Kurz tvůrčího psaní Příběh

4.95 z 5 založeno na 21 zákaznický recenzí
(21 zákaznických recenzí )

6 475 12 950 

Časová dotace: 2 x 12 lekcí (3 hodiny jednou týdně; obvykle od října do Vánoc a od února do května)

Místo konání: Staroměstské náměstí 4, Praha 1

Tento kurz je pravidelně pořádán již od roku 2011 a je akreditován MŠMT! Po jeho absolvování tedy získáte ověřené osvědčení.

Termín kurzu

  • roční: každé úterý od 17:00 do 20:00 (celkem 24 lekcí od 4. října do 20. prosince 2022; dále pak od 7. února do 25. dubna 2023 – cena je za oba semestry)  – PLNĚ OBSAZEN!

 

 • roční: každé úterý od 17:00 do 20:00 (celkem 24 lekcí od 3. října do 19. prosince 2023; dále pak od 6. února do 24. dubna 2024 – cena je za oba semestry)

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich.

Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla.

V prvním polovině budeme společně formou diskuzí a krátkých kreativních cvičení hledat svůj autorský hlas; tj. vhodný pár obuvi a tempo, ve kterém by se nám dobře šlapalo po papíře. Někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok. A nic z toho není (naštěstí) špatně.Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Druhá část kurzu bude věnována řemeslu. Projdeme si stavbu příběhu a jeho nejdůležitější části (úvod, postavy, dialog, zápletka apod.). Dále budeme zkoumat různé okolnosti vzniku uměleckého textu a seznámíme se, alespoň v základech, s procesem publikace a tvorby rukopisu. Nemalou částí mého kurzu bude i práce s hlasem (alespoň do takové míry, aby byl autor schopen poutavě přednést svůj vlastní text).

Nesmíme opomenout ani mnoho praktických příkladů, cvičení a drobných domácích úkolů, na kterých si vše můžete vyzkoušet. Budeme se též zabývat tématem hledání inspirace a problematikou spisovatelského (tvůrčího) bloku. Za samozřejmost považuji ochotu poskytovat ostatním zpětnou vazbu a zapojit se do ústních rozborů jednotlivých textů.

Cíl kurzu

Vyzkoušení si různých autorských poloh a přístupů ke psaní, dokončení alespoň dvou ucelených povídek + seznámení se se základními pravidly tvůrčího psaní.

V rámci kurzu bude uspořádáno minimálně jedno veřejné autorské čtení (pravděpodobně v některé z pražských literárních kaváren či knihkupectví).

Struktura kurzu

Kurz je rozdělen do dvou oddělených „semestrů“, které na sebe navazují.

První semestr je pouze teoretický a je rozděleny do tematických bloků (hledání nápadu, postavy, struktura příběhu, dialogy, popisy, hledisko, kompozice apod.). Je veden spisovatelský zápisníček a rozšiřuje se v něm slovní zásoba + zkoumáme různé způsoby stimulace fantazie a kreativity.

Druhý semestr je praktický – píší se v něm povídky na předem zadané téma; účastník dostává zpětnou vazbu a učí se revizím (tj. tomu, co odděluje profesionála od amatéra).

Chcete ještě něco vědět?

Potřebujete rozložit kurzovné?

Napište mi a domluvíme se. V zásadě platí, že vyšší částky lze rozložit až do 4 splátek a že celé kurzovné musí být vždy uhrazeno před začátkem samotného kurzu.

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Kurz Reného Nekudy předčil má očekávání. Rozšířila jsem si obzory, výborně jsem se bavila, poznala super talentované lidi, částečně se zbavila trémy a díky feedbacku mám možnost na sobě dál pracovat.“ – Martina Hůrková

„Odešla jsem s něčím navíc, poučila jsem se a hlavně jsem se mohla učit od ostatních lidí, kteří vidí mé psaní z jiného úhlu… Děkuju!“ – Martina Weberová

„Kurz dovedl podnítit účastníky k nalézání nečekaných, byť někdy třeba malých schopností. Především však vykouzlil vzácnou svobodnou atmosféru, podporující vznik nečekaných přátelství.“ – Jaroslava Biskupcová

„Kurz předčil moje očekávání. Líbí se mi možnost získat zpětnou vazbu a rady od ostatních kurzistů. Oceňuji příležitost publikovat povídku ve sbírce. Atmosféra na kurzu je ohromně příjemná.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby

„Kurz mě velmi bavil. Krátké hry, zkoušení si psaní z různých poloh, hravá cvičení – vznikaly tak texty, o kterých by mě nenapadlo, že mohou vzniknout.“ – Jana Micková

„Líbilo se mi všechno. Vtipné, hravé, odborné, atmosféra upřímnosti a důvěry.“ – Marie Čtyřoká

 

 

21 recenzí pro Kurz tvůrčího psaní Příběh (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

4.95 z 5 hvězdiček

5
20
4
1
3
0
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Petra Vacková

  Děkuji, René, od první hodiny našeho kurzu už nebudu číst nikdy knihu tak, jako dřív. A ani už nikdy nebudu psát tak jako dřív. Jsem o mnoho bohatší než v září loňského roku a to i díky tobě. Rozhodně to byl pro mě čas dobře využitý.

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Šárka Adámková

  Naučila jsem se psát méně uvozovek a více mezi řádky. Měli jsme sice zhoršené podmínky kvůli on-line výuce (COVID), ale myslím, že jsme to i tak dali. Bavilo mě hlavně to, že jsme si navzájem dávali zpětné vazby a učili se od sebe. René byl perfektní. A celkově byl kurz velmi inspirativní i díky „složení“ účastníků. Asi bych s nimi klidně jela i do Chorvatska busem:-)

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Vláďa Šulc

  Naučil jsem se držet si od psaného textu větší odstup a podívat se na něj očima čtenáře. Začal jsem si říkat: bacha, toto asi budou mít ostatní problém pobrat, to musíš napsat nějak jednodušeji a srozumitelněji. Začal jsem hodnotit, jakou důležitost mají různé informace v textu, co tam nechat a co vyhodit. Nakonec jsem si říkal, že je škoda, že kurz už končí :-)

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Terka Haisová

  Nejvíce mě bavily lekce, kdy jsme diskutovali o postavách, jak s nimi pracovat a přizpůsobení stylu psaní popisů, přirovnání a všeobecně vyprávění k povaze té postavy. Dřív mě ani nenapadlo, že na tom tolik záleží.

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Eva Pavlovská

  Kurz se mi moc líbil, bavilo mě všechno a vůbec mě nenapadá, co by ještě šlo vylepšit.

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kateřina Pechová

  Naučila jsem se nestydět se začít psát a hlavně své povídky před ostatními číst. Psát v různých žánrech. Úžasné.

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Marcela Novotná

  Děkuji za všechno. Byla to zajímavá a určitě neopakovatelná zkušenost a já jsem ráda, že jsem se odhodlala poznat něco nového a ty jsi k dobrýmu pocitu z tohoto počinu bezesporu přispěl.

 8. Reviewer profile image
  5 z 5

  Lucie P.

  Dalo mi to přesně to, co jsem chtěla. Bylo to tak přirozený, svěží, tvůrčí, obohacující, inspirativní, ucelený, smysluplný, fajn, příjemný a tak rychle to uteklo! Bylo to úplně takový magický. :) Jsem za to moc moc ráda.

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Šárka :-)

  První semestr byl o výuce a dával mi celkem zabrat :-) Velice mě bavil druhý semestr, ve kterém jsme si četli příběhy ostatních a to se mi strašně líbilo. I lidé na kurzu byli moc milí a fajn a užila jsem si spoustu legrace. Není nic co bych na tomto kurzu měnila, bylo to moc prima.

 10. Reviewer profile image
  5 z 5

  Míša D.

  Moc se mi líbil koncept celého kurzu, teoretická i praktická část mě obohatily o nové znalosti a dovednosti. Nejvíc se mě ale dotklo sdílení s ostatními v mnohém dost odlišnými, ale zároveň na stejnou notu naladěnými účastníky. Byla to jedinečná možnost nahlédnout do různých světů, do nichž bych asi za jiných okolností nepronikla. René je jako lektor trpělivý a vstřícný. Výtky nemám žádné.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Tento kurz tvůrčího psaní je akreditován MŠMT v programu DVPP (č. j. 27639/2021-2-918). To znamená, že lepší variantu nikde jinde nenajdete. A také to, že po jeho absolvování získáte řádné osvědčení v rámci dalšího vzdělávání, které můžete použít třeba ve svém životopise.

Akreditace MŠMT – osvědčení

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Aktuálně probíhají všechny mé kurzy naživo. Pokud by bylo v důsledku šíření viru COVID-19 opět omezeno setkávaní lidí, přesune se výuka do on-line prostředí (používám aplikaci ZOOM).

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.