Domů / Obchod / Kurzy pro veřejnost / Kurz tvůrčího psaní Příběh
Sleva!

Kurz tvůrčího psaní Příběh

(Hodnocení: 20)

4 975 9 950 

Časová dotace: 2 x 12 lekcí (3 hodiny jednou týdně; obvykle od října do Vánoc a od února do května)

Místo konání: Staroměstské náměstí 4, Praha 1

Tento kurz je pravidelně pořádán již od roku 2011!

Termín kurzu

 • roční: každé úterý od 17:00 do 20:00 (celkem 24 lekcí od 5. října do 21. prosince 2021; dále pak od 1. února do 19. dubna 2022 – cena je za oba semestry) – POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!
Vyčistit

Tady jste na správném místě!

 • Zaškrtávací značka Již 12 let zkušeností v oblasti tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Více než 98% spokojenost
 • Zaškrtávací značka 5000+ zákazníků před vámi
BEZPEČNÉ PLATBY KARTOU
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Aktuálně probíhají všechny mé kurzy naživo. Pokud by bylo v důsledku šíření viru COVID-19 opět omezeno setkávaní lidí, přesune se výuka do on-line prostředí (používám aplikaci ZOOM).

Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich.

Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla.

V prvním polovině budeme společně formou diskuzí a krátkých kreativních cvičení hledat svůj autorský hlas; tj. vhodný pár obuvi a tempo, ve kterém by se nám dobře šlapalo po papíře. Někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok. A nic z toho není (naštěstí) špatně.Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Druhá část kurzu bude věnována řemeslu. Projdeme si stavbu příběhu a jeho nejdůležitější části (úvod, postavy, dialog, zápletka apod.). Dále budeme zkoumat různé okolnosti vzniku uměleckého textu a seznámíme se, alespoň v základech, s procesem publikace a tvorby rukopisu. Nemalou částí mého kurzu bude i práce s hlasem (alespoň do takové míry, aby byl autor schopen poutavě přednést svůj vlastní text).

Nesmíme opomenout ani mnoho praktických příkladů, cvičení a drobných domácích úkolů, na kterých si vše můžete vyzkoušet. Budeme se též zabývat tématem hledání inspirace a problematikou spisovatelského (tvůrčího) bloku. Za samozřejmost považuji ochotu poskytovat ostatním zpětnou vazbu a zapojit se do ústních rozborů jednotlivých textů.

Cíl kurzu

Vyzkoušení si různých autorských poloh a přístupů ke psaní, dokončení alespoň dvou ucelených povídek + seznámení se se základními pravidly tvůrčího psaní.

V rámci kurzu bude uspořádáno minimálně jedno veřejné autorské čtení (pravděpodobně v některé z pražských literárních kaváren či knihkupectví).

Struktura kurzu

Kurz je rozdělen do dvou oddělených „semestrů“, které na sebe navazují.

První semestr je pouze teoretický a je rozděleny do tematických bloků (hledání nápadu, postavy, struktura příběhu, dialogy, popisy, hledisko, kompozice apod.). Je veden spisovatelský zápisníček a rozšiřuje se v něm slovní zásoba + zkoumáme různé způsoby stimulace fantazie a kreativity.

Druhý semestr je praktický – píší se v něm povídky na předem zadané téma; účastník dostává zpětnou vazbu a učí se revizím (tj. tomu, co odděluje profesionála od amatéra).

Chcete ještě něco vědět?

Potřebujete rozložit kurzovné?

Napište mi a domluvíme se. V zásadě platí, že vyšší částky lze rozložit až do 4 splátek a že celé kurzovné musí být vždy uhrazeno před začátkem samotného kurzu.

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Kurz Reného Nekudy předčil má očekávání. Rozšířila jsem si obzory, výborně jsem se bavila, poznala super talentované lidi, částečně se zbavila trémy a díky feedbacku mám možnost na sobě dál pracovat.“ – Martina Hůrková

„Odešla jsem s něčím navíc, poučila jsem se a hlavně jsem se mohla učit od ostatních lidí, kteří vidí mé psaní z jiného úhlu… Děkuju!“ – Martina Weberová

„Kurz dovedl podnítit účastníky k nalézání nečekaných, byť někdy třeba malých schopností. Především však vykouzlil vzácnou svobodnou atmosféru, podporující vznik nečekaných přátelství.“ – Jaroslava Biskupcová

„Kurz předčil moje očekávání. Líbí se mi možnost získat zpětnou vazbu a rady od ostatních kurzistů. Oceňuji příležitost publikovat povídku ve sbírce. Atmosféra na kurzu je ohromně příjemná.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby

„Kurz mě velmi bavil. Krátké hry, zkoušení si psaní z různých poloh, hravá cvičení – vznikaly tak texty, o kterých by mě nenapadlo, že mohou vzniknout.“ – Jana Micková

„Líbilo se mi všechno. Vtipné, hravé, odborné, atmosféra upřímnosti a důvěry.“ – Marie Čtyřoká

20 recenzí Kurz tvůrčího psaní Příběh

 1. Šárka Adámková

  Naučila jsem se psát méně uvozovek a více mezi řádky. Měli jsme sice zhoršené podmínky kvůli on-line výuce (COVID), ale myslím, že jsme to i tak dali. Bavilo mě hlavně to, že jsme si navzájem dávali zpětné vazby a učili se od sebe. René byl perfektní. A celkově byl kurz velmi inspirativní i díky „složení“ účastníků. Asi bych s nimi klidně jela i do Chorvatska busem:-)

 2. Vláďa Šulc

  Naučil jsem se držet si od psaného textu větší odstup a podívat se na něj očima čtenáře. Začal jsem si říkat: bacha, toto asi budou mít ostatní problém pobrat, to musíš napsat nějak jednodušeji a srozumitelněji. Začal jsem hodnotit, jakou důležitost mají různé informace v textu, co tam nechat a co vyhodit. Nakonec jsem si říkal, že je škoda, že kurz už končí :-)

 3. Terka Haisová

  Nejvíce mě bavily lekce, kdy jsme diskutovali o postavách, jak s nimi pracovat a přizpůsobení stylu psaní popisů, přirovnání a všeobecně vyprávění k povaze té postavy. Dřív mě ani nenapadlo, že na tom tolik záleží.

 4. Eva Pavlovská

  Kurz se mi moc líbil, bavilo mě všechno a vůbec mě nenapadá, co by ještě šlo vylepšit.

 5. Kateřina Pechová

  Naučila jsem se nestydět se začít psát a hlavně své povídky před ostatními číst. Psát v různých žánrech. Úžasné.

 6. Marcela Novotná

  Děkuji za všechno. Byla to zajímavá a určitě neopakovatelná zkušenost a já jsem ráda, že jsem se odhodlala poznat něco nového a ty jsi k dobrýmu pocitu z tohoto počinu bezesporu přispěl.

 7. Lucie P.

  Dalo mi to přesně to, co jsem chtěla. Bylo to tak přirozený, svěží, tvůrčí, obohacující, inspirativní, ucelený, smysluplný, fajn, příjemný a tak rychle to uteklo! Bylo to úplně takový magický. :) Jsem za to moc moc ráda.

 8. Šárka :-)

  První semestr byl o výuce a dával mi celkem zabrat :-) Velice mě bavil druhý semestr, ve kterém jsme si četli příběhy ostatních a to se mi strašně líbilo. I lidé na kurzu byli moc milí a fajn a užila jsem si spoustu legrace. Není nic co bych na tomto kurzu měnila, bylo to moc prima.

 9. Míša D.

  Moc se mi líbil koncept celého kurzu, teoretická i praktická část mě obohatily o nové znalosti a dovednosti. Nejvíc se mě ale dotklo sdílení s ostatními v mnohém dost odlišnými, ale zároveň na stejnou notu naladěnými účastníky. Byla to jedinečná možnost nahlédnout do různých světů, do nichž bych asi za jiných okolností nepronikla. René je jako lektor trpělivý a vstřícný. Výtky nemám žádné.

