Kniha Parke Diem

René Nekuda

Ze života mého

úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

úspěchy studentů

Parke Diem – ilustrace

Parke Diem je nová kniha, která může změnit svět k lepšímu. Vznikla na loňském Kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé a obsahuje 21 povídek z fiktivního parku Kavalírka.

Anotace knihy a obálka

Kniha Parke Diem (obálka)

Co se stane, když v knihobudce najdete místo ohmataných paperbacků lidské srdce zabalené v ručníku? Proč setkání bývalých spolužaček z gymplu vždycky tolik bolí? A jak vypadá váš strážný anděl: má načepýřené perutě a dobré úmysly, nebo cigárko v koutku a šmírácké sklony?

Park. Část města s okrasnými stromy a květinami sloužící k procházkám a k relaxaci. Na první pohled i tak vypadá i Kavalírka, zelená chlouba Hradce. Generace místních se tu líbají u hvězdárny na kopečku, novodobí zahrádkáři zakládají komunitní zahrady, caparti řádí na kolotoči s jednorožci. Ale zaostřete znovu. Pod krycí vrstvou obyčejnosti na vás čekají hrdinové, které mezi pejskaři a rekreačními běžci u vás za barákem rozhodně nepotkáte.

Koncept knihy Parke Diem

Jako každý rok vydáváme společnou knihu, kterou pouštíme do běžné distribuční sítě (koupit ji tedy můžete v jakémkoliv dobrém knihkupectví). 100 % výtěžku z jejího prodeje potom věnujeme vybranému charitativnímu projektu. Letos je to nezisková organizace Sázíme stromy, která vrací stromy zpět do krajiny (od alejí až po městské sady).

Napsali: Zdeněk Balcar, Blanka Bezdíčková, Tereza Bezrouková, Barbora Toman Hanousková, Vláďa Hořký, Renáta Hubrtová, Elena Kovalčíková, Hana Nevrlá, Anežka Pravdová, Veronika Slámová a Kristýna Vondrová.

Ilustroval: Aleš Tatarka

ISBN: 978-80-87836-31-6

Mapa fiktivního parku Kavalírka, ve kterém se všechny povídky odehrávají

Díky moc za vaši případnou podporu!

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Zápatí

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Popup

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.