RenéNEKUDA.cz slaví 10. narozeniny!

RenéNEKUDA.cz slaví 10. narozeniny!

Dámy a pánové,

je to na den přesně 10 let, co jsem založil tyto webové stránky. Při studiu tvůrčího psaní na vysoké škole jsem dělal brigádu nočního recepčního v hotelu v centru Prahy, od 2 do 4 do rána se nudil a nemohl spát, takže jsem začal psát blog.

Byl jsem natolik nadšen ze všech těch informací, které jsem na škole cucal doslova po hrstech, že tahle forma vybíjení přetlaku mi přišla ideální.

Prakticky ihned (tím myslím během prvního roku) si web RenéNEKUDA.cz našel stovky věrných čtenářů a mě to nasměrovalo na cestu, jež mě dovedla až sem, kdy vás je několik tisíc.

A to zejména díky vám a pedagogům tvůrčího psaní na Literární akademii, kteří ve mně rozžehli plamen učitelství.

Neměnil bych a každý, kdo byl u mě v kurzu tvůrčího psaní, ví, že bych se pro ten svůj obor rozdal.

Ano, i po deseti letech mě má práce naplňuje (byť tedy lektorem tvůrčího psaní jsem „jen“ osm let z toho) a pořád cítím, že se dá v ČR s tvůrčím psaním vymyslet mnoho nového. Takže budu pokračovat dál! :)

Obvykle na tomto místě rekapituluji minulý rok. Čili…

Co se povedlo?

A co se chystá?

Povídky z druhé rukyOpět velká spousta novinek!

Kromě rozvíjení blogu se chystám na jeho kompletní opravu (rozhodl jsem se, že projdu všechny články a poupravím je tak, aby zpětně reflektovaly můj současný přístup).

Stejně tak obsahově aktualizuji všechny zdejší e-mailové kurzy zdarma.

V neposlední řadě se těším na další knihu, která má něco změnit. Jmenuje se Povídky z druhé ruky a vyjde již v listopadu! Psst… taky vás srdečně zvu 10. listopadu 2018 od 17:30 do pražského klubu Storm, kde proběhne dost možná největší knižní křest tohoto roku. ;)

A pak mám samozřejmě v rukávu pár tajemství, na které brzy přijde řada a vy se je určitě včas dozvíte.

Poděkování

Minimálně desetkrát vám děkuju za to, že se tu potkáváme. Bez vás by neexistoval RenéNEKUDA.cz ani moje tvůrčí psaní, které se snažím neustále posunovat dál a dál (a to i na mezinárodní úroveň).

Přeji si, ať vám to dobře píše a ať se tu zase brzy setkáme – upřímně a ještě jednou velké DÍKY za všechno!

Váš René Nekuda

flickr_24745487197_0a544b95f4_o

6 pravidel pro čisté psaní od George Orwella

Není nad to poučit se ze zkušenosti věhlasného a úspěšného autora, jakým určitě byl George Orwell. Někdy je těžké odhalit tu skulinku mezi téměř nekontrolovatelným výbuchem vášně a řemeslem, která je ukrytá v každém obalu s cedulkou UMĚNÍ. George Orwell na psaní

Přečíst »
tajemstvi_pribehu_banner

Tajemství příběhů – audio kurz

Sedmý rok učím tvůrčí psaní. Když k tomu připočtu pět let studia tvůrčího psaní na vysoké škole, tak posledních dvanáct let nedělám nic jiného, než že zkoumám fungování příběhů, jejich uplatnitelnost v běžném životě, skryté vnitřní zákonitosti narativních struktur či

Přečíst »
Neexistuje příběh bez autora

Neexistuje příběh bez autora

Nedávno jsem narazila na větu, která mě okouzlila svou trefností. Je z útlé knížky dětského psychologa Jiřího Trávníčka o tom, jak děti vnímají příběhy. Věta zní: „Neexistuje příběh bez autora.“ To je mnohem hlubší, než se na první přečtení zdá. Ani

Přečíst »

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »