Kurz tvůrčího psaní Příběh

4.93 z 5 založeno na 30 zákaznický recenzí
(30 zákaznických recenzí )

6 475 12 950 

Časová dotace: 2 x 12 lekcí (3 hodiny jednou týdně; obvykle od října do Vánoc a od února do května)

Místo konání: Staroměstské náměstí 4, Praha 1

Tento kurz je pravidelně pořádán již od roku 2011 a je akreditován MŠMT! Po jeho absolvování tedy získáte ověřené osvědčení.

Termín kurzu

 • roční: každé úterý od 17:00 do 20:00 (celkem 24 lekcí od 3. října do 19. prosince 2023; dále pak od 6. února do 24. dubna 2024 – cena je za oba semestry)PLNĚ OBSAZEN!
 • roční: každé úterý od 17:00 do 20:00 (celkem 24 lekcí od 1. října do 17. prosince 2024; dále pak od 4. února do 22. dubna 2025 – cena je za oba semestry)

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Příběhy jsou všude okolo nás. Nedá se jim uniknout, nelze s nimi vyjednávat. Neustále nás pohlcují, až se sami nakonec stáváme jedním z nich.

Tvůrčí psaní v mém pojetí se skládá ze dvou neoddělitelných částí – jedinečnosti každého autora a spisovatelského řemesla.

V prvním polovině budeme společně formou diskuzí a krátkých kreativních cvičení hledat svůj autorský hlas; tj. vhodný pár obuvi a tempo, ve kterém by se nám dobře šlapalo po papíře. Někdo totiž rád běhá s lehkostí a elegancí, jiný potřebuje dusat s vážnou tváří, třetí upřednostňuje promyšlený a sebejistý krok. A nic z toho není (naštěstí) špatně.

Druhá část kurzu bude věnována řemeslu. Projdeme si stavbu příběhu a jeho nejdůležitější části (úvod, postavy, dialog, zápletka apod.). Dále budeme zkoumat různé okolnosti vzniku uměleckého textu a seznámíme se, alespoň v základech, s procesem publikace a tvorby rukopisu. Nemalou částí mého kurzu bude i práce s hlasem (alespoň do takové míry, aby byl autor schopen poutavě přednést svůj vlastní text).

Nesmíme opomenout ani mnoho praktických příkladů, cvičení a drobných domácích úkolů, na kterých si vše můžete vyzkoušet. Budeme se též zabývat tématem hledání inspirace a problematikou spisovatelského (tvůrčího) bloku. Za samozřejmost považuji ochotu poskytovat ostatním zpětnou vazbu a zapojit se do ústních rozborů jednotlivých textů.

Cíl kurzu

Vyzkoušení si různých autorských poloh a přístupů ke psaní, dokončení alespoň dvou ucelených povídek + seznámení se se základními pravidly tvůrčího psaní.

V rámci kurzu bude uspořádáno minimálně jedno veřejné autorské čtení (pravděpodobně v některé z pražských literárních kaváren či knihkupectví).

Struktura kurzu

Kurz je rozdělen do dvou oddělených „semestrů“, které na sebe navazují.

První semestr je pouze teoretický a je rozděleny do tematických bloků (hledání nápadu, postavy, struktura příběhu, dialogy, popisy, hledisko, kompozice apod.). Je veden spisovatelský zápisníček a rozšiřuje se v něm slovní zásoba + zkoumáme různé způsoby stimulace fantazie a kreativity.

Druhý semestr je praktický – píší se v něm povídky na předem zadané téma; účastník dostává zpětnou vazbu a učí se revizím (tj. tomu, co odděluje profesionála od amatéra).

Chcete ještě něco vědět?

Potřebujete rozložit kurzovné?

Napište mi a domluvíme se. V zásadě platí, že vyšší částky lze rozložit až do 4 splátek a že celé kurzovné musí být vždy uhrazeno před začátkem samotného kurzu.
Zpětná vazba ke kurzům tvůrčího psaní

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Kurz Reného Nekudy předčil má očekávání. Rozšířila jsem si obzory, výborně jsem se bavila, poznala super talentované lidi, částečně se zbavila trémy a díky feedbacku mám možnost na sobě dál pracovat.“ – Martina Hůrková

„Odešla jsem s něčím navíc, poučila jsem se a hlavně jsem se mohla učit od ostatních lidí, kteří vidí mé psaní z jiného úhlu… Děkuju!“ – Martina Weberová

„Kurz dovedl podnítit účastníky k nalézání nečekaných, byť někdy třeba malých schopností. Především však vykouzlil vzácnou svobodnou atmosféru, podporující vznik nečekaných přátelství.“ – Jaroslava Biskupcová

„Kurz předčil moje očekávání. Líbí se mi možnost získat zpětnou vazbu a rady od ostatních kurzistů. Oceňuji příležitost publikovat povídku ve sbírce. Atmosféra na kurzu je ohromně příjemná.“ – Anonym z dotazníku zpětné vazby

„Kurz mě velmi bavil. Krátké hry, zkoušení si psaní z různých poloh, hravá cvičení – vznikaly tak texty, o kterých by mě nenapadlo, že mohou vzniknout.“ – Jana Micková

„Líbilo se mi všechno. Vtipné, hravé, odborné, atmosféra upřímnosti a důvěry.“ – Marie Čtyřoká

 

 

30 recenzí pro Kurz tvůrčího psaní Příběh (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

4.93 z 5 hvězdiček

5
28
4
2
3
0
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kateřina Nováková

  Chtěla jsem Ti moc poděkovat za celý kurz, bylo to super a spoustu si z něj odnáším.

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Jana Dedinská

  Kurz je perfektně vyvážený. Potřebná dávka teorie, hravá cvičení a pak práce na vlastní povídce. Všechno bylo tak, jak mělo být.
  A hlavně, když se sejde skvělá parta lidí, pak už člověk nechce nikdy přestat chodit do kurzů od Reného. :)

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Karolína Šavlová

  Velmi mě bavil originální a nevšední přístup k psaní, který jsme si měli možnost vyzkoušet, zároveň se mi velmi líbila atmosféra, která na lekcích panovala a způsob, jakým mi jednotlivá cvičení umožnila pohlížet na psaní jiným způsobem.
  Zjistila jsem mnoho nového o procesu vzniku knihy, ale i příběhu samotného. Naučila jsem se tvořit příběh od úplných základů, o kterých jsem před kurzem neměla ani tušení.

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Elisabeth Makarská

  Myslím, že už navždy budu na příběh, ať už psaný nebo hraný koukat a vnímat ho jinak. A to od toho, jak je zpracován, jaké jsou v něm postavy, jaký mají charakter, jak je to celé promyšlené a jestli se nám autor snaží sdělit i něco skrytě, mezi řádky, co je tématem a jaký byl záměr. Že začátek se píše ke konci a konec je něco, co v každém rezonuje z celého příběhu nejvíc. Až v kurzu pro mě hloubka příběhu dostala jasnější obrys, který jsem dlouho vnímala spíše skrytě/za závěsem. Jsem s kurzem spokojená, i teď - několik týdnů po jeho úspěšném dokončení. Díky za zkušenost a práci, kterou děláš!

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Lucie Sajko

  Chtěla jsem ti ještě moc poděkovat za skvělý kurz, kterého jsem mohla být součástí. Na mnoho příběhů se teď dívám i z jiného úhlu pohledu a vždycky si při čtení říkám, jestli nám autor předal opravdu to, co na začátku zamýšlel.
  Držím palce, ať se ti pořád daří a máš jen samé skvělé a dobře naladěné studenty, stejně jako jsi ty sám. :)

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Anna Fibigerová

  Myslím, že není nic, co by se mi nelíbilo. Kurz byl nesmírně super. Jen lituji, že to tak rychle uteklo.

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza Šoltová

  Kolektivy mě znervózňují a proto jsem byla nesvá, když jsem se na kurz přihlásila. Byla jsem však velmi příjemně překvapená, protože René dokázal na hodinách vytvořit přátelskou atmosféru. Na každou hodinu jsem se začala těšit a to je pro mě velmi neobvyklé. Dokonce i práce ve skupinách mě bavila. Nemám co vytknout, bavila mě jak teoretická, tak praktická část.

 8. Reviewer profile image
  4 z 5

  Antonín Kaplan

  Začátek byl pro mě šok, se kterým jsem se musel trošku poprat. Lektor mi v podstatě zbořil veškeré představy jak by se mělo psát. Do té doby jsem myslel že psát by se mělo srdcem a žádná pravidla neexistují, nebo spíš nejsou potřeba ????. Jakmile jsem toto zkousnul, dokázal jsem si kurz pořádně užít. Prinosnost kurzu jsem zvolil za dvě. Ne proto, že by lektor neodvedl maximum práce, ale proto že si myslím, že já jsem neodvedl maximum práce. Přínos kurzu je zde závislí zejména na aktivitě účastníka.

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Adéla Kovářová

  Je jasné, že za kurzem je spousta práce a roky zkušeností. Neměnila bych nic. Kurz mi dal přesně to, co jsem od něj očekávala - teoretický základ a rozhýbání kreativity. Cením, že jsme si prošli celý proces psaní od prvotních myšlenek a nápadů po revize první verze textu. Obrovská přidaná hodnota je zpětná vazba nejen od lektora, ale i od ostatních lidí v kurzu. Za to všechno moc díky!

 10. Reviewer profile image
  5 z 5

  Petra Vacková

  Děkuji, René, od první hodiny našeho kurzu už nebudu číst nikdy knihu tak, jako dřív. A ani už nikdy nebudu psát tak jako dřív. Jsem o mnoho bohatší než v září loňského roku a to i díky tobě. Rozhodně to byl pro mě čas dobře využitý.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Tento kurz tvůrčího psaní je akreditován MŠMT v programu DVPP (č. j. 27639/2021-2-918). To znamená, že lepší variantu nikde jinde nenajdete. A také to, že po jeho absolvování získáte řádné osvědčení v rámci dalšího vzdělávání, které můžete použít třeba ve svém životopise.

Akreditace MŠMT – osvědčení

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní