Domů / Blog / Články / Ze života mého / Akreditované kurzy tvůrčího psaní

Akreditované kurzy tvůrčího psaní

Akreditované kurzy tvůrčího psaní

Jeden z nejdůležitějších závazků, který se snažím dlouhodobě naplňovat, je neustálé zlepšování mých kurzů tvůrčího psaní.

Za 12 let učení na plný úvazek jsem ušel obrovský kus cesty.

Zpočátku jsem působil jako řadový pedagog na Literární akademii, později jsem rok dělal zástupce vedoucího Katedry tvůrčího psaní. Pak jsem se dostal na volnou nohu a začal pořádat kurzy pro veřejnost, což mě doslova nadchlo.

Prakticky od samého začátku této lektorské cesty splňují mé kurzy evropské standardy výuky (jsem totiž dlouhodobý člen Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní). To je obrovský benefit, který vám dává jistotu, že znalosti a dovednosti osvojené na mých kurzech můžete uplatnit i v zahraničí (zejména díky rámcovému dodržování zavedených tematických okruhů a sladěné terminologii).

To ovšem neznamená, že bych vůbec nebádal a nevytvářel vlastní metodologii. Již několik let aplikuji podle mě nejzodpovědnější přístup k rozvoji tvořivosti, kterému říkám komplexní tvůrčí psaní. Je to zcela unikátní systém výuky tvůrčího psaní (rozhodně v evropském měřítku), který nemůžete nikde jinde najít, protože jsem ho vymyslel, testoval a následně několik let vylepšoval. Ukazuje se, že z něho těží mnoho mých kurzistů, kteří díky němu objevili svůj skrytý tvůrčí potenciál.

Kromě zdokonalování ustálených kurzů, například v oblíbeném ročním kurzu Příběh došlo k obrovským změnám, přidávám i kurzy nové – ten poslední, jenž mi dělá velkou radost, se jmenuje Spisovatelský kurz. Navíc se od září 2022 můžete těšit na zcela přepracovaný Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé.

No a nedávno jsem zdolal další vrcholek – v prosinci 2021 dostaly vybrané kurzy tvůrčího psaní z mé nabídky akreditaci MŠMT. To mimo jiné znanemá, že po jejich absolvování obdržíte platné osvědčení, které si můžete klidně přidat do svého životopisu (největší význam bude mít pro pedagogické pracovníky).

Velmi mě těší vaše přízeň. Fakt, že z dotazníků zpětné vazby stále vyplývá více než 98% spokojenost, je něco, co mě pořád žene dál a dál. Díky moc za to!

Slibuji, že se můžete těšit na spoustu novinek, které opět posunou české tvůrčí psaní o pár úrovní výš… ;)

Akreditace MŠMT – osvědčení
Akreditované kurzy tvůrčího psaní – osvědčení o absolvování

Už odebíráte zdejší inspirativní newslettery?

Mohlo by vás ještě zajímat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.