Domů / Obchod / Kurzy pro veřejnost / Velký praktický kurz tvůrčího psaní

Velký praktický kurz tvůrčího psaní

(Hodnocení: 27)

4 750 

Časová dotace: pět tematických lekcí (vždy od 15:00 do 19:00 se dvěma krátkými přestávkami)

Počet účastníků: 7 až 15

Místo konání: Staroměstské náměstí 4, Praha 1

Tento kurz je pravidelně pořádán již od roku 2010!

Termín kurzu:

 • 8. až 12. července 2019: týdenní – obsazen!
 • 13. až 17. července 2020: týdenní (pondělí až pátek vždy od 15:30 do 19:00)poslední volná místa!
 • 19. až 23. července 2021 – poslední volná místa!

Není skladem

Tady jste na správném místě!

 • Zaškrtávací značka Již 12 let zkušeností v oblasti tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Více než 98% spokojenost
 • Zaškrtávací značka 5000+ zákazníků před vámi
BEZPEČNÉ PLATBY KARTOU

Aktuálně probíhají všechny mé kurzy naživo. Pokud by bylo v důsledku šíření viru COVID-19 opět omezeno setkávaní lidí, přesune se výuka do on-line prostředí (používám aplikaci ZOOM).

Velký praktický kurz tvůrčího psaní je skvělý průvodce pro všechny nadšené psavce a milovníky příběhů.Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Během jednoho týdne se v tematických blocích seznámíte se vším důležitým. Zároveň si vše vyzkoušíte na zajímavých a speciálně vytvořených krátkých cvičeních tvůrčího psaní, které vám rozhodně rozšíří obzory a umožní vám lépe prozkoumat sebe sama.

Ať už chcete psát, nebo toužíte poznat spisovatelské řemeslo či vás vždycky zajímalo, jak to ti spisovatelé (divadelníci a filmaři) dělají, že vás “vždycky dostanou”, pravděpodobně vás tento typ kurzu uspokojí.

Kurz obsahuje zhruba stejný poměr diskuze, teorie a praxe.

Struktura kurzu

 • 1. den: struktura příběhů, kompozice, začátky a konce, zápletka
 • 2. den: postavy
 • 3. den: dialogy a monology
 • 4. den: popis
 • 5. den: kompozice a hledisko

Chcete ještě něco vědět?

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Překvapila mě forma cvičení, která jsou velmi nápomocná a člověk v sobě objeví nemyslitelné. Takže za to palec nahoru.“ – Lucie Hojná

„Bylo to úžasné, dozvěděla jsem se mnoho potřebných a pro mou tvorbu velmi významných věcí.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby

„Absolutně nic bych neměnila. Naučila jsem se toho spoustu o psaní a taky jsem tak nějak našla sama sebe. :)“ – Eva Műllerová

„Bavilo mě vše. Kurz je velice přínosný a je zaměřen dost prakticky. Líbilo se mi, že ke každému tématu se dělalo několik cvičení. Kurz je navíc přednášen zábavnou formou a poutavý, takže není těžké udržet pozornost. Rozhodně bych ho doporučila dále.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

27 recenzí Velký praktický kurz tvůrčího psaní

 1. Kuba Ryba (Rybičky 48)

  Skvělý a přátelský přístup lektora, praktické i teoretické zkušenosti a skvělá parta. Nejvíc mě zaujala technika vyučování. Příjemná, inspirativní a motivující.

 2. Jana

  Kurz mě bavil, teoretické poznatky pro mě byly velmi přínosné, líbily se mi aktivity a úkoly, které jsme plnili. Každý den byl podnětný a já pravidelně odcházela s hlavou plnou myšlenek a nápadů. Obrovským přínosem pro mě bylo závěrečné čtení našich povídek. To, jak jsme rozebírali každý text po částech, ukazovali si na něm prvky a strategie, o kterých jsme se bavili v rámci teorie, a v neposlední řadě taky možnost nahlédnout do kreativních myslí všech ostatních účastníků, to považuji za velké obohacení.

 3. Adéla Mrzílková

  Mě osobně pomáhá, když vidím, jak co funguje v praxi, takže bych možná k teoretickému výkladu přidala vic příkladů z praxe. Jinak pro mě byl kurz opet úprkem od reality do světa příběhu. Neskutečně jsem si ho užila a opět me namotivoval k dalšímu psaní.

 4. Silvie Rákosníková

  Bavilo mě všechno. René, jsi nejen profesionál, ale také skvělý člověk, který dokáže z lidí dostat schopnosti a dovednosti, o kterých sami nevědí, že je mají. Těším se na dalši kurz a děkuju za všechno.

 5. Hana Šundová

  Když “zkušená učitelka” zjistí, že se má ještě hodně co učit a že má od koho. Tak nějak bych popsala své pocity. Naprostá profesionalita lektora. Vše do detailu promyšleno. K tomu schopnost reagovat na cokoli. Lidskost, vlídnost, respekt. Všech vůči všem.

 6. Irena Novotná :)

  Bylo to úžasné. Kurz mě velmi bavil a je mi líto, že už skončil. Jsem moc ráda, že jsem se ho zúčastnila. Nejpřínosnější pro mě určitě byla zpětná vazba a to, že jsme našim povídkám opravdu věnovali spoustu času. Taky se mi moc líbili cvičení, protože mě donutili přemýšlet trochu jinak než jsem zvyklá.

 7. Jana

  Kurzy jsou inspirativní, praktické, vedené s ohledem na individuality. A co je velmi příjemné – lektor nemá sklony k narcismu. Není zahleděný do sebe – naopak dopřává pozornost druhým. Je nejen autor – je i dobrý pedagog. Také proto jsem se přihlásila na tři víkendové kurzy za sebou … a teď nově na celoroční kurz. :)

 8. Tereza

  Vše bylo báječné. Jediné snad co by se dalo zlepšit bylo uspořádání třídy tak, aby na sebe všichni viděli ( např. sedět v kruhu).

 9. MArie

  Všechno bylo na jedničku :)

 10. Týna Outlá Zábojová

  Milý René,

  tenhle týden byl pro mě takové kreativní nadechnutí.
  Máš to skvěle připravené a promyšlené. Hluchá/nudná místa nejsou, teorii dokážeš podat výživně a názorně.
  Moc se mi líbí, jakým stylem jednáš s lidmi, když rozebíráš jejich práci.
  Jsi člověk na svém místě.

  Ať se daří

  K.

 11. Eva

  Nenapadá mě, co bych zlepšila. Pouze u mě :)

 12. Líba TV.

  Práce ve dvojici, v psaní jsem kooperaci nečekala. O to víc si teď vážím toho, že jsem v tvorbě nezávislá :-)

 13. Irena F.

  Vážený pane Nekudo, bylo to milé a přínosné setkání. Velmi za něj děkuji. Vybavuje se mi Váš zajímavý přístup a způsob práce se slovem.

 14. Eva

  Kurz byl, jako vždy, naprosto báječný. Bylo skvělé si všechno pořádně zopakovat a připomenout, jak to vlastně má být. Sešli jsme se i skvělá parta a předpokládám, že jsme se všichni nasmáli až až. Byl to nádherný týden, na který nikdy nezapomenu. A je to i díky Tobě, René. Děkuji.

 15. Veronika Savarijová

  Po Vašom kurze mi bola vydaná kniha v Slovenskom vydavateľstve. Ďakujem, z Vášho kurzu neustále čerpám.

 16. Katka Pixová

  Během kurzu jsem získala nové informace, které změnily můj náhled na tvůrčí psaní. Objevila jsem v něm nové možnosti a také v sobě. Jako bonus jsem si odnesla mnoho inspirace a podpory proč psát. Jak od lektora, tak od účastníků kurzu. Za geniální jsem považovala formu, jakým René předával svoje zkušenosti a současně vytvářel prostor pro seberealizaci a možnost, aby se každý z účastníků vyjadřoval svým osobitým způsobem. Atmosféra svobodného ducha jednotlivce, která tak vznikala a zároveň pospolitost celé skupiny je zážitek. Už jen kvůli němu má člověk chuť se vrátit.
  Přiznávám, že kromě zábavy to pro mě někdy bylo náročné a zažívala jsem pocit, že nestíhám vydechnout. Také mluvit nahlas nebo jen přečíst, co jsem napsala, odhalit svou jinakost a nahlas, nebylo pro mě vždy jednoduché. Tužka a papír je mi bližší a pro mě větší jistota než ústní projev. Přesto bych na průběhu kurzu neměnila nic. Vrátit bych se chctěla. Zjistila jsem, že časový limit a někdy i konkrétní zadání má co do sebe a může mi při tvoření pomoct. Také se mi líbil pocit být součástí celku, který je mi blízký. Na druhou stranu si uvědomuji, že k psaní potřebuji dobrý kontakt sama se sebou, což mi přítomnost druhých častokrát nedovoluje, ale pro mě je podstatné. Absolutní ticho, klid a hluboká koncentrace, abych mohla věrohodně zachytit určitou podstatu nebo vůbec přijít na to, co bych zachytit chtěla. A také odvahu, ovšem to už je jiný příběh. Takže momentálně mám dilema – vrátit se, nevrátit? :-) V každém případě věřím, že pokud chci psát, mohu začít teď hned. A to je ten největší přínos, který mi kurz dal. Děkuji René.
  Katka

 17. Dotty

  Dal mi informace o vnitřním fungování pribehu, poradil mjak zaujmout, aby celek dával smysl… Zjistit co mi při psani (ne)vyhovuje, v cem se zlepšit, kam směřovat…

 18. Michaela Pavlovská

  Za posledních pár dní jsem v rámci Velkého kurzu tvůrčího psaní pod vedením velmi inspirativního člověka měla tu čest poznávat magičnost příběhu a zejména jeho úzkou souvislost s reálným životem.

  René Nekuda ve mně zanechal něco, co se dá jen těžko popsat slovy. Posunul dál mé schopnosti a hlavně mi pomohl vnímat svět jinýma očima a poznat lépe samu sebe. Těším se na příští setkání.
  Bylo mi ctí!

  D Ě K U J I

 19. Katka N.

  Na kurzu panovala příjemná atmosféra. Kurz byl o poučení.

 20. Stáňa

  Z kurzu jsem měla zprvu dost smíšené pocity, protože jsem doufala, že brzo zjistím jak se ,,ponořit” do psaní a dokážu dát své myšlenky snáz na papír. Hned ze začátku jsme se ale dozvěděli, jak při troše pozornosti odhadnout závěr celé knihy už při přečtení samotného úvodu, tudíž zájem o četbu začal upadat.
  Navíc při komentování reklamních kampaní, sloganů, obalů knih atd., jsem viděla všude kolem nás jen psychologické záměry toho, jak vlastně většina lidí dělá přesně to, co chtějí druzí aniž by si to sami uvědomovali.

  Druhý den, se můj pocit mnohem zlepšil, protože i když příběh dokážeme prokouknout, postavy mohou být při troše snahy originální.

  Na závěrečnou povídku jsem bohužel neměla dostatek času, díky hlídání dvou sestřinných ,,raubířů” ale ráda jsem se ponořila do čtení povídek od ostatních.

  Kurz bych hodnotila na chvalitebnou, protože vždy je co zlepšovat a nic není dokonalé. Zároveň kurz ráda doporučím komukoliv, kdo projeví zájem o psaní.
  Pro mě osobně to byl příjemně strávený čas ve skvělé atmosféře, plné pohody, při kterém jsem se dozvěděla spoustu nových věcí.
  Jediné mínus je snad v tom, že dlouhodobější kurzy nejsou nikde poblíž Liberce, takže jsou pro mě nedostupné.

 21. Linda

  Sice jsem nedostala to, proč jsem na kurz šla, a sice instantní návod na to, jak knihu dopsat a dokončit, ale dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o sobě, svém psaní a dostala jsem mnoho návodů, nápadů a cvičení, které mě k úspěšnému dokončení určitě dovedou. Reného kurzy doporučuji všem – těm, kdo se psaním jen baví, těm, co to s psaním myslí vážně, i těm, kdo si myslí, že psát neumí a nikdy nebudou. René je skvělý učitel, který dokáže organicky splynout se svou skupinou a nenásilně pak vytvořit informacemi a kreativou nabité prostředí, ze kterého si každý něco odnese. Bravo!

 22. Káťa Tomášková

  René, vážně moc děkuji! Kurz mne rozhodně inspiroval a restartoval způsob myšlení, který jsem již téměř zapomněla.
  Otázku s očekáváním jsem nevyplnila, protože jsem netušila, co čekat…;).

  Líbí se mi, že kurz je opravdu pro každého. Člověk rozhodně nemusí mít ambice sepsat knihu, a přesto i pro něj je kurz vhodný. Pro otevření očí, pro dívání se na svět z jiného úhlu, zkrátka pro život.

  A vážně obdivuji Tvůj asertivní přístup!
  Doufám, že se Ti bude dařit i nadále. Hodně úspěchů.

  Děkuji :)

 23. Katka N.

  Supr zpestření pracovního týdne. Ještě jednou díky. Možná bych ještě víc pracovala se skupinou a její dynamikou – napojování účastníků mezi sebou přímo na kurzu i po jeho absolvování. Obzvláštní dík za Nilse Frahma. ;-)

 24. Regina Karasová

  Skvělá atmosféra pro objevení chuti psát .

 25. Nicole Dočkalíková

  Z kurzu jsem měla nejdříve strach, ale zjistila jsem, že zbytečně. Kurz probíhal super a nejvíce se mi líbil styl, jakým jsme se učili.

 26. Kateřina Vaněčková

  Otevřelo mi to oči. Pochopila jsem, že i slovem se dá křičet.

 27. Domča

  Bylo to nejlepší!!!

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.