Úspěchy studentů v literárních soutěžích (nezávislé hodnocení mých kurzů)

úspěchy studentů

Literární soutěže 2021

Občas je těžké vyhodnocovat úspěšnost kurzů tvůrčího psaní, protože ne všichni účastníci touží vydat vlastní knihu. Nicméně většina z nich píše alespoň povídky a někteří z nich i rádi soutěží. A tak se stalo, že v posledních letech zaznamenávám obrovský nárůst úspěšných absolventů mých kurzů, kteří byli oceněni v různých literárních soutěžích.

Zde je jen výběr toho nejzajímavějšího:

Velká povídková soutěž

Literární soutěž, kterou pořádají Knihy Dobrovský. Jejím výstupem je vydaná sbírka povídek, tj. soubor nejlepších prací. V prvních dvou ročnících uspěl například Pavel Hénik, kterému tedy byly vydány rovnou dvě povídky.

Velká povídková soutěž 2

HorrorCon

Tato žánrová literární soutěž se stala takovým zajímavým ukazatel úspěšnosti mých kurzů tvůrčího psaní. Z 5 přihlášených kurzistů a kurzistek se hned 4 z nich umístili v první desítce oceněných (např. Jiří Koreš).

Horrorcon 2020

Literání soutěž O knihovnickou sovu

Městská knihovna v Praze pořádala v roce 2021 první ročník soutěže O knihovnickou sovu. Druhé místo získala absolventka mých kurzů Veronika Vrzalová. Více informací o této literární soutěži »

Ilustory

Další literární soutěž pořádaná knihovnou, tentokrát Knihovnou Akademie věd ČR. Cílem je sepsat povídku k předem danému obrázku. V prvních dvou ročnících Ilustory uspělo mnoho mých studentek, např. Karin Novotná nebo Klára Lubinová. A to ve velké konkurenci téměř 300 přihlášených textů!

Poznámka: Nutno zdůraznit, že v této soutěži jsem jedním ze sedmi porotců. Nicméně hodnocení jsou nezávislá, probíhají odděleně a anonymně (vč. čtení odevzdaných prací).

Literární soutěž Napiš to s NSO

Studentská literární soutěž, ve které první místo obsadila Klára Lubinová s povídkou Tajemství obrazu Talia.

Literární salón U stříbrných lišek … když senioři píší

Soutěž nesoutěž – nicméně Marie Čtyřoká se stala součástí této sbírky povídek od nakladatelství Pasparta.

Publikace je určena jak pro seniory a rodinné příslušníky, tak pro terapeuty a sociální pracovníky. Jejím cílem je iniciovat rozpomínání a tvůrčí zachycení vzpomínek literární formou. Nabízí základy tvůrčího psaní a přináší zajímavé texty píšících autorů-seniorů, které slouží jak pro inspiraci, tak pro pobavení i pro vybídnutí k vlastnímu tvůrčímu vyjádření.

Literární salón U stříbrných lišek

Soutěž „O První BRK“ 2021

Malá literární soutěž s velkým výstupem – vydanou knihou! Michaela Mikulová v ní uspěla a její povídka je tedy součástí sbírky Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery.

Adventní kalendář povídek pro dlouhé zimní večery

Možná jste si všimli, že se nejedná o jednorázové náhody – mnoho autorů totiž sesbíralo ceny z více soutěží nebo ve více ročnících najednou. Např. Karin Novotná uspěla v HorrorConu i v Ilustory (a to hned 2x za sebou), Pavel Hénik se umístil 2x po sobě ve Velké povídkové soutěži a Klára Lubinová uspěla jak v Ilustory, tak v Napiš to s NSO.

Samozřejmě úspěšných studentů, kteří vydali vlastní knihu, mám v zásobě také několik.

Pokud se tedy chcete zdokonalovat ve psaní nezávisle potvrzeným způsobem, mrkněte se na moji aktuální nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost. Desítky oceněných v desítkách literárních soutěžích nemůže být náhoda.

Všem zmíněným autorům upřímně gratuluji a věřím, že další literární ceny čekají na mé nové kurzisty a kurzistky!

Doplňující čtení: Seznam literárních soutěží v ČR.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…