Domů / Obchod / Kurzy pro veřejnost / Malý kurz tvůrčího psaní
Sleva!

Malý kurz tvůrčího psaní

(Hodnocení: 127)

2 950 3 450 

Dlouhodobě nejoblíbenější víkendový kurz tvůrčího psaní z mé nabídky!

Časová dotace: dva dny, většinou tedy víkend (vždy od 9:00 do 16:00 s pauzou na oběd a dvěma krátkými přestávkami)

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Tento víkendový kurz tvůrčího psaní je pořádán již od roku 2011!

Aktuálně vypsané termíny:

 • 9. a 10. října 2021: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 20. a 21. listopadu 2021: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 12. a 13. února 2022: víkendový – poslední volná místa!
 • 5. a 6. března 2022: víkendový
 • 4. a 5. června 2022: víkendový
Vyčistit

Tady jste na správném místě!

 • Zaškrtávací značka Již 12 let zkušeností v oblasti tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Více než 98% spokojenost
 • Zaškrtávací značka 5000+ zákazníků před vámi
BEZPEČNÉ PLATBY KARTOU
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Aktuálně probíhají všechny mé kurzy naživo. Pokud by bylo v důsledku šíření viru COVID-19 opět omezeno setkávaní lidí, přesune se výuka do on-line prostředí (používám aplikaci ZOOM).

Během pohodového víkendu se seznámíte se základní teorií tvůrčího psaní, vše si vyzkoušíte na krátkých zábavných cvičeních a samozřejmě zbyde prostor i pro vaše konkrétní otázky.

 

Náplň víkendového kurzu tvůrčího psaní

 • struktura příběhů
 • postavy
 • dialogy a monology
 • popisy

Kurz je koncipován zhruba se stejným poměrem teorie a praxe.Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Malý kurz tvůrčího psaní je ideální pro všechny, kteří nemají moc času a zároveň by chtěli poodhalit základy řemesla, vyzkoušet si různé polohy psaní a srovnat se ve skupině podobných lidí.

Součástí kurzu je vždy pauza na oběd, kterou většinou využíváme k živé diskuzi o literatuře a umění vůbec.

 

Ohlasy účastníků tohoto víkendového kurzu tvůrčího psaní

„Líbilo se mi to komplet. Úžasné a velmi přínosné dva dny nabité informacemi i tréninkem v kolektivu.“ – Jana Šůmová

„Kurz zcela splnil má očekávání, bavil mne a už se těším na pokračování.“ – Iva Chuchmová

„Naštvalo mě, že kurz už skončil, bavil mě. Byl lidský, normální, ukazoval klady i zápory práce a života spisovatelova.“ – Lucie Pilátová

„Byla jsem naprosto spokojená!!! Na kurz jsem se už předem těšila a nakonec má očekávání splnil, ne-li překonal!“ – Marta Kopřivová

„Víkendový kurz jsem dostala jako narozeninový dárek od svých kamarádek. Přiznám se bez mučení, že se mi na něj vůbec nechtělo, dokonce jsem kamarádkám tak trochu vynadala za hloupý nápad. Že jsem jim po skončení kurzu poslala omluvnou esemesku je dostatečným důkazem toho,, že se mi kurz líbil, že mě bavil od první do poslední minuty. Děkuju René, díky kamarádky, byl to opravdu krásný dárek.“ – Klára Czastková

„Kurz byl veden zábavnou formou. Ocenil jsem zejména praktická cvičení, díky nimž měl člověk možnost srovnání v rámci skupiny a získal důležitou zpětnou vazbu. Kromě toho nám René Nekuda předal mnoho užitečných rad pro naši vlastní tvorbu. Kurz je vhodný pro získání určité sebejistoty při psaní příběhů.“ – Jakub Herout

„Byl jsem kompletně spokojen, pan René Nekuda je šikovný a zábavný lektor a nabídl nemálo užitečných postřehů a rad. Kurz vede aktivní a přátelskou formou.“ – Vít Benešovský

„Příjemná a obohacující vzpomínka, nové podněty k uvažování, zajímavé složení posluchačů.“ – Michal Beran

„Kurz se mi líbil od první do poslední minuty.“ – Kateřina Sobotková

TIPY! Více reálných hodnocení najdete v záložce recenze. O unikátním způsobu mé prace se dozvíte v článku Komplexní tvůrčí psaní: co to znamená?

 

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že tento víkendový kurz tvůrčího psaní patří k nejlépe hodnoceným kurzům z mé aktuální nabídky. Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

127 recenzí Malý kurz tvůrčího psaní

 1. Jana Drastíková

  Byla jsem mile překvapena. Vůbec jsem netušila, co mě čeká a upřímně jsem si říkala, že nemůžeme stihnout nic zajímavého a praktického. Jsem ráda, že jsem se mýlila. Bylo to vážně skvělé! Ani na chvilku jsem se nenudila a rychle to utíkalo. Škoda, že kurz netrval delší dobu. Bála jsem se své výtvory číst na veřejnosti, ale byli jsme skvělá parta a nervozita hned opadla. Díky moc!

 2. Marie

  Kurz mě hodně bavil. Dostatek teorie i praktických cvičení ve dvou dnech. Líbil se mi přístup lektora i kolektiv, který se tam sešel. Získala jsem dobrý základ pro pokračování v jakékoli oblasti mého psaní. Zaujalo mě, jak se dá ještě více přemýšlet o tvorbě příběhů, postav, o celém procesu. A překonala jsem svůj strach z prezentace vlastních nápadů před ostatními.

 3. Jana Konopníková

  Velmi oceňuji knížky, které jsi napsal a mohly by mě více posunout ve mé nerozhodnosti a přispět dalšímu rozvoji. Líbily se mi téměř všechna cvičení. Různé možnosti, nápady, jak se podívat na text z odlišných “stran”, rozhýbání “mozkových závitů”.

 4. Radka S.

  Bylo toho hodně, těžko něco vyjmenovat, ale zásadní pro mě bylo zjištění, že napsat něco není stejný ani tak jednoduchý jako to vyprávět. Bavila mě praktická cvičení. Bylo zajímavé zjistit svou slovní zásobu. A tvorba postav a jejich profilování mě taky hodně bavilo a obohatilo.

 5. Anička

  Líbilo se mi, že jsem mohla poznat podobně zaměřené lidi jako jsem já. Kurz mi dodal motivaci a dodal plno nápadů, jak své příběhy zlepšit. Nejvíc se mi líbila práce ve dvojici, kdy jsme měli 1h na vymyšlení příběhu pouze z dialogů dvou postav. Mohli jsme změnit psací prostředí a přitom sledovat rozdíly mluvy našich dvou postav. Ze začátku jsem se bála číst svá udělaná cvičení nahlas, ale tohle mi pomohlo nabít pocitu, že se svět nezboří, když každý bude mít názor na moji práci. Cvičení nás často nutila zabrouzdat do koutů, kam by jsme normálně nešli a to se mi líbilo ze všeho nejvíc.

 6. Lucka

  Z kurzu jsem přijela domů s “připitomělým” výrazem, usmívala jsem se od ucha k uchu a ještě týž večer jsem měla pnutí dopsat celou povídku, kterou jsme po obědě během hoďky narychlo “spíchli”. Za mě víc než spokojenost, rozhodně doporučuji všem, co rádi píšou nebo o tom uvažují!

 7. Radek Drahný

  Se vším jsem byl spokojen. Poznal jsem teoretické pozadí literární tvorby. Že uhlídat vše, aby to fungovalo, není taková legrace.

 8. Renáta Linhartová

  Bavil mě způsob výuky, byla to skvělá hra.

 9. Jiří Štípek

  Motto: „Někdy padám, zatím mám ještě sílu se zvednout“
  Minulý víkend se to stalo. Byl jsem v lese, který znám. Slyšel jsem vyprávění o příbytku, kde jsou k mání myšlenky, příběhy a knihy. Moje zvědavost překonala ostych a po krátkém váhání jsem otevřel dveře, které se za mnou samovolně zavřely. Nebyl jsem tam sám, byli tam se mnou knižníci, o jejich existenci jsem měl vskutku jen velice mlhavou představu. Podmanili si mě však svoji přátelskou povahou a shovívavostí. Nejspíše to bylo dáno literátem, který nás všechny měl pod vlídným dohledem.
  Rázem jsem si byl vědom, že tohle jsem nečekal. Cítil jsem se jako někdo, koho hodili do vody, aby se naučil plavat. Někdy mě to šlo dobře, jindy hůř, byly chvíle, co jsem si myslel, že už snad ani nevyplavu. Plácal jsem kolem sebe rukama a snažil se něčeho zachytit. Ostatní se snažili mi pomoci a nejvíce literát.
  Když jsem konečně vylezl z vody celý zmožený, hledal dveře poznání, kterými jsem vešel. Samy se přede mnou otevřely a vstoupiv zpět do známého lesa jsem cítil, že jsem o něco bohatší a snad i trochu jiný.

 10. Pavel Bujárek

  Přiznám se, že hodně věcí jsem už uměl. Naučil jsem se hlavně to, že by měl člověk psát a neřešit tolik, co už napsal ještě před revizemi. Na tom jsem se hodně zasekával. X krát jsem přepisoval začátek, podle toho, jak jsem plánoval děj, který ještě nikde napsaný nění.

 11. Kateřina Smítková

  Ahoj René, bylo to super. Myslím, že do těch dvou dnů jsi nacpal, co se dalo :) Pro mě, co se týče teorie, nebylo moc novinek, ale to bylo tím, že jsem z časových důvodů zvolila kurz pro začátečníky. Takže jsem očekávala spíše “nakopnutí”, novou chuť do psaní a seznámení se s novými lidmi a přesně to jsem dostala tak že jsem spokojená :)
  Díky!

 12. Petra

  kurz bych doporučila známému, který píše, baví ho to. absolvovat kurz tvůrčího psaní byl nápadem mých nejbližších kamarádek a domnívám se, že za jejich investované peníze za to stál :-). ihned jsem jim sdělovala zážitky.
  Mějte se krásně!!!

 13. Bája H.

  Bylo to boží, fakt! Všechny úkoly skvěle vymyšlené a propracované… Mám z toho super pocit a konečně se zas vrhnu na ty pohádky :)

 14. Jan

  Líbilo se mi, že bylo vidět, že tomu neuvěřitelně rozumíš a že nám předáváš jen zlomek svých informací.

 15. Marek

  Přestože jsem měl jiná očekávání, kurs byl příjemné překvapení.

 16. Radka Hamáčková

  Nic bych neměnila.

 17. Hana Wielgusová

  Líbilo se mi všechno, skvělá atmosféra a spousta legrace.

 18. Jarka Mačková

  Kurz mi přinesl hlavně mnoho nových vhledů a zpětných vazeb ohledně mojí vlastní kreativity. Jednoduše řečeno – naplnil má očekávání a jako bonus jsem se i zasmála a pobavila. Vysoko pak hodnotím profesionální a laskavý přístup lektora k naší skupině. Velice příjemná byla přirozená lehkost a hravost projevu, s jakou nám byly předávány teoretické znalosti. Super atmosféra důvěry! Pohodové podmínky pro práci na sobě! Díky René!

 19. Jolanta Stará

  Bavilo mě naprosto všechno. Obrovským překvapením pro mě bylo, že se dá psát i na “příkaz”, “úkol” a na čas. Zatím jsem žila v přesvědčení, že dokážu psát pouze, když “mám múzu, mám na to náladu, mám chuť”. V tomto směru jsem šla na kurz s mírnou obavou a tam zjistila, že psát se dá vždy, jen je třeba začít. Za to moc děkuji.

 20. Brabora Tamchynová

  Co bych zlepšila? Nic takového nebylo, vážně. Některá cvičení mě třeba bavila méně, ale tím jsem zjistila, co pro mě není a co je naopak má silná stránka.

 21. Daniela Jeklová

  Velmi prinosny po vsech moznych strankach, pozitivni a inspirativni.

 22. Alice Hoffmanová

  Bavilo mě vlastně všechno. Ani chvíli jsem se nenudila a nechodila myšlenkami jinam. Veškeré informace byly přínosné, vzbudily v člověku kreativitu a navíc…..kurz byl na krásném místě! :)

 23. Lucie Paseková

  Moc se mi líbil koncept kurzu jako uceleného celku, jeho členění, poměr teorie a praxe.

 24. Eva Műllerová

  Absolutně nic bych neměnila. Naučila jsem se toho spoustu o psaní a taky jsem tak nějak našla sama sebe. :)

 25. Michal Beran

  Příjemná a obohacující vzpomínka, nové podněty k uvažování, zajímavé složení posluchačů.

 26. Ota

  zajímavé, ale pro moji potřebu (nechci se věnovat psaní) ne tolik přínosné

 27. Jirka Tobiáš

  Moc hezké bylo chválení za splnění úkolu a připomínka, že jde o hru. To určitě hodně pomohlo odbourat nějaký ty bloky.
  Líbilo se mi prostředí Skautského institutu i ta místnost.
  Mám pocit, že parta lidí byla moc fajn. Škoda že jsme se blíž nepoznali.
  Nenapadá mě nic negativního.

 28. Petra Šimková

  Jediné, co mi chybělo, byla voda :-)
  Moc děkuji a věřím, že přijdu na další živý kurz

 29. Lucie

  Nesmírně jsem si užila praktická cvičení. Obecně velmi snadno ztrácím pozornost, ale na kurzu se mi to nestalo – hltala jsem každé slovo. Asi by mi ale vyhovovala menší skupina lidí., aby bylo víc prostoru na nějaké zpětné vazby a zamyšlení. Domu jsem odjela s pocitem, že tenhle rozvoj sebe samotný musim dělat častěji.

 30. Vanda

  Bavilo mě všechno, líbilo se mi spojení teorie s praxí.

 31. Vladimír Šulc

  Bavilo mě to celé, pro mě to nemělo hluchá místa.

 32. Veronika Váňová

  Skvěle promísená teorie s praktickými testy. Ačkoli jsem nečekala nic nového, René mi dal do souvislosti mé dřívější znalosti a naučil mne vnímat práci s texty. Skvělá atmosféra!

  Příjemné prostředí a přátelské místo pro konání tvůrčího kurzu.
  Skvělá atmosféra a energie….
  Opravdu nevím, co by se dalo ještě zlepšit!

 33. Novotná Tereza

  Nejvíce mě bavila tvorba dialogů, práce ve dvojicích. Myslím si, že celkové vedení kurzu bylo výborné.

 34. Renata Vlášková

  Kurz se mi líbil moc, měl spád…až mě mrzelo, že to tak rychle uteklo. Skvělá praktická cvičení, to je přesně to, co jsem potřebovala. René, je na tobě vidět, jak moc tě to baví a děláš to pak zkrátka dobře. Moc děkuji za takový přínos. Původně jsem se na kurz bála, ale teď jsem úplně nadšená a hned bych šla znovu :-) Mimochodem, skvělá byla celá skupina, co se sešla, moc mě to s těmi lidmi bavilo :-)

 35. Stáňa J.

  Myslím, že v rámci rozsahu tohoto kurzu se nedá nic udělat jinak. Spokojenost.

 36. Julie Ferreira

  Příjemná atmosféra, krásný prostor, kurz je aplikovatelný nejen pro budoucí spisovatele, 100% bych doporučila komukoli!

 37. Evča

  Bavilo: pristup Reneho, variabilita ukolu, zaklad jak psat.

 38. Veronika Weiszova

  Líbilo se mi vytvoření podhoubí, je to velice zajímavý přístup. Chyběla mi jediná věc, a to závěrečná zpětná vazba. Například k tomu, jak se lidé během kurzu profilovali, byl by to dobrý námět k zamyšlení (vedle sebereflexe). Rozhodně se budu chtít zúčastnit ročního kurzu o víkendech, takže snad se mi tam podaří získat místo :)

 39. Marie Štumpfová

  Byla jsem celkově spokojená, všechny informace se mi zdály zajímavé a přínosné, styl výuky mě bavil. Velmi se mi líbila práce ve dvojici na společném dialogu. Zde by na to nebyl nejspíš čas, ale zajímalo by mne např. více rozebrat některé uznávané autory z toho hlediska, čím zaujali, co na nich bylo specifického, že se stali tak oblíbenými. I toto téma jsme několikrát naťukli a myslím, že po kurzu bych byla schopná si něco už vysledovat i sama při čtení jejich knih. Takže díky, byl to fajn víkend.
  Marie

 40. Terka Vodvářková

  Upřímně jsem očekávala zcela něco jiného, zklamaná jsem však nebyla. Kurz mi přišel zajímavý a dobře jsem se bavila. Byla to pro mě možnost poznat nové lidi, dozvědět se něco o psaní a přístupu k němu. Prostě vyzkoušet si zas něco nového, slyšet jiné postoje a příběhy…

 41. Jitka

  Obecně nemám ráda hry a práci (a psaní především) pod tlakem. Zároveň zde jsi vytvořil tak super pozitivní atmosféru, že vše bylo v pohodě. Zpětně mám radost z toho, jak jsem to zvládala a co všechno dokážu a možná bych měla přehodnotit, kolik času potřebuji na různé úkoly:-D.

 42. Petr Stárek

  Bavilo mne vše, a myslím, že kurz obsahoval vše potřebné. Samozřejmě v rámci náplně a zaměření témat, které měl tento kurz obsahovat. Bavil mne lektor :) a hlavně lidé kolem, byli skvělí.

 43. Lucie Havelová

  Silné momenty – spolupráce, nutnost jít “s kůží na trh”, tlak na to napsat aspoň něco… Oceňuji Reného citlivou komunikaci a vnímavost a vytvoření příjemného, doslova “bezpečného” prostředí pro to, abychom mohli v rámci možností otevřít svá nitra papíru :-)

 44. Petra

  Diky za pestre poskladana prakticka cviceni (tez objevna o sobe samem), ktera se docela pekne doplnuji s tydennim online kurzem. Jen mi tam chybelo tema klišé (snad bude rozvedeno ve spisovatelske krabicce).

  V neposlední řadě take diky za vas nadseny pristup a taktni komentare behem hlasitych cteni. Jste rozeny motivator.

 45. Lenka

  Bavilo mě to ohromně moc. Poměr mezi teorii a praxí byl pro mě úplně ideální. A obdivuju, jak jsi zvládl vést tolik rozmanitých a opravdu zajímavých lidí tak, aby každý dostal prostor a aby kurz šlapal.

 46. Jan Vožihnoj

  Skvělý základní přehled. Nakouknuti pod pokličku proběhlo důkladně, i když rozsah byl přiměřený, nic extra náročného a velkého. Zároveň spousta zajímavých a lákavých informaci a ochutnávek. Bavil mě podobně nastavený kolektiv.

 47. Jana Stočesová

  Líbilo se mi všechno, bylo to sebeobjevování s trochou teorie. Bavila mě lehkost, s kterou jsi nás kurzem provázel.

 48. Barbora Chuecos

  Krasna prace Reneho se skupinou, zapamatovana jmena hned v uvodu! Vtipna cviceni s kombinaci vseho mozneho. Jako bonus misto – primo na Staromaku – to jsem si vychutnala. Dik moc

 49. Veronika Švecová

  Libilo se mi vse. Co se tyka teoretickeho obsahu, neni co zlepsovat, co se tyka praktickeho obsahu, to same. Libilo se mi taky, ze si Rene pamatoval jmena vsech po jednom predstaveni. Kdybych na to mela cas, zauvazuju i o dlouhodobem kurzu, takhle uvazuju o koupi kreativniho zapisniku, ci jak se to kyho slaka jmenuje.

 50. Denča

  Velmi jsem ocenila jakou formou byl kurz vedeny. I pro me jako nespisovatele byl velmi prinosny. Libila se mi uvolnena a pratelska atmosfera a to ze kazda snaha byla ocenena.

 51. Kamila Plzáková

  Úžasný přístup, mívám problémy s úzkostí a na kurzu jsem nic takového necítila. Bylo skvělé slyšet tu “technickou teorii” v kostce, přestože ji mám načtenou většinou z blogu (doslova skrz naskrz). Přesah do normálního života – super.

 52. Jana Juřenová

  Musela jsem si na začátku zvyknout na jiný typ lidí, než s jakými se setkávám ve svém každodenní (pracovní) praxi. Kurz byl pro mně jako z jiného světa, protože se týkal mého njevětšího já :-) Moc na sebe nemám čas myslet, jsem zahlcena prací, ale psaní je věc, o které si tajně přemýšlím, že bych se jí mohla věnovat, jak budu mít trochu více času, klidu a pohody :-) Ráda bych na kurz znovu… asi nejsem vhodná pro nějaký dlouhodobý, profík ze mně určitě nikdy nebude, ale ráda zase na kurz přijdu :-) Byl to pro mně takový kouzelný svět. Fakt mně to bavilo.

 53. Kateřina Ledvinková

  Kurz plynul příjemně a přirozeně – to byl pro mě šok, protože skupina cizích lidí v uzavřeném prostoru, donucených mluvit nahlas a odkrývat své myšlenky a třeba i pocity, to obvykle nebývá příjemné prostřední a pro mě to byla noční můra. Na kurz jsem proto a šla s velkými obavami. Ale atmosféra byla méně lektorská a více uvolněná, než bych na kurzu čekala, což mi hodně pomohlo překonat v dané chvíli vlastní hranice a ostych. A myslím, že pro tento typ kurzu je to ohromně důležité.

 54. Lenka Wenzelová

  Chápu omezenost dvěma dny,teorie mohla jít víc do hloubky,lektor mohl trochu kritizovat a nebýt vždy tak milosrdný k výtvorům posluchačů :-)

 55. Kristýna

  Byla jsem velice spokojená a určitě se přihlásím zase na další kurz ;o)

 56. Jana Grillová

  Skvělý víkend. Motivace, inspirace, nové věci, noví lidé se skvělými příběhy. Příjemnou a zapamatovatelnou formou sdělena teorie. Vše v přirozeném tempu. Bylo to fajn.

 57. Jitřenka

  Líbilo se mi všechno.

 58. Katka Tesařová

  Jednalo se o můj první kurz spojený s tvůrčím psaním. Oceňuji praxi v podobě her a také přínosné tipy pro psaní během teoretické části výuky. Díky nabytým informacím jsem získala nový pohled na struktury příběhů (mj. i na ty v hollywoodských filmech). Kurz hodnotím jako velmi přínosný a chválím jeho bohatý obsah.

 59. Eva – důchodkyně

  Příjemná, veselá atmosféra, v takovém duchu byl kurz veden, René byl skvělý!!

