Knižní zářezy I

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, knižní zářezy, pozvánka, úspěchy studentů

René Nekuda

Tvůrčí psaní

článek, knižní zářezy, pozvánka, úspěchy studentů

Dvě nové knihy od mých studentek

Většinou si nerad přivlastňuji úspěchy svých studentů (ono je totiž někdy těžké rozpoznat, zdali se to stalo také díky vašemu přičinění). Nicméně čím dál častěji se stává, že některý z nich vydá knihu a ozve se mi s poděkováním nebo s pozváním na křest (pak je vaše zásluha evidentní).

Tyto momenty mě popohánějí kupředu a dokazují mi, že má práce má smysl.

V nedávné době se objevily další dvě knihy z per absolventek mých kurzů tvůrčího psaní.

Olgo a Evo, upřímně vám gratuluji a děkuji za vaši důvěru!

A vám samozřejmě doporučuji přečtení jejich nových knih…

Olga Landová: Smutek se dědí

Smutek se dědí – Olga LandováKniha obsahuje povídky, jejichž atmosféra je výrazně ovlivněna nádhernou krajinou česko-polského příhraničí v oblasti stolových hor Ostaše, Boru a Hejšoviny. Autorka, žijící v Polici nad Metují, nechává tuto inspirativní krajinu naší země vstupovat do životů postav jednotlivých příběhů, viděných očima dětských i dospělých hrdinů. A neděje se tak jen ve vzácných chvílích, kdy se všudypřítomná tíha osudu rozpustí zásluhou slunce vycházejícího za stolovou horou…

Také ilustrátor knihy Vjačeslav Iljašenko má k tomuto kraji osobní vztah a jeho malby na obálce a frontispisu jsou toho výmluvným dokladem.

Olga Landová – Smutek se dědí na Kosmas.cz »

Eva Vychodilová: Nora (e-book)

Nora – Eva VychodilováPřed lety rozkopnuté puzzle vyvolává otázky. Tak svíravé, že by bylo možná lepší nechat skládačku už navždy nedostavěnou. Jenže Kristýna teď našla jeden z chybějících dílků. A tak pátrá dál a slepuje obraz svého dospívání vzpomínkami, které se na ni valí ze všech koutů. Příběh jedné obyčejné rodiny a dvou dávných kamarádek, které se sobě ztratily. Mnohem dál než do Norska. Anebo kamkoliv jinam…

Eva Vychodilová – Nora na Youngbooks.cz »

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.