RenéNEKUDA.cz slaví 10. narozeniny!

RenéNEKUDA.cz slaví 10. narozeniny!

Dámy a pánové,

je to na den přesně 10 let, co jsem založil tyto webové stránky. Při studiu tvůrčího psaní na vysoké škole jsem dělal brigádu nočního recepčního v hotelu v centru Prahy, od 2 do 4 do rána se nudil a nemohl spát, takže jsem začal psát blog.

Byl jsem natolik nadšen ze všech těch informací, které jsem na škole cucal doslova po hrstech, že tahle forma vybíjení přetlaku mi přišla ideální.

Prakticky ihned (tím myslím během prvního roku) si web RenéNEKUDA.cz našel stovky věrných čtenářů a mě to nasměrovalo na cestu, jež mě dovedla až sem, kdy vás je několik tisíc.

A to zejména díky vám a pedagogům tvůrčího psaní na Literární akademii, kteří ve mně rozžehli plamen učitelství.

Neměnil bych a každý, kdo byl u mě v kurzu tvůrčího psaní, ví, že bych se pro ten svůj obor rozdal.

Ano, i po deseti letech mě má práce naplňuje (byť tedy lektorem tvůrčího psaní jsem „jen“ osm let z toho) a pořád cítím, že se dá v ČR s tvůrčím psaním vymyslet mnoho nového. Takže budu pokračovat dál! :)

Obvykle na tomto místě rekapituluji minulý rok. Čili…

Co se povedlo?

A co se chystá?

Povídky z druhé rukyOpět velká spousta novinek!

Kromě rozvíjení blogu se chystám na jeho kompletní opravu (rozhodl jsem se, že projdu všechny články a poupravím je tak, aby zpětně reflektovaly můj současný přístup).

Stejně tak obsahově aktualizuji všechny zdejší e-mailové kurzy zdarma.

V neposlední řadě se těším na další knihu, která má něco změnit. Jmenuje se Povídky z druhé ruky a vyjde již v listopadu! Psst… taky vás srdečně zvu 10. listopadu 2018 od 17:30 do pražského klubu Storm, kde proběhne dost možná největší knižní křest tohoto roku. ;)

A pak mám samozřejmě v rukávu pár tajemství, na které brzy přijde řada a vy se je určitě včas dozvíte.

Poděkování

Minimálně desetkrát vám děkuju za to, že se tu potkáváme. Bez vás by neexistoval RenéNEKUDA.cz ani moje tvůrčí psaní, které se snažím neustále posunovat dál a dál (a to i na mezinárodní úroveň).

Přeji si, ať vám to dobře píše a ať se tu zase brzy setkáme – upřímně a ještě jednou velké DÍKY za všechno!

Váš René Nekuda

Podobné příspěvky

Pozornost věnovaná začátku

Pozornost k začátku je zakotvená velmi hluboko, až kdesi v našem živočišném podloží. Když se v živočichově zorném poli  – případně poli sluchovém, čichovém či jiném – objeví něco zásadně nového, nastoluje se...

Jak vydat knihu: tajemství, které vám ostatní neřeknou

Chcete vydat vlastní knihu? Návodů JAK VYDAT KNIHU najdete na internetu opravdu mnoho. V kurzech tvůrčího psaní se objevuje poměrně hodně lidí, kteří by chtěli v knihkupectvích zahlédnout svůj knižní počin, takže...

Krátce o deadlinech

Z hlediska osobní produktivity jsou deadliny (uzávěrky) základem všeho. Jakmile víte, co všechno máte udělat do příštího pondělí, můžete si svůj týdenní rozvrh patřičně uzpůsobit. V momentě, kdy si můžete...

Vaše okolí vs. vy + vaše tvorba = ?

Toto třídenní cvičení vám pomůže ztvárnit velký kus sama sebe. Je to taková malá terapie, spojení nepříjemného s užitečným. Ale funguje bezvadně! Naše okolí nás posuzuje různě. Pro někoho jsme...

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!