ano, to je zcela běžná praxe.

   Díky, držím vám palce a moc vás zdravím!

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte!

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.