Malý kurz tvůrčího psaní

4.91 z 5 založeno na 220 zákaznický recenzí
(220 zákaznických recenzí )

3 450 

Dlouhodobě nejoblíbenější víkendový kurz tvůrčího psaní z mé nabídky!

Časová dotace: dva dny, většinou tedy víkend (vždy od 9:00 do 16:00 s pauzou na oběd a dvěma krátkými přestávkami)

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Tento víkendový kurz tvůrčího psaní je pořádán již od roku 2011 a je akreditován MŠMT! Po jeho absolvování tedy získáte ověřené osvědčení.

Aktuálně vypsané termíny:

 • 23. a 24. září 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)obsazen!
 • 2. a 3. prosince 2023: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)obsazen!
 • 10. a 11. února 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 20. a 21. dubna 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 1. a 2. června 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00) – obsazen!
 • 14. a 15. září 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)
 • 2. a 3. listopadu 2024: víkendový (sobota a neděle vždy od 9:00 do 16:00)

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Během pohodového víkendu se seznámíte se základní teorií tvůrčího psaní, vše si vyzkoušíte na krátkých zábavných cvičeních a samozřejmě zbyde prostor i pro vaše konkrétní otázky.

Náplň víkendového kurzu tvůrčího psaní

 • struktura příběhů
 • postavy
 • dialogy a monology
 • popisy

Kurz je koncipován zhruba se stejným poměrem teorie a praxe. Malý kurz tvůrčího psaní je ideální pro všechny, kteří nemají moc času a zároveň by chtěli poodhalit základy řemesla, vyzkoušet si různé polohy psaní a srovnat se ve skupině podobných lidí. Součástí kurzu je vždy pauza na oběd, kterou většinou využíváme k živé diskuzi o literatuře a umění vůbec.  

Zpětná vazba ke kurzům tvůrčího psaní

Ohlasy účastníků tohoto víkendového kurzu tvůrčího psaní

„Líbilo se mi to komplet. Úžasné a velmi přínosné dva dny nabité informacemi i tréninkem v kolektivu.“ – Jana Šůmová
„Kurz zcela splnil má očekávání, bavil mne a už se těším na pokračování.“ – Iva Chuchmová
„Naštvalo mě, že kurz už skončil, bavil mě. Byl lidský, normální, ukazoval klady i zápory práce a života spisovatelova.“ – Lucie Pilátová
„Byla jsem naprosto spokojená!!! Na kurz jsem se už předem těšila a nakonec má očekávání splnil, ne-li překonal!“ – Marta Kopřivová
„Víkendový kurz jsem dostala jako narozeninový dárek od svých kamarádek. Přiznám se bez mučení, že se mi na něj vůbec nechtělo, dokonce jsem kamarádkám tak trochu vynadala za hloupý nápad. Že jsem jim po skončení kurzu poslala omluvnou esemesku je dostatečným důkazem toho,, že se mi kurz líbil, že mě bavil od první do poslední minuty. Děkuju René, díky kamarádky, byl to opravdu krásný dárek.“ – Klára Czastková
„Kurz byl veden zábavnou formou. Ocenil jsem zejména praktická cvičení, díky nimž měl člověk možnost srovnání v rámci skupiny a získal důležitou zpětnou vazbu. Kromě toho nám René Nekuda předal mnoho užitečných rad pro naši vlastní tvorbu. Kurz je vhodný pro získání určité sebejistoty při psaní příběhů.“ – Jakub Herout
„Byl jsem kompletně spokojen, pan René Nekuda je šikovný a zábavný lektor a nabídl nemálo užitečných postřehů a rad. Kurz vede aktivní a přátelskou formou.“ – Vít Benešovský
„Příjemná a obohacující vzpomínka, nové podněty k uvažování, zajímavé složení posluchačů.“ – Michal Beran
„Kurz se mi líbil od první do poslední minuty.“ – Kateřina Sobotková

TIPY! Více reálných hodnocení najdete v záložce recenze. O unikátním způsobu mé prace se dozvíte v článku Komplexní tvůrčí psaní: co to znamená?  

220 recenzí pro Malý kurz tvůrčího psaní (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

4.91 z 5 hvězdiček

5
201
4
18
3
1
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Helena Habigerová

  Děkuji René. Byl to nevšední víkend. Skrz tvé vlastní nadšení jsi se rozdělil o zkušenosti, jak vyprávět stále se opakující lidský příběh všemi možnými netradičními způsoby. Jak zaujmout, nepoužívat klišé a nebát se vystoupit z komfortní zóny. Hýčkal jsi nás ve svých dlaních a s velkou láskou se snažil podpořit všechny, kteří fascinovaně naslouchali a zkoušeli napsat pár vět. Ještě jednou díky.

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Alena Cejnarová

  Nejvíce musím ocenit celkový přístup Reného. Dlouho jsem nepotkala tak milého a příjemného člověka. Po celý víkend udržel tvůrčí, přátelskou a otevřenou atmosféru. Pocit, že nic není špatně, byl pro mě osvobozující. Nevadil mi ani více teoretický první den, mám ráda praktický přístup a řád v tom, co dělám, mě vede a uklidňuje. Všechna cvičení byla promyšlená a navazovala na sebe. Možnost srovnat svou práci s ostatními a zároveň si uvědomit, že jedno zadání může mít mnoho řešení, úhlů pohledu, postupů a nápadů, byla skvělá. Ač jsem se toho před kurzem obávala nejvíce.

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza Bezrouková

  Absolutní "must be" pro všechny začínající pisálky. Během víkendu jsme se dozvěděli spoustu teoretických informací a některé jsme si hned vyzkoušeli v praxi. Například jak fungují popisy, jak se tvoří dialogy a co dělá dobrou postavu. Kurz byl nabitý informacemi, ale přitom hravý a zábavný. Rozhodně doporučuju!

  1 z 1 označili jako užitečné
 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Martin Z.

  Líbilo se mi, že byl kurz dobře strukturovaný do relativně krátkých bloků.

  Obdivuji, že zvládneš sestavit smysluplný kurz pro tak různorodou skupinu lidí, z nichž každý je na jiné úrovni, z jiného prostředí a něco jiného očekává.

  Naučil jsem se, že se ke psaní dá přistupovat systematicky. Přirozeně spíš tíhnu ke spontánnímu psaní.

  Zaujaly mě víceméně všechna cvičení.

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kateřina Pabyšková

  mně se líbilo, že se spojovala v praktické části práce individuální, ale i ve dvojicích nebo skupinách a taky že jsme si naše práce pak četli společně a měli zpětnou vazbu od lidí

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Adéla Kefurtová

  Kurz mě moc bavil. Bylo to pro mě nové a velmi osvěžující. Strávila jsem skvělý, zábavný a přínosný víkend. Kurz předčil má očekávání. Nenapadá mě nic, co bych mohla doporučit ke zlepšení.

  Nejvíce mě zaujal samotný způsob, jak byl kurz koncipován - nadupaný teorií i praxí a po celou dobu záživný. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kurz trval třeba celý týden. :D Mile mě překvapila celková uvolněná atmosféra. Energický a pozitivní René, který prostě ví, jak informace předat a jak lidi vtáhnout a namotivovat :), společně s fajn kolektivem tvořili skvělou atmosféru. Díky za zážitek.

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Luděk Bartolšic

  Bezva uvolněná atmosféra, mládí kolem postaršího muže, většinově ženského rodu, prima víkend. A především jako letitý samouk technického a ekonomického zaměření se mně poprvé dostalo základního teoretického, dovednostního rámce tvůrčího psaní.

 8. Reviewer profile image
  5 z 5

  Jara Roda Rubínová

  S tématikou psaní se prakticky teprve seznamuji, takže to pro mě bylo velmi přínosné pro moji práci, psaní průvodcovských textů, ale i do budoucna pro tvůrčí psaní. Naučila jsem se strukturovat text, tvořit pointu, používat jiné prostředky v popisech a pochopit funkci monologu a dialogu.

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Libor Pichler

  Zaujalo me vicemene vsechno, drzel jsem pozornost - lektor poutave prednasi, prestavky perfektne nastavene.

 10. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kateřina Šťastná

  Kurz byl velmi přínosný, opravdu super. Nejvíce mě bavily různé tipy, jak psát.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Tento kurz tvůrčího psaní je akreditován MŠMT v programu DVPP (č. j. 27639/2021-2-918). To znamená, že lepší variantu nikde jinde nenajdete. A také to, že po jeho absolvování získáte řádné osvědčení v rámci dalšího vzdělávání, které můžete použít třeba ve svém životopise.

Akreditace MŠMT – osvědčení

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Počkejte! 👋🏻

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.