Morbidní nápad – Virtuální hřbitov

Morbidní nápad – Virtuální hřbitov

Dnes se dá živit čímkoliv. Většinou stačí dobrý nápad s trochu snahy a úspěch je tu! Podobná situace nastala u polského internetového portálu Virtual Graveyard (Virtulální hřbitov). Ovšem idea jeho programátorů je dosti neobvyklá a řekněme, že i trochu morbidní.

Virtuální hřbitov

Na stránkách Virtuálního hřbitova se můžete zaregistrovat a za symbolický poplatek vytvořit něčí hrob (např. sobě, opravdovému zemřelému či osobě, která vás hodně naštvala). Potom je toto vitruální místo volně přístupné a lidé na něm mohou rozsvěcovat svíčky, umisťovat kytičky, psát vzkazy apod.

Poznámka: Většina služeb je zpoplatněna  – zhruba 1 eurem.

S jednotlivými pomníky si můžete pěkně vyhrát – např. rozšíření hrobu o podrobné údaje o “zemřelém” (jméno, národnost, datum narození, rodina a přátelé, povolání, zájmy apod.; dokonce nechybí ani fotogalerie!). Dalším zpestřením může být výběr počasí a styl zobrazení samotného hřbitova.

Program dokáže rozlišit i samostatný hřbitov pro zvířata. A také se rozděluje podle víry jeho lidských obyvatel (křesťané, Židé,…).

Pokud se podíváme na počet již existujících hrobů, musíme uznat, že se stal tento projekt vcelku úspěšným (zejména v Polsku). Možná je morbidní; možná je to dobrý podnikatelský tah; třeba je to všechno na hlavu postavené. I když se na to celé dívám s lehkým despektem, určitě to stojí za obhlédnutí – minimálně je to totiž ukázka úspěšného kreativního nápadu. Stránky Virtuálního hřbitova jsou www.virtualgrave.eu.

Pozor: Ovládání je pouze v anglickém či polském jazyce!

Tip! Zkuste rozvinout svoji kreativitu a třeba vás taky napadne podobně úspěšný a netradiční byznys plán. ;)

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

4 myšlenky u článku „Morbidní nápad – Virtuální hřbitov“

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *