Koukání

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, cvičení

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, cvičení

Koukání

„Píšete o věcech, které znáte a které jste prožili. Jestližete chcete být dobrý spisovatel(ka), pracujte na tom, aby byly vaše oči otevřené.“

Kdy jste naposledy viděli stromy, které se lehce pohupují po stranách městských silnic? Myslím tím opravdu viděli, ne zahlédli nebo všimli si. Kdy jste naposledy zaznamenali v okolním světě nějaký roztomilý detail?

Chodíte s klapkami na očích, nebo dokážete nasáknout drobné pulzující věci z každodenního života?

Až půjdete příště na nákup, zkuste si do svého spisovatelského zápisníčku poznamenat nejméně tři zajímavé věci, kterých si většina lidí okolo nevšimne. Pokuste se tuto běžnou cestu vědomě vnímat více smysly (nejen zrakem).

Rozvíjejte svoji schopnost pozorování. Vyplatí se to!

Tip! A taky se podívejte na cvičebnici pozorování Učím se dívat. ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

1 komentář u „Koukání“

  1. V obchodě jsem odhalila objímající se citrony v sousedících síťkách. Nezačaly se červenat, když jsem na ně pohlédla, ale vyrazila jim šedozelená plísňová vyrážka.
    Věta: „Láska prochází žaludkem.“ mi prolétla v myšlenkách, když jsem z bedýnky vylovila bramboru ve tvaru srdce. Donut vypadal lákavě až do momentu, než jsem se přiblížila a část posypu simulujícího čokoládu zakmital křidélky a odletěl.

    Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.