Jak se dá pracovat s Kreativním zápisníkem

jak-se-da-pracovat-s-kreativnim-zapisnikem

Je to půl roku, co oficiálně vyšel Kreativní zápisník, hravý pomocník pro rozvoj kreativity. Mám obrovskou radost, že se prakticky ihned stal oblíbeným pomocníkem pro velkou spoustu lidí (vždyť je ve třech největších knihkupectvích veden jako bestseller).

A já prakticky každý týden dostávám alespoň jeden e-mail se zpětnou vazbou nebo nadšeným poděkováním.

Děkuji za to, moc si toho vážím!

Pokud již svůj Kreativní zápisník vlastníte, mám pro vás pár tipů a triků, jak ještě více využít potenciál této malé knížečky:

  1. V první řadě si uvědomte, že každému funguje kreativita jinak a je to tak v pořádku (někdo potřebuje být svázán zadáním, někdo začne efektivně pracovat až pod tlakem deadlinu, jiný vyžaduje klid a naprostou svobodu). Největším cílem Kreativního zápisníku je pomoci vám odhalit, jak funguje zrovna ta vaše kreativita! Pokud poctivě vyplníte většinu úkolů, měli byste sami sebe lépe poznat a hravou formou zjistit, jak a kdy se vám nejlépe tvoří + čeho se vyvarovat (a to je také dobré vědět). Toto byl můj záměr a můj hlavní cíl. A z dosavadní zkušenosti vím, že to zápisník umí a dokáže. Stačí si s ním jen občas pohrát. :)
  2. Nic není špatně! Kreativní zápisník je jen váš a nemůžete v něm udělat chybu. Bude odrážet vaši jedinečnost a cokoliv v něm vytvoříte (a tím myslím i překlep nebo kaňku), je v pořádku. A pokud nezvládnete například vymyslet tolik řešení, kolik je uvedeno v zadání cvičení, není to špatně. Jen vám vznikla další zajímavá příležitost zamyslet se nad tím, proč tomu tak je a co by vám v tu chvíli pomohlo, aby to dopadlo lépe. Vězte, že těch 100 různých stimulů kreativního svalu má za úkol odhalit jak vaše silná, tak i slabá místa… Kreativní zápisník nezkoumá normalitu, ale pojmenovává jedinečnost.
  3. Pište do něho! Mnoho lidí si zoufalo, že se bojí psát do knihy. Nebojte se toho – na začátku jsou všechny Kreativní zápisníky stejné, ale jakmile do svého zápisníku uděláte první čáru, začne se vám přibližovat a odlišovat se od ostatních. A jak již bylo řečeno, má za úkol nastavit vám zrcadlo, které prozkoumá vaši jedinečnost. Propište se tedy do něj.
  4. Jeho vazba je šitá! Já vím, ono to tak nevypadá, ale vazba Kreativního zápisníku je šitá a dá se plně otevřít. Ano, myslel jsem na to, aby se vám dobře tvořilo. Nevěříte mi? Tady je důkaz!
  5. Všechno v zápisníku má vyšší smysl. Tato netradiční kniha má hluboký koncept. Je v ní obsaženo 6 let pozorování práce kreativních lidí a myslím, že se mi v ní podařilo zachytit spoustu různých přístupů k tvorbě (tak, abyste se skutečně otestovali ze všech stran). Něco vám půjde snadno, něco vás nadchne, něco se vám možná nebude líbit, u něčeho můžete trochu kroutit hlavou a ptát se, proč byste měli zrovna udělat to a to. Pokud mi budete věřit, můžete si odnést velkou dávku sebepoznání, které vám pravděpodobně zlepší spoustu oblastí běžného života. Berte úkoly z Kreativního zápisníku jako drobné výzvy. A když tyto výzvy překonáte, odnesete si zaslouženou odměnu. :)
  6. Dostalo se ke mně i několik ohlasů, že Kreativní zápisník společně vyplňují páry a pochvalují si, kolik zábavy si u toho užijí a jak moc se při tom vzájemně a ne úplně tradičně oťukají. Vyzkoušejte to taky!
  7. Kreativní zápisník vznikl zejména pro dospělé „čtenáře“ a studenty středních a vysokých škol. Každopádně pod vedením šikovného rodiče můžete spoustu uvedených kreativních cvičení aplikovat i na mladší děti.

Kreativní zápisník je k dostání u všech běžných knihkupců. Případně se o něm dozvíte více informací na této jeho speciální webové stránce.

Ještě jednou děkuji za vaši úžasnou důvěru a přeji vám mnoho radosti ze sebeobjevování!

Cvičení: Dialog beze slov

Cvičení: Dialog beze slov

Dialog nemusí být pouze o tom, co si postavy mezi sebou řeknou nahlas. Má spoustu skrytých složek, které můžete prozkoumat v následujícím krátkém cvičení tvůrčího psaní… Zadání je velmi prosté a zároveň i velmi záludné: Pokuste se napsat dialog dvou

Přečíst »
coffee-983955_1280

Najděte si tu svoji pravou kávu

Kávička, kafíčko, kafe, turek, coffee, černé pohlazení, espresso, latté, cappuccino či americano – to je prostě láska nejednoho umělce. Vzpomeňte si, jak nás dokáže ráno nastartovat, jak příjemně se s ní povídá s kamarády, jak nás udrží při smyslech při

Přečíst »
Koukání

Koukání

„Píšete o věcech, které znáte a které jste prožili. Jestližete chcete být dobrý spisovatel(ka), pracujte na tom, aby byly vaše oči otevřené.“ Kdy jste naposledy viděli stromy, které se lehce pohupují po stranách městských silnic? Myslím tím opravdu viděli, ne zahlédli

Přečíst »

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »