Cestopisná přednáška o Indii

Přednáška o Indii

Kořením a jasmínem nasáklá Indie je zážitek na celý život. Mojí prací v Indii bylo psaní článků o různých českých humanitárních projektech. Jeden měsíc utekl jako voda a s více než 2.000 fotografiemi, několika krátkými videi a hlubokou životní zkušeností jsem se vrátil koncem srpna 2009 domů.

Indie je obrovská země, a tak v přednášce vybírám pouze ta nejzajímavější místa – Dillí, technicky vyspělé město Bangalore, parfumérskou oblast Mysur, městečko nad úrovni mraků Kodaikanal, plážové oblasti Bengálského zálivu a nakonec i pár turistických známostí (včetně světoznámého Taj Mahalu).

Mým zájmem ovšem nejsou zas až tak místa, jako zdejší lidé (hlavně děti ve školách a jejich život). Proto své povídání zaměřuji především na zajímavé historky z cesty, které ilustrují tamní společnost, která je natolik odlišná od té naší (věděli jste například, že 95 % indických sňatků je předem dohodnutých?).

Přednáška o Indii navazuje na úspěšnou přednášku o Keni. Je určena širokému publiku, ale nejvíce vhodná je pro žáky středních a základních škol.

Podrobnosti o mé cestopisné přednášce o Indii →

Budu se těšit na brzkou viděnou! ;)

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

2 myšlenky u článku „Cestopisná přednáška o Indii“

  1. Zajímalo by mě, jak jste se k cestování dostal a z čeho platil výdaje, popřípadě si po cestě vydělával? Určitě to říkáte na svých přednáškách, ale na ty dojet nemůžu, protože jsem z Brna. Je mi líto, že je většina akcí týkajících se literatury (literární kluby, srazy, kurzy tvůrčího psaní) v Praze. My tu máme Měsíc autorského čtení atd., ale přesto většinou vanou nejlákavější nabídky od vás z Prahy – a ty pak přináší zklamání, když jsou tak vzdálené. Obrovským přínosem do života nadaného začínajícího spisovatele je určitě i Literární akademie, i když ta je pro mnohé nedostupná i cenově. Mohl byste mi, prosím, odepsat na mail, popřípadě upozornit, že jste odpověděl sem? Děkuji :)

    1. Milá Etsy, jezdil jsem jako novinář, čili jsem měl výdaje placené + jsem měl nějaké drobné sponzory. Děkuji za komentář a přeji dobro! ;)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *