Cestopisná přednáška o Indii

René Nekuda

Cestopisné přednášky

René Nekuda

Cestopisné přednášky

Přednáška o Indii

Kořením a jasmínem nasáklá Indie je zážitek na celý život. Mojí prací v Indii bylo psaní článků o různých českých humanitárních projektech. Jeden měsíc utekl jako voda a s více než 2.000 fotografiemi, několika krátkými videi a hlubokou životní zkušeností jsem se vrátil koncem srpna 2009 domů.

Indie je obrovská země, a tak v přednášce vybírám pouze ta nejzajímavější místa – Dillí, technicky vyspělé město Bangalore, parfumérskou oblast Mysur, městečko nad úrovni mraků Kodaikanal, plážové oblasti Bengálského zálivu a nakonec i pár turistických známostí (včetně světoznámého Taj Mahalu).

Mým zájmem ovšem nejsou zas až tak místa, jako zdejší lidé (hlavně děti ve školách a jejich život). Proto své povídání zaměřuji především na zajímavé historky z cesty, které ilustrují tamní společnost, která je natolik odlišná od té naší (věděli jste například, že 95 % indických sňatků je předem dohodnutých?).

Přednáška o Indii navazuje na úspěšnou přednášku o Keni. Je určena širokému publiku, ale nejvíce vhodná je pro žáky středních a základních škol.

Podrobnosti o mé cestopisné přednášce o Indii →

Budu se těšit na brzkou viděnou! ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

2 komentáře u „Cestopisná přednáška o Indii“

  1. Zajímalo by mě, jak jste se k cestování dostal a z čeho platil výdaje, popřípadě si po cestě vydělával? Určitě to říkáte na svých přednáškách, ale na ty dojet nemůžu, protože jsem z Brna. Je mi líto, že je většina akcí týkajících se literatury (literární kluby, srazy, kurzy tvůrčího psaní) v Praze. My tu máme Měsíc autorského čtení atd., ale přesto většinou vanou nejlákavější nabídky od vás z Prahy – a ty pak přináší zklamání, když jsou tak vzdálené. Obrovským přínosem do života nadaného začínajícího spisovatele je určitě i Literární akademie, i když ta je pro mnohé nedostupná i cenově. Mohl byste mi, prosím, odepsat na mail, popřípadě upozornit, že jste odpověděl sem? Děkuji :)

    Odpovědět
    • Milá Etsy, jezdil jsem jako novinář, čili jsem měl výdaje placené + jsem měl nějaké drobné sponzory. Děkuji za komentář a přeji dobro! ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.