Ti, kteří kradou mango

René Nekuda

Bibliografie

kniha, úspěchy studentů

René Nekuda

Bibliografie

kniha, úspěchy studentů

Ti, kteří kradou mango

Obálka Ti, kteří kradou mangoTi, kteří kradou mango je pestrobarevná sbírka povídek studentů z mých kurzů tvůrčího psaní.

Knihu vnímám jako dokument začínajících českých autorů – čeho si ve svém okolí všímají, co v sobě řeší za témata, případně co rádi čtou. Dvacet odvážných spisovatelů odvedlo skutečně zajímavou práci, která se zařadí do celku mapován nejlepších povídek z mých kurzů tvůrčího psaní. Dohromady tvoří rozhodně ne černobílou sbírku, která by měla potěšit, rozesmát či donutit k přemýlení širokou škálu lidí. Doufám, že příští rok bude tento časosběrný projekt pokračovat dál, protože se domnívám, že i zatím neznámá jména mohou být zajímavá…

Sbírku vydalo jedno z prvních vyloženě elektronických nakladatelství v Čechách, které se jmenuje YoungBooks.cz.

Cena sbírky je 75 Kč.

Myslím, že se jedná skutečně o velmi zajímavý projekt a že se autoři nemají za co stydět. Mám z toho obrovskou radost!

Prosím, podpořte začínající autory…

Koupit knihu „Ti, kteří kradou mango“ →

Poznámka: Sbírku můžete také zakoupit i u všech běžných prodejců elektronických knih (Martinus, Palmknihy, Alza, eReading apod.).

Recenze knihy

Foto ze křtu

14. listopadu 2012 proběhl slavnostní křest sbírky povídek Ti, kteří kradou mango v pražské Galerii GATE. Účast byla obrovská, atmosféra velmi příjemná, raut byl vskutku bohatý a knihu pokřtili spisovatelé Ivona Březinová, Radek Malý a Tomáš Kříkava.

Foto: Eva Vychodilová 

Ukázka

„Místní neříkají maminko jen vlastní matce, ale všem ženám, které jsou jí podobné.“ Průvodkyně se odmlčela, aby síla toho sdělení došla všem, ale Hynek už ji párkrát přistih při faktografických nesrovnalostech a měl podezření, že si ty místní zvyky a pověsti vymejšlí, aby je ohromila. I když příběh o obrovskym údu rohatýho náčelníka byl výbornej. Taky se dost bavili tajemnou šelmou, která tu krade ze sadů ovoce. Slepice by ještě chápal, ale velká kočka a ovoce? Každopádně to dělala ve velkym a dost obratně, spatřit ji bylo téměř nemožný. Komu se to ale podaří, ten prý už se do konce života bude mít krásně. První týden se o to snažili a spekulovali, že by bylo dobrý si šelmu ochočit, pak zapomněli a ovoce si radši kupovali.” – z povídky Kočka, která krade mango od Heleny Šilhánkové

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.