Malý kurz tvůrčího psaní

4.91 z 5 založeno na 200 zákaznický recenzí
(200 zákaznických recenzí )

3 450 

Dlouhodobě nejoblíbenější víkendový kurz tvůrčího psaní z mé nabídky!

Časová dotace: dva dny, většinou tedy víkend (vždy od 9:00 do 16:00 s pauzou na oběd a dvěma krátkými přestávkami)

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Tento víkendový kurz tvůrčího psaní je pořádán již od roku 2011 a je akreditován MŠMT! Po jeho absolvování tedy získáte ověřené osvědčení.

Aktuálně vypsané termíny:

 • 1. a 2. dubna 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)obsazen!
 • 29. a 30. dubna 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)přidán nový termín – také obsazen!
 • 15. a 16. července 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)obsazen!
 • 23. a 24. září 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 2. a 3. prosince 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – uvolnilo se 1 místo!
 • 10. a 11. února 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – poslední volná místa!
 • 20. a 21. dubna 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Během pohodového víkendu se seznámíte se základní teorií tvůrčího psaní, vše si vyzkoušíte na krátkých zábavných cvičeních a samozřejmě zbyde prostor i pro vaše konkrétní otázky.

Náplň víkendového kurzu tvůrčího psaní

 • struktura příběhů
 • postavy
 • dialogy a monology
 • popisy

Kurz je koncipován zhruba se stejným poměrem teorie a praxe.Průzkum z dotazníků zpětné vazby Malý kurz tvůrčího psaní je ideální pro všechny, kteří nemají moc času a zároveň by chtěli poodhalit základy řemesla, vyzkoušet si různé polohy psaní a srovnat se ve skupině podobných lidí. Součástí kurzu je vždy pauza na oběd, kterou většinou využíváme k živé diskuzi o literatuře a umění vůbec.  

Ohlasy účastníků tohoto víkendového kurzu tvůrčího psaní

„Líbilo se mi to komplet. Úžasné a velmi přínosné dva dny nabité informacemi i tréninkem v kolektivu.“ – Jana Šůmová
„Kurz zcela splnil má očekávání, bavil mne a už se těším na pokračování.“ – Iva Chuchmová
„Naštvalo mě, že kurz už skončil, bavil mě. Byl lidský, normální, ukazoval klady i zápory práce a života spisovatelova.“ – Lucie Pilátová
„Byla jsem naprosto spokojená!!! Na kurz jsem se už předem těšila a nakonec má očekávání splnil, ne-li překonal!“ – Marta Kopřivová
„Víkendový kurz jsem dostala jako narozeninový dárek od svých kamarádek. Přiznám se bez mučení, že se mi na něj vůbec nechtělo, dokonce jsem kamarádkám tak trochu vynadala za hloupý nápad. Že jsem jim po skončení kurzu poslala omluvnou esemesku je dostatečným důkazem toho,, že se mi kurz líbil, že mě bavil od první do poslední minuty. Děkuju René, díky kamarádky, byl to opravdu krásný dárek.“ – Klára Czastková
„Kurz byl veden zábavnou formou. Ocenil jsem zejména praktická cvičení, díky nimž měl člověk možnost srovnání v rámci skupiny a získal důležitou zpětnou vazbu. Kromě toho nám René Nekuda předal mnoho užitečných rad pro naši vlastní tvorbu. Kurz je vhodný pro získání určité sebejistoty při psaní příběhů.“ – Jakub Herout
„Byl jsem kompletně spokojen, pan René Nekuda je šikovný a zábavný lektor a nabídl nemálo užitečných postřehů a rad. Kurz vede aktivní a přátelskou formou.“ – Vít Benešovský
„Příjemná a obohacující vzpomínka, nové podněty k uvažování, zajímavé složení posluchačů.“ – Michal Beran
„Kurz se mi líbil od první do poslední minuty.“ – Kateřina Sobotková

TIPY! Více reálných hodnocení najdete v záložce recenze. O unikátním způsobu mé prace se dozvíte v článku Komplexní tvůrčí psaní: co to znamená?  

200 recenzí pro Malý kurz tvůrčího psaní (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

4.91 z 5 hvězdiček

5
182
4
17
3
1
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Marcela Frischová

  Bavilo mne vymýšlet příběh, který měl přesná omezení... bavilo mne slyšet ostatní, jak si se zadáním poradili... Bavilo mne i sestavování příběhu dle zadání ve dvojici... Použití fantazie, různorodost pojetí tvorby příběhů, uvolněnost, přátelská atmosféra...
  Co mne nebavilo?... nevím...

