Morbidní nápad – Virtuální hřbitov

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

Morbidní nápad – Virtuální hřbitov

Dnes se dá živit čímkoliv. Většinou stačí dobrý nápad s trochu snahy a úspěch je tu! Podobná situace nastala u polského internetového portálu Virtual Graveyard (Virtulální hřbitov). Ovšem idea jeho programátorů je dosti neobvyklá a řekněme, že i trochu morbidní.

Virtuální hřbitov

Na stránkách Virtuálního hřbitova se můžete zaregistrovat a za symbolický poplatek vytvořit něčí hrob (např. sobě, opravdovému zemřelému či osobě, která vás hodně naštvala). Potom je toto vitruální místo volně přístupné a lidé na něm mohou rozsvěcovat svíčky, umisťovat kytičky, psát vzkazy apod.

Poznámka: Většina služeb je zpoplatněna  – zhruba 1 eurem.

S jednotlivými pomníky si můžete pěkně vyhrát – např. rozšíření hrobu o podrobné údaje o “zemřelém” (jméno, národnost, datum narození, rodina a přátelé, povolání, zájmy apod.; dokonce nechybí ani fotogalerie!). Dalším zpestřením může být výběr počasí a styl zobrazení samotného hřbitova.

Program dokáže rozlišit i samostatný hřbitov pro zvířata. A také se rozděluje podle víry jeho lidských obyvatel (křesťané, Židé,…).

Pokud se podíváme na počet již existujících hrobů, musíme uznat, že se stal tento projekt vcelku úspěšným (zejména v Polsku). Možná je morbidní; možná je to dobrý podnikatelský tah; třeba je to všechno na hlavu postavené. I když se na to celé dívám s lehkým despektem, určitě to stojí za obhlédnutí – minimálně je to totiž ukázka úspěšného kreativního nápadu. Stránky Virtuálního hřbitova jsou www.virtualgrave.eu.

Pozor: Ovládání je pouze v anglickém či polském jazyce!

Tip! Zkuste rozvinout svoji kreativitu a třeba vás taky napadne podobně úspěšný a netradiční byznys plán. ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

4 komentáře u „Morbidní nápad – Virtuální hřbitov“

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.