Knižní zářezy VI

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

Nové knižní přírůstky (podzim 2021)

V poslední době se – i přes nepřízeň COVIDu – roztrhl pytel s novými knihami, které napsali absolventi mých kurzů tvůrčího psaní. Dnes vám přináším první čtyři knižní přírůstky, ale brzy se jich tu objeví ještě víc… ;)


Igelitka Jitka a petka Bětka (Petr Stárek)

 Listování  Igelitka Jitka a petka Bětka

Napínavý recyklopříběh ze života plastů!

Stále dokola všude slyšíme, jaké nebezpečí pro nás lidi a životní prostředí představují plasty. Ale co o nich víme? Známe vůbec jejich životní cyklus a „poslání“? Tato originální a 100 % „recy“ kniha pro děti se na problém podívá z druhé strany, tedy z pohledu plastu samotných, a to prostřednictvím dvou sympatických hrdinek: igelitky Jitky a petky Bětky. Dokáže vám, že obě mají své radosti i strasti, a především dobrodružný život!


Obchod paní Tlusté (Zdeňka Martincová)

Obchod paní Tlusté

Už přes sto let vlastní paní Tlustá obchod s neobvyklými předměty. Jednoho dne do něj zavítá stařec v otrhaném kabátu a učiní zkušené obchodnici nabídku. Za kus žvance jí povypráví propletené pohádky, ve kterých se objeví i její obchod. Paní Tlustá souhlasí, a tak se stařec pouští do vyprávění.

Jeho první příběh začíná uprostřed obyčejného lesa, kde kouzelný dědeček doslova zakopne o lenocha. Místo aby mu vyčinil, rozhodne se mu darovat kouzelné hodiny, čímž spustí celou řadu neočekávaných událostí. Zpovzdálí vše sleduje zlá čarodějnice Moréna, která lidem ráda ztěžuje život. Najde se někdo, kdo překazí její podlý plán? A jak to dopadne s paní Tlustou a vyprávěním?


Konspirace (Pavel Hénik)

Kniha Konspirace

Určitě jeden z nejaktuálnějších románů současnosti, který vede k zamyšlení, jak bude vypadat svět po koronaviru. Možná se zbavíme strachu, začneme si užívat plnohodnotný svobodný  život a slovo lockdown se stane pouhým heslem v učebnici dějepisu. Anebo se pohotově zrodí jiná, mnohem nebezpečnější pandemie, která přinese ještě agresivnější mutaci z mutace jiné mutace… a mediální továrny už nikdy nevypnou chrliče děsu a politici ještě víc utáhnou šrouby za souhlasného mručení vystrašené většiny. Opravdu hrozí, že se předpandemický svět nikdy nevrátí, a nám nezbyde nic jiného, než se naučit žít v nové paralelní realitě? KONSPIRACE je politicko-epidemiologické drama na motivy (ne)skutečných událostí dneška a dějově volně předchází autorově sociálnímu sci-fi KORPORACE.


Finanční zralost (Veronika Kalátová)

Finanční zralost

Bez finančních poradců a bankéřů se neobejdeme. Někde musíme podepsat potřebné smlouvy. Hledáte péči, kterou si zasloužíte? Hledáte poradce, kterému budete rozumět? Jak rozeznat profesionála od tvz. šmejda? Jak zastavit znalostní asymetrie mezi finančními poradci a vámi?  Jak zbytečně nepřijít o peníze? Jak minimalizovat poplatky a maximalizovat zisky?

Kniha vám bude průvodcem džunglí finančního světa. S lehkostí objevíte principy finančních produktů a jak se při jejich výběru vyvarovat nejčastějších chybám. Naučíte se rozumět nabídkám. Budete vědět proč a jak se informovat, abyste měli ucelené informace. Rodičům nabídne metody, jak rozvíjet finanční gramotnost a zodpovědnost svých dětí. Knihu doplňují přehledné grafy, tabulky, příklady, ilustrace, srovnání, upozornění i příběhy z praxe.

Poznámka: Autorka mi poslala e-mail, že tato kniha vznikla i díky mým on-line kurzům tvůrčího psaní.


Čtete začínající české autory? Chtěli byste také napsat svoji knihu? Prozkoumejte mé kurzy tvůrčího psaní (zejména Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé a Mistrovský kurz tvůrčího psaní).

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.