 10. Petra Kovandová

  Kurz byl veden zábavnou formou a myslím, že se sešla i super parta, která tomu všemu přidala “grády”. Reného kurzy mi byly doporučeny a já už je doporučuji dál.

 11. Kuba

  Kurs předčil má očekávání. Krom toho, že mi mnohé dal z pohledu znalostí, rovněž jsem si od srdce užíval příjemné a přátelské prostředí a vždy se na hodinu těšil. Děkuji

 12. Anna M.

  Kurz mi připadal srozumitelný, příběhy si myslím, že mi dělají největší problém, takže jsem byla ráda, že jsem šla na kurz s tímto zaměřením. Chvílemi mi připadalo, že René mluví hodně rychle, že jsem někdy nestíhala zachycovat, co říká, ale jinak jsem spokojená.

 13. Marketa Lourenco

  Kurz byl super a naplnil veškeré moje očekávání, což bylo rozproudit kreativní myšlení, hrát si, zapojit mozek po celém dni v práci tak trošku jinak, rozepsat se a získat tipy na to, jak dobře psát. Fakt z něj odcházím se 100% spokojeným pocitem, že mi dal to, co jsem od něj čekala, a mnohem víc. Je skvelě koncipovaný a rozhodně o něm bude mluvit pochvalně, kudy budu chodit, což už vlastně dělám od jeho začátku:) Moc děkuju, bylo to super!!

 14. Marie Čtyřoká

  Líbilo se mi všechno. Vtipné, hravé, odborné, atmosféra upřímnosti a důvěry.

 15. Jaroslava Biskupová

  Kurz dovedl podnítit účastníky k nalézání nečekaných, byť někdy třeba malých schopností. Především však vykouzlil vzácnou svobodnou atmosféru, podporující vznik nečekaných přátelství.

 16. Lucie Pilátová

  Naštvalo mě, že kurz už skončil, bavil mě. Byl lidský, normální, ukazoval klady i zápory práce a života spisovatelova. Zdál se mi propracovaný, zajímavý, vyzkoušela jsem tento kurz u konkurence a tento jednoznačně zvítězil.

 17. kristin

  Do kurzu jsem šla s rozhodnutím, že chci konečně začít psát – něco a pro někoho napsat. Cítila jsem, že potřebuju poradit, postrčit. Díky Renému jsem ale zjistila, že nejde o tu vnější potřebu psaní. Objevila jsem kouzlo psaní jako vnitřní záležitost. Ambice vyprchaly, nahradila je touha a potřeba psát každý den aspoň kousek čehokoli. Objevila jsem svět psaní, který je mou součástí. Objevila jsem kouzlo postav, příběhů, nálad, atmosfér, drobných událostí a postřehů. Objevila jsem kousek sebe. A našla úplně novou motivaci pro činnost, kterou mám od dětství ráda. A skrze psaní jsem poznala skvělé lidi. Bavila mě všechna cvičení i čtení povídek, těšila jsem se na každé úterní odpoledne. A těším se moc na další kurz. Díky, René!

 18. Světla Kalousková

  Pro mne byl přínosem pohled a vyjádření ostatních na zadané úkoly. Měli fantazii. Já hlavně vycházela ze svého života. Nejvíc mi zůstala v paměti bajka. V podstatě ještě dnes zpracovávám v hlavě všechny informace.
  Děkuji!

 19. Eva Vychodilová

  Jsem nadšena. Přišla jsem s obavami z toho, že nás bude příliš moc, s obavami, jaký bude René Nekuda učitel. Vše předčilo má očekávání, vyhovoval mi styl „výuky“ Reného. Bylo to velice přínosné a ocenila bych pokračování.

 20. Helena Šilhánková

  Měla jsem obavy, jestli se vlastně dá tvůrčí psaní učit, takže spíš než nějaká očekávání jsem měla pochyby, které úplně zmizely, za což moc děkuju!

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.