Databáze knih

databazeknih

ČSFD.cz (Česko-slovenskou filmovou databázi) zná asi každý. Ale fakt, že něco podobného existuje i pro knížky je již méně známý. Ano, na internetu se vyskytuje obdobný projekt – DatabázeKnih.cz!

Ve své podstatě se jedná o totéž – uživatelé mohou hodnotit různé knihy pomocí hvězdičkového systému a komentovat je. Databáze obsahuje již 28.000 titulů, což je velmi slušné číslo, nemyslíte?

Samozřejmě nechybí ani stránky známých autorů, různé statistiky a žebříčky.

Jelikož tomuto projektu velmi fandím, rozhodl jsem se odkaz šířit dál …

Takže si zapamatujte https://www.databazeknih.cz! ;)

Podobné projekty

Jak upozorňuje čtenář spoiler dole v komentářích, podobných projektů existuje v Čechách více. A tak přídávám další zajímavéodkazy:

Tip na konec: Čtěte jako spisovatel, čtěte jinak!

Podobné příspěvky

Slovosledy

Můj projekt Slovosledy mapuje současné české autory a autorky, jejich pohled na psaní a hledání inspirace. Slovosledy jsou sérií rozhovorů, které budu pravidelně zveřejňovat na svých webových stránkách RenéNEKUDA.cz. Seznam...

12 rad o psaní od Annie Dillard

Annie Dillard, nositelka Pulitzerovy ceny, patří k nejznámějším současným anglicky píšícím autorkám. Zde máte seznam 12 bodů o tvůrčím psaní, které od ní během společného roku života pochytil Alexander Chee: Umístěte...

Copýtko: Příběhy Reného Nekudy

Série videorozhovorů Copýtko má na svědomí Dan Šácha. Toto je výsledek našeho setkání, kdy jsme si povídali nejen o příbězích, ale i o reklamách a (samozřejmě) copywritingu. https://www.youtube.com/watch?v=8HOEGKOIFlA

Cvičení: O co tady jde?!

Tohle je příběh Daniely, která se před třemi týdny přestěhovala do vašeho města, aby se tu vyrovnala s těžkým rozvodem. Nyní se snaží seznámit s novými lidmi, protože si chce...

7 mýtů knižního průmyslu

Pořád se nepřestávám divit, kolik mýtů o knižním průmyslu létá světem. Na dalších řádcích bych vám rád vyvrátil prvních sedm, které mě dnes ráno napadly. Časem třeba přijdou další… Nakladatelé...

Jak vydat knihu: tajemství, které vám ostatní neřeknou

Chcete vydat vlastní knihu? Návodů JAK VYDAT KNIHU najdete na internetu opravdu mnoho. V kurzech tvůrčího psaní se objevuje poměrně hodně lidí, kteří by chtěli v knihkupectvích zahlédnout svůj knižní počin, takže...

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

10 komentářů

 • tech projektu knihovych je vic, dokonce o dost starsi…treba knihi.cz nebo knihovnicka.net…asi by se nasly dalsi

  Odpovědět
  • Děkuji, spoilere. Článek jsem aktualizoval o nové odkazy na podobné projekty! ;)

 • V českém prostředí zatím podobné projekty “zabíjí” malý počet uživatelů.

  V současnosti se mi jako lepší jeví zahraniční varianty typu goodreads.com, ale taky bych časem rád přešel na něco českého.

  Odpovědět
 • Já osobně znám ještě web Česká bibliografická databáze(ČSFD). Abych pravdu řekl, tak si ji pamatuju jen proto, že má podobný název jako ČSFD.

  Podobné stránky jsou určitě zajímavé. Člověk si může jednoduše vytvořit seznam přečených knih, případně nechat si něco doporučit.

  Odpovědět
 • Já bych ráda zmínila bookfan.eu, který je kromě atabáze hlavně sociální sítí, kde si člověk může najít přátele podle čtenářského vkusu, ale také si zakládat své knihovničky a hodnotit knihy a mnoho dalšího.

  Odpovědět
 • Také jsem o databázích knih napsal jeden srovnávající článek: https://petr.vaclavek.com/article/552/ctenarske-deniky-knihovnicky-databaze-knih zítra tomu budou přesně 4 roky. V článku jsem uvedl i nějaké statistické udaje, takže teď můžete docela pěkně srovnávat, jak se kdo posunul. Osobně jsem si tenkráte vybral knihi.cz a byl jsem spokojený, ale poslední 2 roky to tam upadalo – žádný vývoj, novinky si tam čtenáři museli přidávat sami i když se jednalo o bestsellery a celkově to prostě začalo upadat. Takže loni jsem přešel na databaziknih.cz a jsem naprosto spokojen. Rozšíření, které mi chybělo mi autoři během týdne doprogramovali, tomu se říká podpora!

  Odpovědět
 • Jako současného provozovatele serveru http://www.kdb.cz mě velice mrzí, že v těchto přehledech chybí právě naše databáze knih. Databáze KDB je přitom stejně stará jako zmiňovaná databazeknih.cz. Obě vznikly ve stejném roce 2008 a co do funkčností jsou na tom obě podobně . Velkou slabinou serveru byla uživatelská přívětivost a byla spíše pro fajnšmekry. Na zpřehlednění aktualně pracuje náš tým. Cílem je zjednodušit práci a databázi více otevřít a získat tak nové uživatele.
  Věřím, že se dílo podaří, protože skvělých webů o knihách není nikdy dost.

  Odpovědět
  • Děkuji za upozornění: do článku jsem právě přidal odkaz i na vaši Databázi KDB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!