Domů / Obchod / Kurzy pro veřejnost / Miniakademie tvůrčího psaní

Miniakademie tvůrčího psaní

(Hodnocení: 24)

5 950 

Časová dotace: tři víkendy s frekvencí jednou za měsíc (vždy od 10:00 do 16:00 s pauzou na oběd a dvěma krátkými přestávkami)

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Tento kurz je pravidelně pořádán již od roku 2012!

Aktuálně vypsané termíny:

 • 1. setkání (struktura příběhů, kompozice, začátky a konce, zápletka, postavy): 9. a 10. 4. 2022
 • 2. setkání (dialogy, monology, popis, hledisko): 7. a 8. 5. 2022
 • 3. setkání (revize a praktická část – psaní povídky): 11. a 12. 6. 2022

14 skladem

Tady jste na správném místě!

 • Zaškrtávací značka Již 12 let zkušeností v oblasti tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Více než 98% spokojenost
 • Zaškrtávací značka 5000+ zákazníků před vámi
BEZPEČNÉ PLATBY KARTOU

Aktuálně probíhají všechny mé kurzy naživo. Pokud by bylo v důsledku šíření viru COVID-19 opět omezeno setkávaní lidí, přesune se výuka do on-line prostředí (používám aplikaci ZOOM).

Miniakademie tvůrčího psaní je alternativa ročního kurzu tvůrčího psaní vhodná pro všechny zájemce o psaní, kteří by chtěli do hloubky zkoumat budování příběhů, ale trpí nedostatkem volného času.

Miniakademie je série tří tematických víkendů (vždy jeden za měsíc), které dohromady tvoří ucelený teoreticko/praktický kurz tvůrčího psaní (můžete si to představit jako dálkové studium na vysoké škole).Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Z Miniakademie tvůrčího psaní si odnesete i jednu napsanou povídku, vyzkoušíte si roli redaktora a dostanete konkrétní zpětnou vazbu nejen od lektora, ale i od ostatních účastníků (viz třetí víkend).

S celkovou dotací 50 vyučovacích hodin je tento typ kurzu vhodný pro všechny vážnější zájemce, kteří nemohou navštěvovat roční kurz, případně bydlí mimo Prahu.

Struktura kurzu

 • 1. víkend (struktura příběhů, kompozice, začátky a konce, zápletka, postavy)
 • 2. víkend (dialogy, monology, popis, hledisko)
 • 3. víkend (revize a praktická část – rozbor napsané povídky)

Časový rozvrh všech víkendů je vždy od 10:00 do 16:00 (sobota i neděle). Každý den je zhruba hodinová pauza na oběd.

Chcete ještě něco vědět?

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Na každou hodinu jsem se těšila: na příjemnou atmosféru, nové a zajímavé informace, zážitky, a také na legraci, která nikdy nechyběla. :)“ – Lenka Macháčková

„Možná to bude znít jako klišé, ale pravdou zkrátka je, že mi kurz pana Nekudy změnil život. Plně jsem si uvědomil svoji tvůrčí sílu, nabral sebevědomí a odvahu k tvorbě věcí, na které bych si dříve netroufl.“ – Václav Bouček

„Kurz byl pro mne inspirativní nejen po stránce získaných informací a zkušeností (různá cvičení), ale i díky lidem, kteří se tam sešli. Sdílení společného zájmu s ostatními se mi líbilo.“ – Jitka Kamencová

„Má očekávání byla beze zbytku naplněna.“ – Aleš

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

24 recenzí Miniakademie tvůrčího psaní

 1. Kristýna Janečková

  Vlastně jsem od kurzu neočekávala mnoho, o to víc mě posléze mile překvapil. Strašně se mi líbil od začátku do konce. Jediné, co bych vytkla – byl moc krátký, uteklo to příliš rychle :D

 2. Petra Kolářová

  Jsem plná zážitků a dojmů – z Reného úžasného, sympatického přístupu, nevšedně promyšleného pojetí kurzu, nápaditých cvičení, umění nás motivovat, vydat se ze sebe to nejlepší. Propojení s ostatními formou psaní společných dialogů, rolí redaktorů a podání zpětné vazby od ostatních a následně i od Reného je jedinečné. Rozhodně hodlám pokračovat dále!

 3. Šárka Adamcová

  René, hodně se mi líbilo, jakým stylem jsi kurz vedl. Pestrost různých cvičení, střídání metod. Nenudila jsem se ani minutu a bohužel to vždycky strašně rychle uteklo. Fascinovalo mě, že si kurz vedl bez jakýkoliv poznámek, působilo to lehce, přirozeně. Velmi rychle se ve skupině neznámých, odlišných lidí vytvořilo hodně bezpečné prostředí. Jen při závěrečném čtení povídek jsem si říkala, jestli mi nestálo za to použít víc metod. Třeba části povídky rozebírat ve dvojici. Bylo zajímavé, že jsme dávali zpětnou vazbu vždy po částech povídky a je pravda, že i když to bylo pořád podobné, tak mi to nepřišlo monotónní. Jsi výborný lektor a takto pokorného člověka jako jsi Ty, jsem ještě nepotkala. Děkuju moc za všechno.

 4. Zorka Švarcová

  Bavilo mě úplně všechno od spisovatelského deníčku přes všechna cvičení až po samotné povídky.

 5. Lenka A.

  Líbilo se mi úplně vše… Omlouvám se, vím že taková zpětná vazba příliš neobohatí, ale je to prostě tak.

 6. Pavel O.

  Dekuji :)

 7. Jana Gabrielová

  Kurz mi přinesl mnoho zážitků i poznatků, ale především požitek z tvoření a úžasné zpětné vazby , kterou jsem dostala od všech ze skupiny. Od Reného jsme získala mnoho rad i postřehů, jak povídku vylepšit. Celý kurz je pěkně promyšlený a René do něj dává úžasnou energii i určitou atmosféru pohody. Celý kurz mě velmi bavil, hodně jsem si z něj odnesla a určitě zkusím další navazující. Doporučuji všem.

 8. Iva Ditt.

  super hravost, svěžest, střídání různých cvičení, zapojení účastníků do výukového procesu

 9. Daniel Zeman

  Bavila ma mierna súťaživosť medzi účastníkmi, ktorá nás všetkých posunula ďalej (alebo odsunula z kurzu po prvom víkende). Bavilo ma rozprávať a fabulovať o príbehoch, kde si z každej vety odniesol každý niečo iné, ukázal iný pohľad. Celkové pozitávne nastavienie Reného aj spolužiakov ma nútilo vyložene sa na ďalšie stretnutia tešiť. Určite ma nebavila hra “slovná zásoba”.

 10. Jana E.

  líbilo se mi tempo, délka, rozsah (víc bych už nedala, byla jsem vždycky dost unavená), jak nám dokážeš odemknout hlavy, interakce s ostatními (byla jsem ráda za prezenční formu), střídání teorie a praxe a demonstrace zásad práce s textem na praktických ukázkách. Dostalo mě psaní při hudbě! Díky moc!

 11. Katka Petrová

  Kurz byl bezva. Nenapadá mě nic, co bych vylepšila. :) Chtěla bych ale zmínit, proč neuvažuji o dalším kurzu. Na roční nemám tak velké ambice a online kurzy obecně nepatří mezi mé oblíbené. Rozhodně to není proto, že bych nebyla spokojená. ;)

 12. Jiřina

  Kurz byl naprosto výborný, zcela určitě jeden z těch nejlepších vůbec. Velmi dobře vyvážená teorie a praxe. Moc se mi líbilo, jak to máš promyšlené, jak žádná aktivita není jen výplní času, ale k něčemu směřuje. Bylo super, že zadávané úkoly byly poměrně těžké a člověka nutily vydat se ne tou nejjednodušší cestou. Taky jsi velice příjemný a vstřícný a člověk se nebojí před Tebou pustit i do těžkých věcí, protože nikoho nezesměšňuješ, ale podporuješ, aby si každý našel svou cestu. Moc děkuju !

 13. Urza

  naucil jsem se dulezitost pribehu; a dostal odpoved na otazku, proc se drive psalo tolik popisu (a proc je nektere zanry maji rozsahle, jine ne); celkove mi dosla spousta souvislosti kolem pribehu jako takovych

 14. Zdeněk Novotný

  Nesmírně inspirativní kurz. Bavila mě atmosféra kurzu, otevřené diskuze, rychlá a vesměs pozitivně motivující zpětná vazba. Vážně jsem se na každou hodinu těšil.

 15. Jirka

  Kurz byl naprosto výborný, zcela určitě jeden z těch nejlepších vůbec. Velmi dobře vyvážená teorie a praxe. Moc se mi líbilo, jak to máš promyšlené, jak žádná aktivita není jen výplní času, ale k něčemu směřuje. Bylo super, že zadávané úkoly byly poměrně těžké a člověka nutily vydat se ne tou nejjednodušší cestou. Taky jsi velice příjemný a vstřícný a člověk se nebojí před Tebou pustit i do těžkých věcí, protože nikoho nezesměšňuješ, ale podporuješ, aby si každý našel svou cestu. Moc děkuju !

 16. Kačka :)

  Líbilo se mi, že to nebylo stylem – lektor přednáší, my posloucháme, ale opravdu plnohodnotný workshop, kde jsem navíc poznala super lidi.

 17. Václav Bouček

  Možná to bude znít jako klišé, ale pravdou zkrátka je, že mi kurz pana Nekudy změnil život. Plně jsem si uvědomil svoji tvůrčí sílu, nabral sebevědomí a odvahu k tvorbě věcí, na které bych si dříve netroufl.

 18. Lenka Macháčková

  Na každou hodinu jsem se těšila: na příjemnou atmosféru, nové a zajímavé informace, zážitky, a také na legraci, která nikdy nechyběla. :)

 19. Jitka Kamencová

  Kurz byl pro mne inspirativní nejen po stránce získaných informací a zkušeností (různá cvičení), ale i díky lidem, kteří se tam sešli. Sdílení společného zájmu s ostatními se mi líbilo.

 20. Anna Gaurová

  Na kurzu se mi líbila cvičení a skvělá atmosféra. Chyběly mi nějaké psané materiály, respektive obsah přednášky ve skriptech.

 21. Mirek Hlinka

  Kurz byl pro mě inspirativní. Pro mě byla velice přínosná kreativní cvičení a také možnost sledovat, jak jednotlivá cvičení a následně i zpracovávanou povídku na zadané téma, každý uchopil jinak.
  Pomohlo mi to určitě rozšířit obzory.

 22. Alena Beránková

  Mně se to hodně líbilo, v tom časovém formátu jsme dost stihli, podpůrná atmosféra…

 23. Petra Slámová

  Během kurzu jsem se setkala s informacemi, které nadále mohu využívat v běžném životě, v práci apod., což považuju za asi největší přínos. Celkově mě kurz velmi bavil, protože se v něm střídala teorie s praktickými zkušenostmi, bylo to tedy velmi pestré.

 24. Marie Vrzáková

  Bavilo mě všechno, úžasná tvůrčí atmosféra a výborné vedení od lektora, opravdu jsem si celou dobu hrála a přitom jsem se dozvídala i hodně o sobě. Líbilo se mi, že jsme mohli navzájem i vidět, že každý z nás tvoří jinak. Bylo to hodně interaktivní a hodně mě to bavilo

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.