Rozhovory z poslední doby: O kreativitě a její záludnosti…

René Nekuda

Ze života mého

média

René Nekuda

Ze života mého

média

René Nekuda: Bobo blog

Kreativita se prostě musí trénovat. Syndrom vyhoření, tvůrčí blok či neschopnost přijít s novým nápadem – to jsou stavy, na které se většinou zadělává několik let. Nikdy to není nárazová věc, která by přišla jen tak sama od sebe.

Přečtěte si pár rozhovorů z poslední doby, které vám poradí, jak udržovat svoji kreativitu v dobré kondici (a vyhnout se tak zmiňovaným problémům).

Kreativitu dokážete restartovat za víkend

Scházíme se na konci října a je to přesně rok, co vám vyšla knížka Restart kreativity. Jaké máte za tu dobu ohlasy?

Restart kreativity 3D

Zatím skvělé. Asi největší radost mám z toho, že ji začaly používat i paní učitelky na základních a středních školách. A těší mě, když lidé sdílejí, jak s knížkou pracují. Třeba jak pálí stránky. (smích) 

V knize je mnoho podobných, až trochu bláznivých, úkolů. Jak jste je vymýšlel?

Jsou to sesbírané úkoly za mnoho let, co učím. Všechny jsou ověřené a jejich cílem je  probudit kreativitu a podnítit jiný způsob myšlení. Jsou zaměřeny na různé způsoby tvorby a fungují jako zrcadlo – čím víc úkolů splníte, tím víc se toho o sobě dozvíte. Knížka není určena úplně racionálně uvažujícím lidem, naopak je vhodná spíš pro ty, kteří rádi testují věci v praxi a sami na sobě.  

V úvodu knížky píšete, že jsme obaleni nánosy stereotypu. Co tím myslíte?

Je naší přirozeností, že děláme stále to samé dokola. Jezdíme do práce stále stejnou cestou, vaříme pořád ta samá jídla… Třeba často kvůli úspoře času. Jistoty jsou zdravé, ale občas je potřeba něco změnit, protože skoro každá změna nás nutí být kreativní. 

Celý rozhovor najdete na Bobo blogu »

Jak ovládnout svoji kreativitu

„Co je to vůbec kreativita? Jakou hraje v kreativním procesu roli ego? Jak vůbec trénovat kreativitu k dosahování lepších výsledků? O tom všem a dalších věcech ohledné podnikání s polopasivním příjmem, pohovoří René Nekuda.“

Kreativní kreatury »

Jak se naučit (dlouhodobě a konzistentně) psát?

„Naučte, jak psát čtivé a obchodně úspěšné texty. A zjistěte, jak u psaní vydržet skutečně dlouho a být v něm konzistentní. Hostem rozhovoru je lektor tvůrčího psaní a zkušený copywriter René Nekuda.“

Mladýpodnikatel.cz – rozhovor s Reném Nekudou

Mladýpodnikatel.cz »

Tipy na konec: Více rozhovorů z médií. Také se podívejte na Bojovníka s tvůrčím blokem nebo na můj jednodenní kurz Restart kreativity, který zaručeně nakopne vaši tvořivost.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.