Jak se dá pracovat s Kreativním zápisníkem

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, Kreativní zápisník

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, Kreativní zápisník

jak-se-da-pracovat-s-kreativnim-zapisnikem

Je to půl roku, co oficiálně vyšel Kreativní zápisník, hravý pomocník pro rozvoj kreativity. Mám obrovskou radost, že se prakticky ihned stal oblíbeným pomocníkem pro velkou spoustu lidí (vždyť je ve třech největších knihkupectvích veden jako bestseller).

A já prakticky každý týden dostávám alespoň jeden e-mail se zpětnou vazbou nebo nadšeným poděkováním.

Děkuji za to, moc si toho vážím!

Pokud již svůj Kreativní zápisník vlastníte, mám pro vás pár tipů a triků, jak ještě více využít potenciál této malé knížečky:

  1. V první řadě si uvědomte, že každému funguje kreativita jinak a je to tak v pořádku (někdo potřebuje být svázán zadáním, někdo začne efektivně pracovat až pod tlakem deadlinu, jiný vyžaduje klid a naprostou svobodu). Největším cílem Kreativního zápisníku je pomoci vám odhalit, jak funguje zrovna ta vaše kreativita! Pokud poctivě vyplníte většinu úkolů, měli byste sami sebe lépe poznat a hravou formou zjistit, jak a kdy se vám nejlépe tvoří + čeho se vyvarovat (a to je také dobré vědět). Toto byl můj záměr a můj hlavní cíl. A z dosavadní zkušenosti vím, že to zápisník umí a dokáže. Stačí si s ním jen občas pohrát. :)
  2. Nic není špatně! Kreativní zápisník je jen váš a nemůžete v něm udělat chybu. Bude odrážet vaši jedinečnost a cokoliv v něm vytvoříte (a tím myslím i překlep nebo kaňku), je v pořádku. A pokud nezvládnete například vymyslet tolik řešení, kolik je uvedeno v zadání cvičení, není to špatně. Jen vám vznikla další zajímavá příležitost zamyslet se nad tím, proč tomu tak je a co by vám v tu chvíli pomohlo, aby to dopadlo lépe. Vězte, že těch 100 různých stimulů kreativního svalu má za úkol odhalit jak vaše silná, tak i slabá místa… Kreativní zápisník nezkoumá normalitu, ale pojmenovává jedinečnost.
  3. Pište do něho! Mnoho lidí si zoufalo, že se bojí psát do knihy. Nebojte se toho – na začátku jsou všechny Kreativní zápisníky stejné, ale jakmile do svého zápisníku uděláte první čáru, začne se vám přibližovat a odlišovat se od ostatních. A jak již bylo řečeno, má za úkol nastavit vám zrcadlo, které prozkoumá vaši jedinečnost. Propište se tedy do něj.
  4. Jeho vazba je šitá! Já vím, ono to tak nevypadá, ale vazba Kreativního zápisníku je šitá a dá se plně otevřít. Ano, myslel jsem na to, aby se vám dobře tvořilo. Nevěříte mi? Tady je důkaz!
  5. Všechno v zápisníku má vyšší smysl. Tato netradiční kniha má hluboký koncept. Je v ní obsaženo 6 let pozorování práce kreativních lidí a myslím, že se mi v ní podařilo zachytit spoustu různých přístupů k tvorbě (tak, abyste se skutečně otestovali ze všech stran). Něco vám půjde snadno, něco vás nadchne, něco se vám možná nebude líbit, u něčeho můžete trochu kroutit hlavou a ptát se, proč byste měli zrovna udělat to a to. Pokud mi budete věřit, můžete si odnést velkou dávku sebepoznání, které vám pravděpodobně zlepší spoustu oblastí běžného života. Berte úkoly z Kreativního zápisníku jako drobné výzvy. A když tyto výzvy překonáte, odnesete si zaslouženou odměnu. :)
  6. Dostalo se ke mně i několik ohlasů, že Kreativní zápisník společně vyplňují páry a pochvalují si, kolik zábavy si u toho užijí a jak moc se při tom vzájemně a ne úplně tradičně oťukají. Vyzkoušejte to taky!
  7. Kreativní zápisník vznikl zejména pro dospělé „čtenáře“ a studenty středních a vysokých škol. Každopádně pod vedením šikovného rodiče můžete spoustu uvedených kreativních cvičení aplikovat i na mladší děti.

Kreativní zápisník je k dostání u všech běžných knihkupců. Případně se o něm dozvíte více informací na této jeho speciální webové stránce.

Ještě jednou děkuji za vaši úžasnou důvěru a přeji vám mnoho radosti ze sebeobjevování!

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.