Balada o smutném slůněti (zhudebněná povídka)

Balada o smutném slůněti (Tomáš Cafourek)

Knihu Hakuna Matata napsalo celkem 25 českých autorů a několik spoluautorů z Belgie a ze Španělska (díky mým kontaktům na zahraniční učitele tvůrčího psaní).

Tato sbírka povídek je příkladem díla, které opravdu žije svým vlastním životem – jejím prodejem jsme vybrali téměř 140 000 Kč, které jsme v roce 2017 poslali do Keni a koupili za ně učebnice pro 3000 keňských dětí.

Dále inspirovala mnohé české čtenáře (prodalo se jí více než 2000 ks) a zejména další umělce (například kmotrou této knihy se stala Ester Kočičková).

Kniha také pomohla zrození projektu Skladatelovo ucho, který si klade za cíl obnovit téměř zaniklý žánr – melodram. Od začátku jsme s celým týmem Skladatelova ucha úzce spolupracovali a vzniklo tak hned několik zhudebněných povídek (tady je první z nich).

Nyní byla zhudebněná další povídka, která se jmenuje Balada o smutném slůněti. Napsal ji Tomáš Cafourek a hudbu složil Marek Pavlíček, ilustraci nakreslila Tereza Lukešová a vše řídila Gala Lozynská.

Budu rád, když vás následující příběh přenese do tajemné africké savany…

Je překvapivé, jak jedno malé rozhodnutí (tj. přihlásit se do kurzu tvůrčího psaní) může pohnout tolika životními osudy a propojit tolik zdánlivě odlišných lidí ze dvou kontinentů + napáchat ve vedlejším plánu ještě celkem hodně dobra.

Tak tvořte, protože to má určitě smysl! A navíc nikdy nevíte, co se i několik let po vydání vašeho textu může ještě stát… :)

Poznámka: Více informací o Projektu Hakuna Matata, z. s. najdete zde.

Jak číst (knihy) jinak: Motivace postav

Jak číst jinak: Konce knih

Pravděpodobně jste již zhlédli pěknou řádku filmů, o tom nepochybuji. Nyní si představte, že by scenárista filmu vůbec netušil, jak jeho snímek skončí. Co kdyby se rozhodl psát úplně volně a nechal vše plynout „jen tak“? Prostě by čekal, že

Přečíst »
„Miluju tě!“ je spisovatelská past

„Miluju tě!“ je spisovatelská past

Vyvarujte se toho, aby vaše postava řekla „Miluju tě!“ někomu, koho opravdu miluje. To je totiž jedna z nejběžnějších a nejzrádnějších spisovatelských pastí! Vyslovení těchto dvou slaďoučkých slov je (většinou) zbytečná manipulace a urputné klišé. Mnohem zajímavější je ukázat lásku

Přečíst »
Jaký typ příběhu vyprávíte?

Jaký typ příběhu vyprávíte?

Je dobré vědět, jaký typ příběhu nejčastěji vyprávíte, protože to ovlivňuje poměrně hodně dalších aspektů, které k tvorbě a psaní patří. Spisovatelé se většinou dělí na dva základní tábory – na ty, kteří rádi vyprávějí příběhy orientované na postavu a

Přečíst »

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »