Normostrana: co to je a kolik má znaků a slov

Normostrana: co to je a kolik má znaků a slov

Normostrana je standardizovaná strana textu. Její výhoda je, že usnadňuje práci mnoha profesím, např. spisovatelům, překladatelům, nakladatelům, novinářům, copywriterům a mnoha dalším, protože se stává objektivním měřidlem. Ano, normostrana (často se také používá zkratka NS) je něco jako měrná jednotka psaného textu. Jasně definuje, kolik jste toho napsali a kolik … pokračovat »

Kamarádka vydala knihu, která za tři měsíce zmizela z pultů

Kamarádka vydala knihu, která za tři měsíce zmizela z pultů

Jedna moje kamarádka je neskutečně chytrá, krásná a talentovaná spisovatelka. Byl jsem tedy moc rád, když se jí podařilo před časem vydat knihu, která podle mého názoru nebyla vůbec špatná. Tolik překážek překonala, tolik času tomu všemu věnovala, dokonce se jí podařilo obhájit i změnu ilustrátorky (to se jen tak … pokračovat »

Odmítnutí

Odmítnutí

Odmítnutí není kritika. Odmítnutí jednoduše znamená “já tohle nechci”. A vy, jako autoři, byste se měli smířit s odmítnutím, protože to je běžná součást spisovatelova života. Dokonce i ti nejúspěšnější spisovatelé čelí odmítnutí (a to nejen z počátku jejich spisovatelské kariéry). Odmítnutí je možné v jakýkoli moment pro jakéhokoli autora.

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -