Výuka žánrosloví: pracovní listy ke stažení zdarma

René Nekuda

Zajímavosti

ke stažení

René Nekuda

Zajímavosti

ke stažení

Výuka žánrosloví: pracovní listy ke stažení zdarma

Detektivka, červená knihovna, thriller, fantasy či sci-fi – jaké jsou principy těchto literárních žánrů? Naučit se to můžete hravou a velmi praktickou formou!

Ke knize Žánrovky jsou k dispozici pracovní a metodické listy pro učitele ZŠ a SŠ. Využít je můžete zejména pro výuku žánrosloví a podporu čtenářské gramotnosti.

Kromě učitelů mohou tyto pracovní listy zajímat i aktivní rodiče nebo začínající spisovatele. Ke stažení jsou zcela zdarma, takže za jejich vyzkoušení nic nedáte.

TIP! Hledáte nápady pro zajímavou výuku slohu? Podívejte se sem.

Oficiální anotace knihy Žánrovky

Obálka knihy Žánrovky

Dokázali byste říct, jaký literární žánr připomíná váš život? Ať už jste zrovna uprostřed romantického příběhu, ponurého hororu, naprosté sci-fi nebo zažíváte šílenou kovbojku — třináct autorů a dvaadvacet ilustrátorů se s vámi vsadí, že patnáctiminutová pauzička přijde vždycky vhod. S unikátní sbírkou krátkých příběhů můžete objevit svoje utajené literární chutě, otestovat svoji schopnost určit žánr nebo si jen tak zkrátit čas při čekání na cokoliv. Kniha je určena každému, kdo rád čte a nic kromě nedostatku času mu v tom nebrání. A kdo ví, třeba se váš život ještě promění v pohádku s dobrým koncem. 

Příběhy jsou pečlivě seřazeny podle žánrů, a proto lze knihu využít i při výuce. Dobrodějce navíc potěší, že koupí Žánrovek přispívají na dobrou věc.

Koupit knihu Žánrovky »

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.