 60. Jana z plzně

  celkově zajímavá a milá zkušenost

 61. Líba Kašparová

  Kurz se mi moc líbil,zejména praktická cvičení

 62. Bára Koutská

  Líbily se mi fígle jako 2/3, háčky, důležitost konců (k zamyšlení i v životě), kapacita postavy, kontext toho, proč dnes nepotřebujeme tak dlouhé popisy atd. – takové “aha momenty” :-) Přesahy do každodenního života. Celková atmosféra kurzu – i to, že první den jsme se tolik neprezentovali našimi výtvory, takže jsme se před “odhalováním sebe sama” trochu poznali :-) Ujištění, že “všechno je v pořádku”, zároveň citlivá zpětná vazba, když něco mohlo být lepší. Klidně bych v té skupině strávila delší dobu. I prostředí SI je moc příjemné, délka a množství pauz taky akorát… Zkrátka velký dík! :-)

 63. Drahomíra Jindrová

  Bavily mě všechny kreativní úkoly, super na tom bylo to, že při zadání jsem byla přesvědčená, že to nemůžu zvládnout a šlo to:-) Líbilo se mi celé systematické vedení kurzu, pořadí úkolů, výborná atmosféra na kurzu a to nejen díky účastníkům, ale především díky Renému, který je prostě super:-)

 64. Klára

  Šla jsem na kurz, který mi prohloubí teoretické znalosti v oblasti psaní a toto určitě splnil. Ráda jsem se seznámila s jinými lidmi, kteří mají podobný sen jako já. Dodalo mi to motivaci k tomu, abych nepolevovala v úsilí.

 65. Žaneta Podlahová

  Kurz byl velmi dobře zorganizovaný. Na celém kurzu bylo úžasné, jak nenásilnou formou testoval každého zúčastněného a posouval jeho hranice. Částečně překonal můj strach (vystupovat) mluvit v delším povídání před neznámými lidmi, objasnil mi věci, které jsem už zapomněla, obohatil slovní zásobu, předal mi praktické informace a především mě namotivoval k dalšímu sebezlepšování. Trochu bych ocenila i nějaké praktické záležitosti, jak se zlepšit v redakčním psaní jakožto takovém (efektivní titulky, perexy, výběr témat,…), ale to by bylo spíše na jiný druh kurzu. :-) Kdyby takový byl do budoucna, rozhodně bych o něj stála a byla první na listině zapsaných. :)

 66. Wendy

  Pro mě to byl víkend plný inspirace a také zajímavé psychologie.
  Nebylo to nudné přednášení, ale interaktivní zábava pro všechny včetně lektora :-) Ano, takto si představuji službu, která předčí očekávání při nákupu :-)
  Fakt přemýšlím, co by se dalo udělat líp a nic mě nenapadá…

 67. Kateřina :)

  Velmi jsem ocenila délku jednotlivých bloků, mix teorie a praxe, klidně bych přidala i další praktická cvičení.

 68. Jiří Šafránek

  Kurz má hlavu a patu a lektora se zkušenostmi, které umí srozumitelnou formou předat. Co víc by si mohl člověk představovat. Když jsem viděl, jak někteří urputně psali, možná by si kurz zasloužil tenoučký pracovní sešit.

 69. Zbyněk Pavienský

  Kurz byl pro zábavný, přínosný, ale i velmi náročný. Bylo potřeba se stále soustředit, maximálně aktivovat své tvůrčí nadání, ani na minutku nebylo možno si tiše zdřímnout. Ale tohle všechno dohromady vytvářelo nádherné tvůrčí napětí, které mě donutilo vydat ze sebe to nejlepší. Díky moc.

 70. Eva Lopátová

  Kurz se mi líbil moc. Odnesla jsem si z něj ohromnou inspiraci, a o to mi šlo především. Nenapadá mě nic, co by se za daných podmínek mělo zlepšit.

 71. Nikola Nevečeralová

  Jsem nadšená! Teď vím, že můžu napsat povídku beze strachu a použít mustr příběhu i v marketingových textech / blogových příspěvcích. Odnesla jsem si nový pohled na příběhy.

 72. Mirek

  Je umeni do 2 dni dostat tolik kvalitniho obsahu a mit vyvazenou teoretickou cast s tou praktickou.

 73. Ten, jenž by rozmluvil i starý dub…

  Naprosto úžasný úvod a skvělý lidský přístup lehce okořeněný humorem. Jen kdyby bylo více kurzů po celý rok, to by bylo super.
  Bavila mě ta astmosféra a nelíbilo se mi, že to končí.

 74. Hynek Musil

  Nemám co vytknout. Nejvíc se mi líbilo do společné tvoření dialogu. Podnítilo to mé vystoupení z ulity a přemýšlet o věcech z jiné perspektivy. Měl jsem z toho dost trému a velkou nervozitu a cítím se teď moc spokojený, že se mi ji podařilo překonávat. Děkuji.

 75. Iva Chuchmová

  Kurz zcela splnil má očekávání, bavil mne a už se těším na pokračování

 76. Jana Šůmová

  Líbilo se mi to komplet. Úžasné a velmi přínosné dva dny nabité informacemi i tréninkem v kolektivu.

 77. lukáš erba

  bavilo mě vážně vše!

 78. Irena Lopatová

  neměla jsem žádnou představu,jak kurs proběhne a byla jsem mile překvapena

 79. Helena Pilíková

  Líbilo se mi všechno. Dozvěděla jsem se tam nové věci, bylo to zábavné a po celý kurz vládla příjemná atmosféra. Jen tak dál :-)

 80. Olga

  Milý René, asi nejvíc oceňuju Tvůj otevřený přístup a způsob, jakým všem účastníkům poskytuješ podporu. Bavil mě Tvůj mluvený projev a živost, s jakou jsi kurz vedl. Teorie bylo tak akorát, praxe byla pestrá a užitečná. Rozhodně mě Tvoje lekce osvěžila a zbavila pocitu, že nevím, jak literární námět uchopit, aby se mi nerozplynul před očima, ještě než ho vtělím do slov (neboť přesně nevím jak).
  A leccos se mi bude hodit i v pracovním psaní. Když mám neustále tvořit nějaký textový obsah, po čase mě to vysuší. Tak díky, že jsem mohla doplnit šťávu :-)

 81. Jiří Vašák

  Libila se mi tvorba ostatnich. Me ale neslo moc psat, bylo to rychle a na me velky natlak.

 82. Martin Šlampa

  Idealni vyváženost teorie a hravych, praktických cvičení.

 83. Zdenka

  Na konci me mrzelo, ze to vlastne bylo prilis kratke. Klidne bych si to prodlouzila :-). Skvely lektor, skveli lide, skvela atmosfera! Rada se ucastnim nejakeho dalsiho kurzu. Vzdycky se da neco zlepsit, ale ja byla nadsena (i pres unavu).

 84. Marína

  Kurz se mi líbil, a jak už jsem v jeho závěru zmínila, naplnil mě nadějí, že hravých a veselých lidí je pořád stále ještě hodně. Možná by stálo za to i sobotní teoretickou část prošpikovat více cvičeníčky, aby neopadávala pozornost. Možná by taky bylo fajn, kdybys, René, zapracoval trochu s hlasem. Myslím, že na konci obou dní jsi musel být příšerně hlasově unavený. Zatímco ve smíchu procházel hlas úplně v pohodě ven, při souvislém projevu ho něco drželo za krovky. Na tu únavu soudím proto, že když takhle mluvím já, jsem pak hodně unavená. Ale to je jen detail a třešnička na dortu dokonalosti ;)

 85. Klára Czastková

  Víkendový kurz jsem dostala jako narozeninový dárek od svých kamarádek. Přiznám se bez mučení, že se mi na něj vůbec nechtělo, dokonce jsem kamarádkám tak trochu vynadala za hloupý nápad. Že jsem jim po skončení kurzu poslala omluvnou esemesku je dostatečným důkazem toho,, že se mi kurz líbil, že mě bavil od první do poslední minuty. Děkuju René, díky kamarádky, byl to opravdu krásný dárek.

 86. Jana

  Bavilo mne vše. Od informací, organizaci, prostředí, až po celkovou atmosféru kurzu.

 87. Andrea Králová

  Prostě mě to bavilo, možnost si hrát, dozvídat se nové věci, i skutečnost, že není možné udělat chybu!

 88. Eva Liebichová

  Rene,ahoj.
  Tvoje lehkost a srozumitelnost podani “uciva”. Popsala bych pul telefonu… Tak nejak ve.mne zustane pocit,zes tam byl pro KAZDEHO z nas.
  Po Tvem kurzu uz VIM. Uz mam pocit,ze to jde,psat…
  Ted uz jen tu osobni disciplinu
  At se Ti dari dalsi a dalsi projekty,ktere “pustis” do sveta. Moc Ti drzim palce.
  Jsi opravdovy. Hezky vecer. Ahoj Eva

 89. Koučink

  René, byl to s tebou moc příjemný čas a měla jsem pocit, že kurz utekl jako voda. Určitě mě namotivoval k tomu se ještě více zabývat tvůrčím psaním a zvažuji roční studium u tebe.

 90. Iva Kaiserová

  Bylo to super a velmi přínosné! Moc se mi líbilo propojení teoretičtější části (se zajímavými a leckdy překvapivými fakty) a praktických cvičení, kde jsme mohli popustit uzdu fantazii. Jsem nadšená a rozhodně budu v tom, co jsme na kurzu započali, pokračovat – třeba formou kreativního zápisníku a později třeba i knihy :-)))) Moc děkuji!

 91. Vštětková

  Líbilo se mi, že nás pan René vedl hravou formou, a uváděl podstatné informace, které dokládal ukázkami. S potěšením bych absolvovala třeba všechny jeho kurzy, ale nebydlím v Praze a mám pejska, takže vzdálení se na delší dobu je komplikované.

 92. Martin Brož

  Účast na kurzu bylo pro mne překvapením, (obdržel jsem to jako dárek). Ale celkem mne to bavilo, ať už se jednalo o teorii, anebo o cvičení. I když psát na určité zadání nebylo jednoduché, měl jsem často obtíž vůbec cokoli zplodit. Proto jsem obdivoval některé účastníky, kteří během krátké chvilky dokázali se úkolu ujmout rychle a ještě zajímavě (jmenovitě Vašek a Káťa). Co zlepšit? Kdyby bylo více času, tak bychom asi rádi slyšeli jak naše cvičení napsat lépe, upozornit nás na chyby přímo v předváděných textech – cvičeních, udělat jejich širší rozbor, příp. je opravit. Určitě budu po absolvovaní kurzu pohlížet na literaturu malinko kritičtěji. A mrzí mě těch chlebíčků, které se nesnědly.
  Díky. Byl jste zábavný a příjemný.

 93. Veronika

  Kurz byl pro mě opravdovým zážitkem. Oceňuji praktické zaměření teorie i vyváženou míru samostatných cvičení, která přispěla k lepšímu pochopení teorie. Jediná výtka jsou prostory ve kterých mi byla po celou dobu zima. Děkuji za příjemně strávený víkend.

 94. Monika

  Skvely, hutny kurz!

 95. Dana Neumannová

  Kurz se me celkove libil,kem vice vlastni tvorby

 96. Lucie Josefusová

  Tento kurz byl pro mě explozí mé mysli :) Neuvěřitelný zážitek.Byla jsem jako Alenka v říši divů a přitom jsem věděla,že ten svět je mi dobře známý a že tam patřím :)

 97. Markéta Kurešová

  Není co vytknout, celkový dojem předčil očekávání

 98. Kristina Sarisová

  Libil se m neformalni styl lektora, je videt, ze ho vedeni kurzu opravdu bavi, naplnuje a ze vi, o cem mluvi. Je to velmi inspirativni clovek. Bavilo me kratke uvedeni do teorie a pak prakticka cviceni, ktera i za tak kratkou dobu rozproudila mou fantazii. Uvedomila jsem si, ze dulezite je ZACIT psat, hodit na papir prvni vetu a pak uz to vicemene frci samo. Az uzraje cas, moc se tesim na dalsi kurz, ktery urcite navstivim.

 99. Honza

  Byl to nový pohled na známé věci. Věci, které podvědomě vím, ale tady jsem si zkusil, jak je využít vědomě.

 100. Vlaďka Vlášková

  Kurz mi pomohl více nahlédnout pod pokličku tvoření příběhu a jen mě utvrdil v tom, že všechno je řemeslo. Moc ráda přijdu na velký kurz abych se více naučila! Děkuji René, moc mě to bavilo od začátku do konce! Přeji ať se daří a těším se, že se ještě setkáme.

 101. Jan Šleichert

  Kurz obsahoval vše co jsem očekával. Především pak dostatek praktických cvičení, kde jsme byli nenásilně učeni tomu psát a hodnotit svou práci sami. Samé jedničky dávám záměrně. Samozřejmě se ztotožňuji s tvrzením, že je vždy prostor pro zlepšení, ale to ví vedoucí kurzu jistě moc dobře sám.

 102. Markéta Kašťáková

  Byl pro mne velmi přínosný, motivující, překvapila mě kreativita a rozmanitost ostatních. Pouze bych doporučila zaslat bližší informace o místě a času konání dříve.
  s pozdravem Markéta Kašťáková

 103. Václav Fencl

  Člověk prý přirozeně touží po uzavřeném příběhu, aby skončil tenhle víkend, jsem si ale nepřál.

 104. Jana Šibalová

  Kurz bych přirovnal k bedýnce a beránkovi uvnitř bedýnky z knihy Malý Princ. Šla jsem na kurz a viděla jen tu bedýnku. Na kurzu René poodhalil víko bedýnky, abych mohla nahlédnout dovnitř a já uviděla beránka. Děkuji, že jsem se naučila nahlížet do bedýnky a vidět, že spisovatelské řemeslo je to, co spisovatel musí znát, ale zároveň zůstane čtenářům ukryto.

 105. Vít Benešovský

  Byl jsem kompletně spokojen, pan René Nekuda je šikovný a zábavný lektor a nabídl nemálo užitečných postřehů a rad. Kurz vede aktivní a přátelskou formou.

 106. Blanka Vykydalová

  Kurz mě nadchl, odnesla jsem si potřebné informace, rady a vychytávky. Byl pro mně přínosný. Také oceňuji aktivní zapojení účastníků kurzu. Atmosféra byla příjemná.

 107. K. Bednářová

  Mohlo to být delší! :) Jinak veliká spokojenost. Děkuji za příjemné dva dny a nakopnutí k psaní.

 108. Alžběta Okuněvová

  Zdálo se mi vsechno skvělé. Nemám jedinou výtku, připomínku, ani napad na zlepšení.

 109. Marcela Cabicarová

  Kurz byl opravdu vynikající. Jestli byla moje očekávání naplněna, úplně nevím, protože jsem vlastně žádná konkrétní neměla :-) Oceňuji úroveň tvých znalostí, to samozřejmě, ale ještě více oceňuji tvůj přístup k nám, studentům. Podařilo se ti vytvořit atmosféru, kde byl jasně vymezený vztah lektor- student a to tak, že to byl vztah veskrze partnerský. Také oceňuji to, že to nebyla zdlouhavá, suchá teorie, a přesto jsme se naučili mnoho věcí, to všechno snadno zapamatovatelným a velmi zábavným způsobem. Jsem nadmíru spokojená, byl to moc příjemný víkend a určitě se těším do budoucna na další kurzy nebo jiné formy setkání. Děkuju.

 110. Lea Ničová

  Díky Renému byl kurz vážně přínosný, poučný, zábavný a určitě ne odrazující. Jestliže zkusit začít psát, tak určitě s panem Nekudou.
  Díky moc!

 111. Blanka Vykydalová

  Kurz mě nadchl, odnesla jsem si potřebné informace, rady a vychytávky. Byl pro mně přínosný. Také oceňuji aktivní zapojení účastníků kurzu. Atmosféra byla příjemná.

  Jen bych do ceny kurzu zahrnula i nějaké materiály.

 112. Košťálová H.

  Na kurzu se mi moc líbil jasný a srozumitelný vhled do teorií, něco už jsem znala (a prohloubila), něco bylo nového. Teorie byla zajímavá, lektor sympatický, temperamentní, vtipný.

 113. Jitka F.

  Líbilo se mi opravdu vše :-) Váš přístup k nám, účastníkům-nastolené přátelské prostředí, ochota naslouchat jakémukoliv nápadu a vždy z něj něco “dostat”, upozornění na případné chyby tak, aby se člověk neostýchal příště projevit, celková koncepce kurzu – rovnováha mezi teorií a praktickým cvičením, nabídka společného oběda, abychom se více poznali :-) Pro mě osobně byla prak. cvičení velkou výzvou, protože obvykle potřebuji více času, než něco vymyslím, nebo mě musí zrovna opravdu “políbit Múza” a pak to jde tzv. samo. S časovým presem jsem bojovala již na ZŠ a všeobecně to nemám moc ráda, ale na kurzu jsem zjistila, že i když má člověk v hlavě 100 dalších myšlenek a starostí, dokáže se na určitý moment zkoncentrovat a “vyplodit” se sebe něco, co má, světe div se, hlavu i patu :-) Oslovila mne snad všechna daná témata a ohromně jsem se bavila u psaní dialogu ze svatby. Celkové prostředí a hlavně moji “spolužáci” byli velmi inspirativní a já si většinou užívala jejich příspěvky a těšilo mne, že patřím do skupiny takových kreativních lidí :-) Krása! Moc děkuji za možnost zjistit co mi v psaní jde, co méně a vyzkoušet si něco, co bych si sama od sebe nikdy nezkusila (popis měsíce v roce, nebo popis pocitu při poslechu skladby). Děkuji i za Vaše skvělé a svěží vedení a přeji Vám hodně štěstí a inspirace :-)

 114. Krausová

  vzhledem k tomu,že jsem měla trochu jiný cíl než účastníci, neočekávala jsem příliš. líbila se mi skladba kurzu, líbilo se mi velmi,že lektor se snažil uvádět do reality naivnější účastníky. Myslím, že i cvičení pro některé plnily – samy o sobě- funkci poznání a trochu terapie.
  Mohu říci, že jsem se něco naučila pro svou praxi ( neočekávala jsem moc). Výborně jsem se bavila, dobře strávený víkend. Tomu,kdo chce psát beletrii, bych rozhodně kurz doporučila i následující o simulaci knižního trhu.

 115. Markéta

  Do kurzu jsem se zapsala ze zvědavosti, zda jsem schopná posunout své hranice a ostýchavast, a především z touhy naučit se něco nového. Doposud jsem psala jen o svých emocích a zkušenostech a jen tak pro radost anebo z toho důvodu, že jsem chtěla zpracovat bolest a trápení, které se mi děly v mém životě. Zkoušela jsem psát pohádky pro synovce a krátké příběhy, ale narážela jsem pokaždé na hranici toho, co jsem viděla, a co jsem naopak “vidět” nedokázala, nevnímala nebo o tom tolik nepřemýšlela. René v rámci jeho zábavných cvičení dokázal nenásilnou formou vyprovokovat a vybudit v nás fantazii a chuť vytvářet postavy a obrazy dle zadání, z čehož jsem měla zpočátku trochu obavy. Ale nakonec jsem se bavila, byla fascinovaná z nekonečných možností typů, charkterů a možného vývoje postav a děje příběhů a mile překvapená z pozitivního a otevřeného přístupu lektora.
  A za to moc děkuji!

 116. Lucie Vet.

  Kurz byl uzasnou zalezitosti, bavilo me prakticky vsechno. Hodne me bavilo psani dialogu ve dvojici. Bavilo me poslouchat ostatni s jejich napady a myslenkami.

 117. Klára Dvořáková

  Kurz se mi velice líbil. Především díky tobě a způsobu, jak kurz vedeš. Zaujaly a potěšily mne originálně volené techniky procvičování a tvůj přístup k výuce vůbec;)

 118. Luboš Mlejnek

  Líbilo se mi v jakém duchu kurz probíhal. Každý nahlas přečetl, co během 10, 20 minut vytvořil. Uvolněná atmosféra. Byl zábavný i přínosný.

 119. Móňa

  Bavilo mě vše.
  Líbí se mi tvá radost, elegance, bystrost, chytrost, talent, upřímnost, zdravé sebeocenění… A hlavně perfektní schopnost předávání a sdílení pro ty, kdož chtějí. :-)
  Díky.

 120. Jana Kašparová

  Kurz mne velmi potěšil. Teoretická i praktická část byly velmi přínosné a díky dobrému kolektivu i “rektorovi” jsem neměla problém s veškerým projevem, ústním stejně jako písemným!

 121. Anna Visser

  Byť jsem neměla žádné očekávání, kurz mě velmi příjemně potěšil. Opravdu základní teorie (to mi vyhovuje) a hlavně zaměření na praktická cvičení. Čas byl opravdu naplněn od začátku až do konce. Nyní budu jinak nahlížet i na četbu. Člověk se neustále učí, a tak to má být. Velké díky – kurz velice ráda doporučím všem svým známým, kteří mají zájem o psaní.

 122. Milada Tomášková

  Rozhodně jsem se ani na chvili nenudila, každý den jsem se něco nového naučila, mé mozkové závity běžely na plné obrátky. Zhodnotila jsem hranice svých možností a vím, že je jenom na mě, jestli se budou dále posouvat…Seznámila jsem se se skvělými mladými nadanými lidmi. “Malým kurzem tvůrčího psaní” jsem byla mile překvapená a musím zvlášť ocenit profesionální přístup pana Nekudy. Každopádně kurz předčil mé očekávání.

 123. Míša Mašková

  Velmi příjemný víkend, chuť sednout a psát se dostavila, takže prima výsledek a spousta podnětů k tomu :)

 124. Vanda Myšáková

  Kurz se mi moc líbil, především způsob, jakým byl veden. Možnost vyjádřit se k čemukoliv volně a spontánně a uvědomit si různé pohledy i ostatních účastníků kurzu na diskutovaná témata. To bylo zajímavé a inspirativní…Je pravda, že jsem očekávala větší propojení s psaním firemních textů, což byl můj pracovní cíl. S odstupem času ale konstatuji, že to vůbec nevadí. Jsem ráda, že jsem mohla alespoň nahlédnout do světa opravdového psaní. Byť to bylo jen pár hodin, cítila jsem se příjemně a ty pocity ve mně zůstaly. Děkuji a přeji Vám, abyste si zachoval svou identitu, uvěřitelnou, samozřejmě:-). S pozdravem z Opavy Vanda Myšáková

 125. Marie Gráfová

  Výborná dramaturgie, jednotlivé části dobře navazovaly a výborně jsme si je všechny procvičili.

 126. Brada Eváčová :-)

  Ahoj René,
  kurz byl pro mne velice výživný. Druhý den jsem byla velice unavená, nicméně plody poznání z něj budou dozrávat průběžně.
  Je vidět, že máš v oboru hluboké znalosti a jsi sečtělý. Ale přístup ten se asi nedá moc naučit, do něj se promítá vlastní osobnost a ten byl prostě báječný.
  Tobě přeji hodně štěstí, protože to co děláš má hluboký smysl, a děláš to fakt krásně.
  Ještě jednou díky
  Eva

 127. Václav Horecký

  Kurz naplnil mé očekávání, inspiroval a mnoho jsem si odnesl. Lektor dává do výuky srdce a je cítit, že dané téma má opravdu rád.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.