Knižní zářezy X

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

3 + 1 nových knih od studentů tvůrčího psaní

Přišel čas na další knižní úspěchy absolventů mých kurzů tvůrčího psaní. Tentokrát přináším 3 + 1 novinek. Bonusová kniha navíc (Devatero hádek od Zuzany Koukalové) je zajímavá tím, že vznikla za přispění e-mailového kurzu Jak napsat knihu. Také bych rád upozornil na Klub Klikařů od Víta Matějky – Prokleté Velikonoce jsou již druhou částí jeho knižní série, která vychází u nakladatelství Fragment.

Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše (Eva Mašková)

Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše (Eva Mašková)

Z psího útulku rovnou na Hrad? Proč ne, když máte pes-appeal a víte, jak svět vrtí ocasem. Flanderský bouvier Oskar vás provede prvním rokem v nové smečce. Komentuje hradčanské hemžení lidí a psů bez servítků, ale pro slabosti bližních má pochopení – chybovat je lidské, odpouštět psí.

Humor a nadsázka potěší nejen pejskomily, ale i milovníky staré Prahy. Dobrodružství psích přátel Blanky, Oskara, Puga a Richarda, stejně jako příběhy jejich páníčků, malostranských sousedů, nabízejí milé čtení do neklidné doby.

V roce 2022 vydalo nakladatelství Talent Pro Art

Klub Klikařů - Prokleté Velikonoce

Klub Klikařů – Prokleté Velikonoce (Vít Matějka)

Jaro je v plném proudu. Příroda ožívá, nad Plzní se však stahují temná mračna. Nejprve dojde k napadení na velikonoční kulturní akci, další otřesné události následují. Nikdo ve městě si není jistý bezpečím, ale ani soukromím. Může za to obyčejná mobilní hra, kterou všichni začali hrát? Aby toho nebylo málo, nové hře propadl i Jirka. Šárka s nikým nemluví a Lukáš se dál zabývá jen vysílačem na Krkavci. Vysílač však není jedinou cestou, jak ovládnout dav. Dají se členové Klubu Klikařů zase dohromady? Podaří se jim zachránit ohrožené město?

V roce 2023 vydalo nakladatelství Fragment a jedná se již o druhý díl této knižní série (zde je první)

Bohumil Kos – Housle v kravíně

Housle v kravíně (Bohumil Kos)

Dvanáct povídek inspirovaných pohraničním prostředím padesátých let je úsměvnou sondou do dětského života.

Malý hrdina prožívá radosti i křivdy a řeší problémy dětského světa, jako např., zda je lepší hrát na housle či jezdit na kravách, trable s nošením galoší, jestli koušou jen holky, anebo, jak skloubit touhu chodit na náboženství a přitom být pionýrem.

Devatero hádek (Zuzana Koukalová)

Devatero Hádek (Zuzana Koukalová)

Dvanáct povídek inspirovaných pohraničním prostředím padesátých let je úsměvnou sondou do dětského života.

Vzali se, žili spolu a měli 50% šanci, že se rozvedou. Devatero mladých královen prožívá svou „pohádku“ prvních let manželství. Kniha troufale popisuje ono „žili spolu šťastně až do smrti“. O čem a proč spolu Sněhurka s mužem nemluví? Co odpoví děd Vševěd paní Plaváčkové na otázku, zda je její manžel ten pravý? Kolik trpělivosti má královna Maruška se svými dětmi? Odvážné výpravy za obludnostmi hádek otevírají oči novým perspektivám, ale také otevírají nezhojené rány hněvu a bezmoci. Kdo se nedá, najde v knize dobré konce a mimořádně hravé a vtipné počtení. 

V roce 2023 vydalo nakladatelství Pointa

Poznámka: Více knižních zářezů od absolventů mých kurzů tvůrčího psaní najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.