Úspěchy studentů v literárních soutěžích (nezávislé hodnocení mých kurzů)

René Nekuda

Zajímavosti

úspěchy studentů

René Nekuda

Zajímavosti

úspěchy studentů

Literární soutěže 2021

Občas je těžké vyhodnocovat úspěšnost kurzů tvůrčího psaní, protože ne všichni účastníci touží vydat vlastní knihu. Nicméně většina z nich píše alespoň povídky a někteří z nich i rádi soutěží. A tak se stalo, že v posledních letech zaznamenávám obrovský nárůst úspěšných absolventů mých kurzů, kteří byli oceněni v různých literárních soutěžích.

Zde je jen výběr toho nejzajímavějšího:

Velká povídková soutěž

Literární soutěž, kterou pořádají Knihy Dobrovský. Jejím výstupem je vydaná sbírka povídek, tj. soubor nejlepších prací. V prvních dvou ročnících uspěl například Pavel Hénik, kterému tedy byly vydány rovnou dvě povídky.

Velká povídková soutěž 2

HorrorCon

Tato žánrová literární soutěž se stala takovým zajímavým ukazatel úspěšnosti mých kurzů tvůrčího psaní. Z 5 přihlášených kurzistů a kurzistek se hned 4 z nich umístili v první desítce oceněných (např. Jiří Koreš).

Horrorcon 2020

Literání soutěž O knihovnickou sovu

Městská knihovna v Praze pořádala v roce 2021 první ročník soutěže O knihovnickou sovu. Druhé místo získala absolventka mých kurzů Veronika Vrzalová. Více informací o této literární soutěži »

Ilustory

Další literární soutěž pořádaná knihovnou, tentokrát Knihovnou Akademie věd ČR. Cílem je sepsat povídku k předem danému obrázku. V prvních dvou ročnících Ilustory uspělo mnoho mých studentek, např. Karin Novotná nebo Klára Lubinová. A to ve velké konkurenci téměř 300 přihlášených textů!

Poznámka: Nutno zdůraznit, že v této soutěži jsem jedním ze sedmi porotců. Nicméně hodnocení jsou nezávislá, probíhají odděleně a anonymně (vč. čtení odevzdaných prací).

Literární soutěž Napiš to s NSO

Studentská literární soutěž, ve které první místo obsadila Klára Lubinová s povídkou Tajemství obrazu Talia.

Literární salón U stříbrných lišek … když senioři píší

Soutěž nesoutěž – nicméně Marie Čtyřoká se stala součástí této sbírky povídek od nakladatelství Pasparta.

Publikace je určena jak pro seniory a rodinné příslušníky, tak pro terapeuty a sociální pracovníky. Jejím cílem je iniciovat rozpomínání a tvůrčí zachycení vzpomínek literární formou. Nabízí základy tvůrčího psaní a přináší zajímavé texty píšících autorů-seniorů, které slouží jak pro inspiraci, tak pro pobavení i pro vybídnutí k vlastnímu tvůrčímu vyjádření.

Literární salón U stříbrných lišek

Soutěž „O První BRK“ 2021

Malá literární soutěž s velkým výstupem – vydanou knihou! Michaela Mikulová v ní uspěla a její povídka je tedy součástí sbírky Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery.

Adventní kalendář povídek pro dlouhé zimní večery

Možná jste si všimli, že se nejedná o jednorázové náhody – mnoho autorů totiž sesbíralo ceny z více soutěží nebo ve více ročnících najednou. Např. Karin Novotná uspěla v HorrorConu i v Ilustory (a to hned 2x za sebou), Pavel Hénik se umístil 2x po sobě ve Velké povídkové soutěži a Klára Lubinová uspěla jak v Ilustory, tak v Napiš to s NSO.

Samozřejmě úspěšných studentů, kteří vydali vlastní knihu, mám v zásobě také několik.

Pokud se tedy chcete zdokonalovat ve psaní nezávisle potvrzeným způsobem, mrkněte se na moji aktuální nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost. Desítky oceněných v desítkách literárních soutěžích nemůže být náhoda.

Všem zmíněným autorům upřímně gratuluji a věřím, že další literární ceny čekají na mé nové kurzisty a kurzistky!

Doplňující čtení: Seznam literárních soutěží v ČR.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.