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Alena Krejcárková

  Víkend byl pečlivě poskládaný z teorie, praktických ukázek a přínosných cvičení. Postupně jsem získávala čím dál větší chuť psát a tvořit.
  Ač nás zrovna postihlo rekordní tropické podnebí, René nás díky svému svěžímu humoru udržel v pozornosti a já odcházela se spoustou vědomostí a mnohem lepší vírou v sebe sama. Těším se na pokračování!

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Zuzana Frydrychová

  Nejvíce mě bavilo rozvíjení příběhu s ostatními lidmi. Velmi se mi líbila celková pohodová atmosféra kurzu, skvělé propracované témata a především upozorňování na zásadní a důležité techniky, které udrží příběh funkční

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Romana Brilová

  Líbila se mi atmosféra, pozitivní a přátelský přístup lektora. Absolutní nasazení lektora a příjemné kolegyně na kurzu. Zaujalo mě mnoho literárních návodů na psaní, her a cvičení.

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Markéta Flesarová

  Mile mě překvapila ucelenost a návaznost v tématech, stejně jako nápaditost jednotlivých cvičení (mezi mé nejoblíbenější patřil např. popis a hádání měsíců). Také jsem se ráda dozvěděla několik nových pojmů, ke kterým se přeci jen při školním psaní slohů nedostaneme. Především mi kurz pomohl si uvědomit, kolik času je zapotřebí věnovat svým postavám, jejich motivacím a uvěřitelnosti.

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza Rakoušová

  Bavilo mě vše, líbila se mi struktura výuky, úkoly, sešli se i fajn lidé, odnesla jsem si zajímavé kontakty. Já sama za sebe jsem byla připravená ze sebe vyplodit maximum a moje kreativita ještě nebyla zdaleka vyždímána, ale na lidech kolem jsem viděla, že toho měli až až, takže asi to tak bylo nastaveno správně. :)

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Jan Hlubek

  Kurz mi přijde jako skvělé intro do tvůrčího psaní, plno kreativních impulzů, skoro je toho na dva dny až hodně. Nemám srovnání s žádným podobným kurzem, tudíž se těžko říká, co by měnil/zlepšoval :) Pro mne byl celý kurz o tom impulzu, ohmatání mých vlastních hranic a schopností, nalezení ztracené sebedůvěry a samozřejmě i pár "hacks", jak na to. Velmi mne bavila skupinová práce, výborná strategie nechat nás z ničeho vytvořit ad hoc postavu a pak s ní cíleně pracovat ve více cvičeních. Je to skvělé pro hledání svého vlastního autorského komfortu v diskomfortu.

 8. Reviewer profile image
  5 z 5

  Veronika Krummerová

  Moc mě bavilo Reného zapálení do celého kurzu. Díky jeho zkušenostem jsme i o pauze mohli vést kolektivní diskuze o různých tématech. Nebyl to jen teoretický kurz, za což jsem moc ráda, protože praktická cvičení rozhodne nebyla nudná. V kurzu panovala úžasná atmosféra, poznala jsem skvělou partu lidí a zjistila spoustu zajímavých věcí. Určitě všem moc doporučuji.

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Eva Mrázová

  Bavil mě přístup lektora, jak herní část, tak i ta herní. Obohatila jsem své povědomí co se týče obsahu příběhu ve všech směrech .

 10. Reviewer profile image
  4 z 5

  Eliška Šilerová

  Rychle to uteklo, až mě mrzelo, že jsme toho nestihli víc. Měla jsem trochu naddimenzovaná očekávání, čekala jsem totiž, že budeme víc psát, víc tvořit, víc hodnotit - což při takovém množství účastníků, navíc začátečníků, není možné. Dozvěděla jsem se ucelený úvod do spisovatelského řemesla s několika zajímavými tipy. Konkrétně tvorba postavy pro mě byla asi nejvíce přínosná.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Tento kurz tvůrčího psaní je akreditován MŠMT v programu DVPP (č. j. 27639/2021-2-918). To znamená, že lepší variantu nikde jinde nenajdete. A také to, že po jeho absolvování získáte řádné osvědčení v rámci dalšího vzdělávání, které můžete použít třeba ve svém životopise.

Akreditace MŠMT – osvědčení

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Počkejte! 👋🏻

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.