Knižní zářezy XIII

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

Knižní zářezy studentů XIV

Následující knižní zářezy od absolventů mých kurzů tvůrčího psaní jsou výjimečné – zaprvé tu najdete dvě autorky, které si na vydání své vlastní knihy chvíly počkaly (Kláro a Jano, mám z vás radost!); zadruhé tu máme Danu a Víta, kteří se stali autory zavedených knižních sérií (a jejich knihy pravidelně vycházejí v nakladatelstvích Fragment a Cooboo); no a zatřetí je tu i Alena, která sice u mě na žádném kurzu nebyla, ale svůj text se mnou probírala v rámci Osobních konzultací.

Myslím, že pokud hledáte čerstvou spisovatelskou krev a nemarketingové knižní tituly, vyberete si… ;)

Dvakrát do stejného rybníka (Klára Czastková)

Dvakrát do stejného rybníka (Klára Czastková)

Učitelka na konci školního roku je jako časovaná bomba. Padesátiletá učitelka na konci školního roku, jejíž rodina zapomene na důležitou oslavu, je ještě nebezpečnější. Buď může spálit mosty, barák i nachystanou grilovačku, nebo… vytáhne své dvě staré kamarádky na opáčko vandru po jižních Čechách. Tři holky po třiceti letech a jedna ne tak stará láska…

V roce 2024 vydalo nakladatelství Motto.

Jana Hrabovská – Poslední zvonění pro vraha

Poslední zvonění pro vraha (Jana Hrabovská)

Když oblíbená učitelka Barbora Čápová nepřijde po víkendu do školy, vzbudí to nemalé obavy. Zanedlouho je ve spalovně nalezena část jejího těla a atmosféra ve sborovně houstne. Renáta, nejlepší kamarádka oběti, která se právě pokouší obnovit vztah se svou dcerou, kriticky sleduje počínání nezkušeného vyšetřovatele. Jaký mohl být motiv vraždy? Když jedna ze členek učitelského sboru spáchá následně sebevraždu, rozhodne se Renáta odhalit pachatele za každou cenu…

V roce 2024 vydalo nakladatelství MOBA.

Lukáš superhrdina 2 kniha

Lukáš superhrdina 2: Hororové prázdniny (Dana Böhm)

Hororový tábor Koťátko! Hurá! Hurá! Hurá!

Konečně jsou tu prázdniny a Lukman s kamarády vyráží na nejlepší tábor na světě! Na tábor, kam nejezdí žádné máčenky, ale opravdoví superhrdinové a superhrdinky! Bohužel letos rodiče poslali i Petrova mladšího bratra, který se snad ještě počurává, a jednoho z vedoucích se rozhodl dělat starší brácha Honzy Jana. Snad nebudou v Lukmanově týmu…

Navíc jim rodiče zabavili mobilní telefony, protože tam prý jedou za opravdovými zážitky, a ne pařit, a aby toho nebylo málo, vetřel se do jejich party i Albert. Takové hororové prázdniny si snad nikdo z nich nezaslouží! Proti tomu se nějaký boj proti zlé příšeře, zombíkům či jiným nástrahám táborových vedoucích zdá jako úplná brnkačka. Jestli tyhle prázdniny přežijí, tak jedině o vlásek.

V roce 2023 vydalo nakladatelství Cooboo.

Klub klikařů – Bitva v podzemí

Klub klikařů – Bitva v podzemí (Vít Martin Matějka)

Staří nepřátelé se vracejí. Třetí díl dobrodružné série.

Kamarádi z Klubu Klikařů mohou být spokojení. Už dvakrát zabránili katastrofě, která se řítila na město, a při pohledu na katedrálu svatého Bartoloměje zalitou sluncem se všechno zdá být v pořádku. Nic ale není tak daleko od pravdy. Právě mezi zdmi této prastaré plzeňské dominanty totiž dřímá zlo. Šárka tu náhodou natrefí na pana Nowotného, a když zjistí, kdo je jeho pravá ruka, ochromí ji strach. Staří nepřátelé se vracejí a jsou silnější než kdy dřív. Lukáš, Jirka a Šárka proto musí znovu vyrazit po jejich stopách, které vedou do labyrintu chodeb ukrytých hluboko pod městem.

V roce 2024 vydalo nakladatelství Fragment.

Láska v sedmdesátkách (Alena Chládková)

Láska v sedmdesátkách (Alena Chládková)

Doba se změnila, oni dva ne. Skutečně stará láska nerezaví? Román o osudovém setkání v době normalizace a opětovném hledání naděje na počátku milénia.

Láska v sedmdesátkách je nejen milostný příběh dvou mladých lidí, studentů gymnázia Magdy a Viktora. Důležitou kulisu jejich romantického dobrodružství tvoří doba normalizace v sedmdesátých letech dvacátého století v ČSSR. I když zpočátku se projevuje jen nenápadně, nakonec velmi tvrdě zasáhne do života obou hrdinů. Dobové okolnosti jsou vnímány a prožívány očima sedmnáctileté Magdy, která kvůli nim přijde o svou lásku, víru v pravdu a spravedlnost. Podaří se jí je opět nalézt v roce 2000, kdy se oba hrdinové po letech znovu setkávají a dávají čtenáři nahlédnout do svých pohnutých osudů?

V roce 2023 vydalo nakladatelství Jota.

Poznámka: Více knižních zářezů od absolventů mých kurzů tvůrčího psaní najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

2 komentáře u „Knižní zářezy XIII“

  1. Zdravím René. Je úžasné, jak se všechno učení opravdu vyplácí a já jsem toho též důkazem. Chybí tu totiž ještě jeden zářez a to ten můj ☺️.

    Odpovědět
    • Vím o tom. Jedu postupně a příští měsíc bude další výběr, ve kterém na ni přijde řada. ;)

Napsat komentář

Zápatí

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Popup

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.