Barvobraní: sbírka barevných povídek

René Nekuda

Ze života mého

kniha, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

kniha, úspěchy studentů

Kniha Barvobraní

Napadlo by vás spojení červené barvy s lyžováním ve Špindlerově Mlýně? Co říkáte na niterné tango v oparu modrého dýmu, dovolenou na pláži s růžovým pískem nebo na příběh o geniální malířce nadané černou magií? A věděli jste, že duše může být žlutá a  posedlost zelenou stravou dokáže zhatit svatební plány? Že malou holku zachrání před hádkami rodičů oranžový tygr a když čáp ztratí čepičku, má barvičku bílou? A už jste někdy slyšeli, že křížová cesta k sebepoznání je zabarvená do fialova a šlápnutí do hnědého psího exkrementu může znamenat šťastný den?

Barvobraní je výběr veselých, smutných, dojemných, v každém případě originálních příběhů. Tak co, kterou barvou začnete?

Kniha Barvobraní

Kniha Barvobraní vznikla během mého loňského Kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé. Její výroba byla trošku komplikovaná, neboť do ní zasáhla covidová pandemie. Nicméně všechno dobře dopadlo a tato sbírka barevných povídek vyjde 21. 11. 2022.

Autorky navíc věnují výtěžek z prodeje Barvobraní rodinám žijícím v azylových domech. Přály by si, aby i děti ze znevýhodněných rodin měly možnost objevovat barevný svět, mohly si hrát se stavebnicemi a nakreslit křídami nebo pastelkami svou první duhu. 

Kniha je totiž součástí Projektu Hakuna Matata, z. s.

Podrobnosti o knize Barvobraní

 • Počet stran: 360 (37 povídek)
 • Doporučená prodejní cena: 349 Kč (celý zisk poputuje na dobročinné účely)
 • ISBN: 978-80-87836-30-9 
 • V roce 2022 vydalo nakladatelství U Veverky ve spolupráci s Projektem Hakuna Matata, z. s. Barvobraní koupíte u všech dobrých knihkupců.
 • Autorky: Adamcová Šárka, Biskupová Jarmila, Czastková Klára, Čtyroká Marie, Gabrielová Jana, Kolářová Petra, Kubíčková Helena, Mikulová Michaela, Nekuda René, Švarcová Zorka
 • Ilustrátorky: Kolářová Emily Malvína, Neuhortová Justýna, Pavlovská Barbara Viktorie, Varyšová Barbora, Zábojová Radka

Křest knihy Barvobraní

Křest knihy Barvobraní se uskuteční 19. 11. 2022 od 18:00 v galerii RECesse (Břevnovská 212/1 16900 Praha).

Na co se můžete těšit? 

 • Uslyšíte vybrané povídky v podání herečky Báry Hrzánové a herce Štěpána Dostála.
 • Zahraje a zazpívá brněnská kapela NebeZtebe
 • Čeká vás i pestrobarevná tombola se spoustou cen a lahodný raut.
 • Celým večerem vás provede moderátor Kryštof Mikule.
 • A také se vám představí autorky knihy: Šárka Adamcová, Jarmila Biskupová, Klára Czastková, Marie Čtyroká, Jana Gabrielová, Petra Kolářová, Helena Kubíčková, Michaela Mikulová a Zorka Švarcová.
 • Výtěžek z knihy Barvobraní, kterou si na křtu budete moci zakoupit, bude věnován rodinám a dětem žijícím v azylových domech po celé ČR.

Zde je Facebooková událost »

Přijďte si s námi užít hezký večer a společně přispět na dobrou věc!

Barvobraní – tisk knihy
Foto z tiskárny

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.