Procvičte si psaní dialogů: 5 cvičení

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení, dialog

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení, dialog

Procvičte si psaní dialogů: 5 cvičení

Občas je fajn mít po ruce sadu cvičení, díky které si procvičíte specifickou věc. Dnes se zaměříme na psaní dialogů.

Než vám ale ukážu slibovaných 5 cvičení tvůrčího psaní, dám vám pár tipů, jak psát lepší dialogy – ty jsou uvedeny v samostatném článku Jak napsat dobrý dialog.

5 cvičení na psaní dialogů

  1. Hlavní postava má každý den stejnou interakci s baristou v místní kavárně. Dnešní ráno ale všechno probíhá jinak. Co se stalo?
  2. Rodina jede na dlouho očekávanou dovolenou. Nicméně v autě dojde k hádce, kvůli které otec otočí vůz a všichni se tak vrací domů…
  3. Dva sourozenci spolu nepromluvili již dvacet let. Dnes v noci ovšem jeden z nich zazvoní na dveře toho druhého a chce mu sdělit důležitou zprávu…
  4. „Přesně kvůli tomu jsem skončil(a) ve vaší ordinaci, pane doktore!“ Pokračujte dle libosti…
  5. Je to jeho poslední den v práci a on je pěkně naštvaný. Napište jeho rozhovor s manažerem, kdy má příležitost vyříkat si s ním naprosto cokoliv, protože mu už nic nehrozí.

Které zadání vás nejvíce zaujalo? Máte rádi psaní dialogů? Podělte se o své výtvory a názory dole v komentářích – moc rád si je přečtu!

Poznámka na konec: Více originálních cvičení tvůrčího psaní najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.