Více než 100 českých fontů ke stažení zdarma

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

René Nekuda

Zajímavosti

odkaz

Více než 100 českých fontů ke stažení zdarma

Máte rádi psaní? A už vás unavuje pořád stejný font, kterým píšete? Není nic jednoduššího, než se podívat po internetu a nějaký si stáhnout, že? Ale existují celkem dvě zábrany, které vás dokáží z vašeho nadšení 100% vyléčit:

 1. cena fontů
 2. že nepoužívají české znaky (ž, č, ř, ů apod.)

České fonty ke stažení zdarma

Mám pro vás řešení – jen tak náhodou jsem narazil na webovou stránku, kde si zdarma a legálně můžete stáhnout české fonty. I když je web pouze ve zkušebním provozu, v jeho databázi najdete více než sto výhradně českých písem, které by vás měly uspokojit – v nabídce je průřez všemi známými typy; např. ručně psané, deformované, zábavné, patkové i bezpatkové.

Projekt se jmenuje České fonty a odkaz je zde: ceskefonty.cz

Přeji příjemné psaní a zároveň spoustu nových a stylových dokumentů!

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

8 komentářů u „Více než 100 českých fontů ke stažení zdarma“

  • Klasické patkové tam zatím není, myslím, že těch je “zadarmových” spousta. Já dělám hlavně komiksová písma. Ale třeba někdy nějaké klasické patkové též vytvořím. Uvidíme, díky za tip! :)

 1. Dobrý den, v roce cca 1996/7 jsem si dělal poznámky v tehdejším WORDu a po zábavnost jsem používal font GARAMOND E. To “E” na konci skutečně bylo. A dnešní WORD mi napíše že je použito písmo GARAMOND E ale neumí ho zobrazit, protože ho v seznamu fontů nemám. Neumím ho najít nikde. Poraďte prosím. Díky
  Petr

  Odpovědět
  • Dobrý den, Petře. Rád bych vám pomohl, ale bohužel o tomto specifickém písmu jsem neslyšel. Zkuste se ale podívat na font Bodoni, který má být s původním Garamondem velmi podobný.

 2. Skvělý projekt, něco co více méně chybělo – hezky všechny pohromadě, rozsortované :) I když se na všem dají najít chyby, tahle stránka mě potěšila. Využíván jí i při hledání zajímavých písem na výtvarné projekty, v čemž je pro mě nedocenitelná.

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.