Inteligentní internetový seriál od HBO, který musíte vidět!

Inteligentní internetový seriál od HBO, který musíte vidět!

Televizní stanice HBO vymyslela vskutku úžasný projekt, díky kterému máte možnost nahlédnout do života hned několika lidí. Vidíte je skrze rozkrojený dům a prožíváte s nimi různé (většinou hodně netradiční) příběhy. Vše je hrané, předem připravené, dokonale natočené a na internetu volně přístupné.

Projekt se jmenuje HBO Voyeur a se špehováním toho má víc než hodně společného. Ale nebojte se, nejde o nějakou druhořadou reality show (vlastně to není vůbec reality show). Veškeré dění má svůj scénář a vy tak máte možnost prožít víc než deset propracovaných příběhů, které jsou navzájem, tu a tam více či méně, propojené (nechybí tu vražda, divoká párty, meditace, mafie, nevěra či sex).

Vše začne domem o čtyřech patrech a osmi bytech. Poté se váš zájem může rozrůst o další události z jiných domů (tam například můžete nakouknout do dění v pohřebním ústavu, pozorovat meditujícího černocha nebo nakouknout do rodiny, kde se v noci stává z manželky profesionální prostitutka).

K ovládání vám stačí jednoduše myš. Pomocí levého tlačítka si podobně jako v nějaké počítačové hře odmlžíte stěnu a už vašemu oku nic neunikne. Stejně tak je jednoduché překlikávání mezi jednotlivými domy a ovládání tlačítek přehrávání, hlasitosti hudby a překlikávání mezi jednotlivými dny (ano, postavy sledujete několik dní).

Výhodou tohoto seriálu je, že je absolutně bez mluvení. Hudba je dokonalá a vše je koncipováno tak, že každý danou situaci lehce pochopí.

Voyeur údajně vznikl na podporu dobrého mínění o stanici HBO. Ještě před zveřejněním na internetu se promítal na plátno domu, což dělalo úplně stejný efekt, který vidíte i ze svého počítače (akorát live to mohlo mít pořádné grády). Pokud by se pověst HBO nezlepšila po tomto internetovém seriálu, tak tedy nevím, co by muselo přijít. Mně se to prostě líbí!

Materiálu je natočeného opravdu hodně. V konečné podobě má necelou hodinu, což je nezanedbatelný čas, který nenudí (a ani to není nic malého, co by nestálo za řeč). Tahle forma je prostě ideální.

Jediným problémem celého webového konceptu může být rychlost připojení uživatelů, protože některá načtení jednotlivých dnů trvají docela dlouho. A nechat si přerušovat zážitek zbytečným načítáním uprostřed rozjeté scény není zrovna ideální.

Ale už dost povídání; tady máte tři upoutávky na HBO Voyeura a hlavně – jeho odkaz: https://archive.bigspaceship.com/hbovoyeur/

Tak pojďme společně sledovat lidi, kteří si myslí, že je nikdo nevidí! ;)

Jak na tom byl knižní trh v letech 2016 a 2017?

Jak na tom byl knižní trh v letech 2016 a 2017?

Píšete? Máte rádi knihy? Zajímá vás, co všechno se událo v předchozím roce na českém knižním trhu? Již několikrát jsem vám přinesl různé statistiky vyplývající z průzkumů Českého svazu knihkupců a nakladatelů (viz např. tento článek). Pojďme se tedy podívat

Přečíst »
Vypusťte na spisovatelský blok Hemingwaye!

Vypusťte na spisovatelský blok Hemingwaye!

Stejně jako herci na divadle nevyslovují jméno Macbeth, spisovatele začne mrazit v zádech, když uslyší spisovatelský blok. Je to běžný stav mysli, který dříve či později potká každého psavce. Dá se přijmout a nechat uležet, nebo na něj můžete vypustit

Přečíst »
Když pracujete na knize…

Když pracujete na knize…

Mnoho lidí si myslí, že knihy vznikají na první dobrou + že první verze rukopisu je zároveň ta poslední, což bohužel není pravda. První verze knihy vznikají z toho důvodu, aby mohla započít druhá část tvorby, mnohdy ta nejdůležitější –

Přečíst »

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »