Dostat zajímavý nápad pro vaši knihu může trvat i roky. Nicméně pokud chcete popostrčit nebo nakopnout, podívejte se následující volné příběhy, které zde publikuji a se kterými si můžete dělat skutečně vše, co chcete.

Jsou vaše, tak čapněte příležitost za pačesy a začněte psát! ;)

Tohle není konec světa (ale mohlo by se to tak zdát)

Bývalý úspěšný spisovatel, který trpí skoro dvacet let spisovatelským blokem, se rozhodne ukončit svůj život skokem z letadla bez padáku (nebo z Nuselského mostu?). Ve chvíli, kdy začne padat, dostane nápad na skvělý příběh. A vše se mu začne točit v hlavě…

Osamocený Picasso bez večeře

Tohle je příběh mladého chlapce Picassa (nespojujte si ho prosím s tím druhým týpkem stejného jména), který se vždycky dostane do problémů, protože si hraje s jídlem. Později čirou náhodou zjistí, že z věcí na talíři vytváří reprodukce slavných děl (nebo ještě lépe soch) lidí, které nikdy neviděl. Nakonec by mohl mít velkou výstavu v Paříži na nějakých obrovských slavnostech jídla – co říkáte? ;)

Překročení slov

V tomto příběhu se rocková skupina mladých katolíků ocitá v roce 1200 n. l. Dostala se tam nešťastnou náhodou potom, co nějaký vtipálek zaměnil významy dvou slov (teď si vymyslete kterých) na Wikipedii. Hudebníci jsou najednou v době papeže Inocence III., který právě pořádá čtvrtou křížovou výpravu, a oni mají možnost změnit historii… (Nezapomeňte uvést poznámku, že tento příběh je založen na reálných událostech.)

Pořád stejně

Tahle kniha by měla obsahovat celkem dva příběhy. První by měl vyprávět život muže, který dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým a skončí jako opuštěný bezdomovec. Druhý muž koná dobro a umí v životě tzv. “dobře chodit”. Jenomže také skončí jako smradlavý bezdomovec, který jezdí načerno pražským metrem. (Tento nápad si představuji jako humorně podané příběhy ukazující na absurditu našich životů, ale dělejte si s ním cokoliv, co se vám zrovna hodí.)

Prázdné místo

Zkuste vymyslet literární ekvivalent k hudebního opusu Johna Cage 4’33”. Ke shlédnutí zde:

A nebo snad máte vy sami nějaké volné nápady na zajímavé knihy? Podělte s nimi dole v komentářích! ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH