5 originálních variant tvorby vaší virtuální identity

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

networks-3017395_1280

Moderní doba si žádá více životů. Vezměte si například internet. Kolik různých identit, přihlašovacích jmen a hesel používáte? Vždycky hrajete na rovinu a jste sami sebou?  Vždyť nemusíte a občas je to i zábava vydávat se za někoho jiného, vymyšleného. Proto to přeci lidé dělají, ne?

A k tomuto virtuálnímu světu se víc než cokoliv jiného hodí tzv. avataři. Většinou maličké obrázky, které vás mají na síti indentifikovat a zastupovat.

Najdete je úplně všude – na ICQ, fórech a diskuzích, portálech, blozích, online hrách a dokonce i ve svém mobilu!

Proto bych vám rád navrhnul následujících pět různých variant, jak si svého avatara zdarma vyrobit.  Můžete si upravit vzhled, oblečení, vlasy a oči tak, aby vše dokonale sedělo a vyjadřovalo vaší pravou (?) identitu. Potřebujete k tomu navštívit pouze jednu (nebo třeba i všechny) z těchto internetových fabrik originálních virtuálních identit! ;)

Poznámka: Všechny stránky jsou bohužel pouze v angličtině.

1. Avatar maker

Avatar maker je webová stránka, která vám umožňuje vytvářet ikony, které můžete úspěšně použít ve fórech, instant messengerech, na svém blogu a prakticky kdekoliv jinde na webu.

Na stránkách vám je přímo umožněno si avatara uložit, resp. poslat si ho na email.

2. Otaku Avatar Maker

Tato webová stránka vám umožňuje vytvářet avatary podobné japonským karikaturám – tj. s velkýma očima a malým tělem. Můžete si zde nastavit např. obličejové rysy, oblečení a pozadí. Dále lze do obrázku  přidat i děti nebo zvířata, aby byl váš avatar ještě pestřejší.

Otaku avataři jsou skvělí pro váš blog. Ovládání webu je velmi snadné a jakmile bude ikona hotová, stačí kliknout pouze pravým tlačítkem myši a zvolit “uložit obrázek”.

3. Mess Dudes

Zde si můžete vytvořit speciální avatary pro muže (dudes) a ženy (dollz). Přestože vám tento web nenabídne mnoho voleb, co se oblečení a obličejových rysů týče; umožní vám však rychlou a jednoduchou tvorbu netypické karikatury.

Vaše výtvory můžete použít pro instant messengery, fóra, diskuse, blogy a jako tapety pro mobilní telefony.

4. Aim Icon Maker

Zde si můžete vytvořit bláznivě vypadajícího avatara. Hlavními rysy, které Aimovy avatary charakterizují, jsou čelist, oči a uši.

Po vytvoření vaší ikonky můžete obrázek vytisknout, uložit nebo odeslat emailem.

5. Meez

Služba Meez podporuje tvorbu 3D animovaných avatarů (mužů, nebo žen). Váš avatar může být založen na předem definovaných tématech, jako jsou různé návrhářské styly, hudba, sport či dovolená.

Meez avatary uplatníte na ICQ nebo v mobilním telefonu. K používání avatarů je nutná registrace.

***

Tak na co ještě čekáte? Zkuste se stát tvůrcem avatarů a vytvořit si několik svých osobností, které vás budou reprezentovat. ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.