5 cvičení tvůrčího psaní

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení

5 cvičení tvůrčího psaní

1. Poprvé

Zkuste popsat nějaké své poprvé – první polibek, první štěně, první den ve škole apod. Prostě cokoliv s dobrým příběhem.

Cvičení: První polibek

2. Použijte atlas

Náhodně vyberte pro vás neznámé místo z atlasu Země. Představte si, že jste novinář, který má z tohoto místa napsat českým čtenářům zajímavou reportáž.

Cvičení: Co se tady mohlo stát zajímavého?

3. Reklama na hada

Pokuste se vymyslet reklamu, která by prodávala hroznýše jako nejlepšího domácího mazlíčka.

Cvičení: Zksute prodat hada

4. Dopis do budoucnosti

Napište sami sobě dopis, který by vám měl přijít za deset let.

Cvičení: Dopis do budoucnosti

5. Změna osobnosti

Napište krátký příběh odvyprávěný v první osobě (ich-forma). Zkuste si vymyslet postavu, která s vámi nemá prakticky nic společného (tzn. postavu jiného pohlaví, věku, vzdělání, národnosti a odlišného rodinného zázemí).

Cvičení: Změna osobnosti

Poznámka: Všechna má cvičení tvůrčího psaní najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

11 komentářů u „5 cvičení tvůrčího psaní“

 1. Napište sami sobě dopis, který by vám měl přijít za deset let.
  Milá Jani, doufám, že se ti konečně splnilo tvé velké přání, a že tě udělalo šťastnou a spokojenou přesně tak, jak jsi doufala. A jestli nesplnilo, tak aspoň že jsi spokojená se svým životem takovým, jaký je. Jestli pak už nejsi takový cholerik? Vzpomínáš, jak jsi na střední skočila po té holce, co šikanovala ostatní a shodila ji do kopřiv, místo abys šla za třídní a řekla jí o tom? Ta holka pak měla kromě svědivých pupínků po celém těle prý i naražené zápěstí a pak chodila čtrnáct dní s ovázanou rukou a tvrdila učitelům, že nemůže psát. A stejně i pak ostatní prudila. Nebo jak jsi vybuchla a řvala na souseda, ať ztlumí tu hudbu, že manžel spí po noční, místo aby ses nejdřív zklidnila a nechala to být? Manžel ti pak řekl, že mu to nevadilo, že on si pouští hudbu taky nahlas, a že jsi právě spustila sousedský boj. Šla ses pak omlouvat, aby se ten sousedský boj opravdu nekonal.
  Taky doufám, že jsi zdravá a milovaná, že máš konečně práci, která tě baví a naplňuje. A že máš kolem sebe dobré lidi, na které se můžeš spolehnout, a se kterými jste si vzájemně oporou.
  A jestli ne, jestli jsi smutná, nešťastná, nemocná a nespokojená, moc ti přeji, ať se vše v dobré obrátí a už je ti dobře.
  Tvá Jana

  Odpovědět
 2. Změna osobnosti :
  Jmenuji se Hana a jsem adoptovaná. Nemám bratra, ani sestru, už jsem si zvykla. Miluji matiku. Několikrát jsem vyhrála v matematických soutěží a jsem na to hrdá. Nemám však ráda češtinu a čtení. Několikrát jsem z čěštiny dostala za pět. Jen matika je moje a nic víc.

  Odpovědět
 3. Reklama na hroznýše: Chcete se beztrestně zbavit otravné tchýně nebo zákeřné sestry? Není nic snazšího, než to spolu s mazlíčkem hoznýšem svést na nehodu! :)

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.