Žánrovky: prozkoumejte literární žánry

René Nekuda

Ze života mého

kniha, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

kniha, úspěchy studentů

Kniha Žánrovky

Knihu Žánrovky napsalo 14 úžasně kreativních lidí, kteří společně absolvovali můj Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé. I když se před tím vůbec neznali, dokázali spojit své tvůrčí síly a sepsat sbírku povídek, která pomáhá (celý zisk z jejího prodeje totiž poputuje na dobrou věc). A jelikož je hlavní téma knihy zkoumání různých literárních žánrů (od červené knihovny až po western), vytvořili jsme ve spolupráci s více než 10 učiteli metodické listy. Ty se hodí pro výuku žánrosloví na ZŠ a SŠ a jsou dostupné ke stažení zdarma.

Oficiální anotace

Obálka knihy Žánrovky

Dokázali byste říct, jaký literární žánr připomíná váš život? Ať už jste zrovna uprostřed romantického příběhu, ponurého hororu, naprosté sci-fi nebo zažíváte šílenou kovbojku — třináct autorů a dvaadvacet ilustrátorů se s vámi vsadí, že patnáctiminutová pauzička přijde vždycky vhod. S unikátní sbírkou krátkých příběhů můžete objevit svoje utajené literární chutě, otestovat svoji schopnost určit žánr nebo si jen tak zkrátit čas při čekání na cokoliv. Kniha je určena každému, kdo rád čte a nic kromě nedostatku času mu v tom nebrání. A kdo ví, třeba se váš život ještě promění v pohádku s dobrým koncem. 

Příběhy jsou pečlivě seřazeny podle žánrů, a proto lze knihu využít i při výuce. Dobrodějce navíc potěší, že koupí Žánrovek přispívají na dobrou věc (jako obvykle poputuje 100 % zisku z prodeje této knihy na dobročinné účely).

Mimochodem — jestli nechcete mít ze života detektivku, měli byste znát svůj hlavní jistič.

Koupit knihu Žánrovky »

Komu kniha Žánrovky pomáhá?

Nadání a dovednosti o.p.s. »

Toto sdružení podporuje všechny studentykteří mají různá sociální znevýhodnění (většina je z dětského domova, dále také z pěstounské péče/rodiny se složitou finanční situací/rodič samoživitel, aj.). Pořádá dlouhodobé vzdělávací projekty, workshopy, poskytuje kariérní poradenství, zprostředkovává výjezdy do zahraničí a také například poskytuje materiální podporu.

Pracovní listy pro učitele

Ke knize Žánrovky jsou k dispozici pracovní a metodické listy pro učitele ZŠ a SŠ. Využít je můžete zejména pro výuku žánrosloví.

Základní informace o knize Žánrovky

Autoři: Břeňová Viola, Haplová Žaneta, Hubrtová Renáta, Krist Ronald, Kroužková Tereza, Mašková Hana, Nejezchlebová Aneta, Nekuda René, Ničková Lenka, Olič Jan, Pavlíčková Martina, Pavlich R., Rákosníková Silvie, Rollo Jana, Rudlofová Anna, Sádovská Veronika

Ilustrace: Broschardt Richard, Bujárková Taťána, Dubová Veronika, Holková Lucie, Horsáková Bára, Jelečková Olga, Kalinayova Radka, Krajňáková Tereza, Nasswettr Ondřej, Ondroušek Michal, Pajerová Hedvika, Pinkas Kateřina, Prosečová Alena, Přikrylová Veronika, Rollo Jana, Rottová Lenka, Řeháková Nikol, Sládek Filip, Stuchlíková Dita, Svobodová Sylvie, Ševců Veronika, Ticha Pětník, Záhorňacká Juli

Doporučená prodejní cena: 349 Kč (celý zisk věnujeme Nadání a dovednosti o.p.s.)

Počet stránek: 315

ISBN 978-80-87836-29-3

Vydáno v roce 2022 ve spolupráci nakladatelství U Veverky s Projektem Hakuna Matata, z. s. K dostání u všech dobrých knihkupců…

Koupit knihu Žánrovky »

Poznámka na konec: Žánrovky vznikly na Kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé. Více úspěchů mých studentů najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.