Domů / Blog / Články / Zajímavosti / Balada o smutném slůněti (zhudebněná povídka)

Balada o smutném slůněti (zhudebněná povídka)

Balada o smutném slůněti (Tomáš Cafourek)

Knihu Hakuna Matata napsalo celkem 25 českých autorů a několik spoluautorů z Belgie a ze Španělska (díky mým kontaktům na zahraniční učitele tvůrčího psaní).

Tato sbírka povídek je příkladem díla, které opravdu žije svým vlastním životem – jejím prodejem jsme vybrali téměř 140 000 Kč, které jsme v roce 2017 poslali do Keni a koupili za ně učebnice pro 3000 keňských dětí.

Dále inspirovala mnohé české čtenáře (prodalo se jí více než 2000 ks) a zejména další umělce (například kmotrou této knihy se stala Ester Kočičková).

Kniha také pomohla zrození projektu Skladatelovo ucho, který si klade za cíl obnovit téměř zaniklý žánr – melodram. Od začátku jsme s celým týmem Skladatelova ucha úzce spolupracovali a vzniklo tak hned několik zhudebněných povídek (tady je první z nich).

Kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Napište knihu, nastartujte svoji fantazii, poznejte spisovatelské řemeslo a seznamte se s podobně úžasnými lidmi jako jste vy!

Nyní byla zhudebněná další povídka, která se jmenuje Balada o smutném slůněti. Napsal ji Tomáš Cafourek a hudbu složil Marek Pavlíček, ilustraci nakreslila Tereza Lukešová a vše řídila Gala Lozynská.

Budu rád, když vás následující příběh přenese do tajemné africké savany…

Je překvapivé, jak jedno malé rozhodnutí (tj. přihlásit se do kurzu tvůrčího psaní) může pohnout tolika životními osudy a propojit tolik zdánlivě odlišných lidí ze dvou kontinentů + napáchat ve vedlejším plánu ještě celkem hodně dobra.

Tak tvořte, protože to má určitě smysl! A navíc nikdy nevíte, co se i několik let po vydání vašeho textu může ještě stát… :)

Poznámka: Více informací o Projektu Hakuna Matata, z. s. najdete zde.

Už odebíráte zdejší inspirativní newslettery?

Mohlo by vás ještě zajímat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *