Sleva

Kurz tvůrčího psaní Příběh

9 750  8 750 

Časová dotace: 2 x 12 lekcí (3 hodiny jednou týdně; obvykle od října do Vánoc a od února do května)

Místo konání: Staroměstské náměstí 4, Praha 1

Termín kurzu

  Popis

  Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich.

  Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla.

  V prvním polovině budeme společně formou diskuzí a krátkých kreativních cvičení hledat svůj autorský hlas; tj. vhodný pár obuvi a tempo, ve kterém by se nám dobře šlapalo po papíře. Někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok. A nic z toho není (naštěstí) špatně.

  Druhá část kurzu bude věnována řemeslu. Projdeme si stavbu příběhu a jeho nejdůležitější části (úvod, postavy, dialog, zápletka apod.). Dále budeme zkoumat různé okolnosti vzniku uměleckého textu a seznámíme se, alespoň v základech, s procesem publikace a tvorby rukopisu. Nemalou částí mého kurzu bude i práce s hlasem (alespoň do takové míry, aby byl autor schopen poutavě přednést svůj vlastní text).

  Nesmíme opomenout ani mnoho praktických příkladů, cvičení a drobných domácích úkolů, na kterých si vše můžete vyzkoušet. Budeme se též zabývat tématem hledání inspirace a problematikou spisovatelského (tvůrčího) bloku. Za samozřejmost považuji ochotu poskytovat ostatním zpětnou vazbu a zapojit se do ústních rozborů jednotlivých textů.

  Cíl kurzu

  Vyzkoušení si různých autorských poloh a přístupů ke psaní, dokončení alespoň dvou ucelených povídek + seznámení se se základními pravidly tvůrčího psaní.

  V rámci kurzu bude uspořádáno minimálně jedno veřejné autorské čtení (pravděpodobně v některé z pražských literárních kaváren či knihkupectví).

  Struktura kurzu

  Kurz je rozdělen do dvou oddělených „semestrů“, které na sebe navazují.

  První semestr je pouze teoretický a je rozděleny do tematických bloků (hledání nápadu, postavy, struktura příběhu, dialogy, popisy, hledisko, kompozice apod.). Je veden spisovatelský zápisníček a rozšiřuje se v něm slovní zásoba + zkoumáme různé způsoby stimulace fantazie a kreativity.

  Druhý semestr je praktický – píší se v něm povídky na předem zadané téma; účastník dostává zpětnou vazbu a učí se revizím (tj. tomu, co odděluje profesionála od amatéra).

  Chcete ještě něco vědět?

  Průzkum z anonymních dotazníků zpětné vazby:

  Celkové pozitivní hodnocení kurzů
  96%
  Hodnocení úrovně znalostí lektora
  98%
  Naplněná očekávání
  92%
  Přínosnost kurzů
  92%
  Pocit spokojenosti
  97%
  Stojí kurz za investované peníze?
  95%
  Doporučení známému
  98%

  Potřebujete rozložit kurzovné?

  Napište mi a domluvíme se. V zásadě platí, že vyšší částky lze rozložit až do 4 splátek a že celé kurzovné musí být vždy uhrazeno před začátkem samotného kurzu.

  Kupujete kurz jako dárek?

  Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

  Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

  Ohlasy účastníků tohoto kurzu

  „Kurz Reného Nekudy předčil má očekávání. Rozšířila jsem si obzory, výborně jsem se bavila, poznala super talentované lidi, částečně se zbavila trémy a díky feedbacku mám možnost na sobě dál pracovat.“ – Martina Hůrková
  „Odešla jsem s něčím navíc, poučila jsem se a hlavně jsem se mohla učit od ostatních lidí, kteří vidí mé psaní z jiného úhlu… Děkuju!“ – Martina Weberová
  „Kurz dovedl podnítit účastníky k nalézání nečekaných, byť někdy třeba malých schopností. Především však vykouzlil vzácnou svobodnou atmosféru, podporující vznik nečekaných přátelství.“ – Jaroslava Biskupcová
  „Kurz předčil moje očekávání. Líbí se mi možnost získat zpětnou vazbu a rady od ostatních kurzistů. Oceňuji příležitost publikovat povídku ve sbírce. Atmosféra na kurzu je ohromně příjemná.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby
  „Kurz mě velmi bavil. Krátké hry, zkoušení si psaní z různých poloh, hravá cvičení – vznikaly tak texty, o kterých by mě nenapadlo, že mohou vzniknout.“ – Jana Micková
  „Líbilo se mi všechno. Vtipné, hravé, odborné, atmosféra upřímnosti a důvěry.“ – Marie Čtyřoká
  Scroll to Top

  Než odejdete…

  Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!