Knižní zářezy VIII

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

knižní zářezy, úspěchy studentů

3 nové knihy od mých studentů (pro děti)

Psát pro děti a mládež není jen tak. Podívejte se na nové tituly z per mých bývalých studentů a studentek, kteří v těchto žánrech uspěli – minimálně tak, že jejich autorské rukopisy vyšly u zavedených nakladatelství Host, Fragment a CooBoo. Mám z toho velkou radost!

Klub Klikařů – Boj o krkavce

Klub Klikařů – Boj o Krkavec (Vít Martin Matějka)

Dobrodružný příběh party kamarádů nejen pro fanoušky foglarovek.

Krkavec – na první pohled obyčejný kopec se starou rozhlednou a televizní věží kousek za Plzní, býval oblíbeným cílem výletů. Teď ale kolem něj vyrostl plot a nikdo tam nesmí. Přesto však není opuštěný. Tajemný bílý mercedes sjíždí z Krkavce do města a muži v něm po něčem pátrají. Nebo po někom? Podezřelá aktivita kolem Krkavce svede dohromady nesourodou partičku spolužáků. Nadšený biker Lukáš, do historie zažraný Jirka a charismatická Šárka budou muset spojit své síly, protože sami by nedokázali čelit hrozbě, která se na ně a na celé město řítí. Podaří se trojici kamarádů odhalit tajemství Krkavce? Zvítězí oni, nebo podezřelý spolek spiklenců se záhadným názvem Čísla?

V roce 2022 vydalo nakladatelství Fragment.

Lukáš superhrdina

Lukáš superhrdina (Dana Böhm)

Za dva týdny začínají prázdniny. Že je to málo času? To byste koukali, co všechno stihnu vyvést.

Předně – jmenuju se Lukman, a ne Lukáš, a jsem superhrdina. Vy si určitě myslíte, že jsem jen obyčejný čtvrťák, ale to není pravda. No uznejte, může obyčejný kluk ovládat větry? Nebo luk a šípy? Nebo Ramba? Jediné, co neumím ovládat a co bych chtěl umět ovládat ze všeho nejvíc, jsou mí rodiče. Ti pro mé superschopnosti nemají pochopení a často nade mnou lomí rukama. Stejně jako paní učitelka ve škole. Když jsem při písemce vypočítal, kolik kobylek by bylo potřeba, aby vytvořily řetěz kolem zeměkoule, poslala mě do zadní lavice s tím, že se mám věnovat zodpovídání otázek v testu, a ne vymýšlení vlastních. Jenže její otázka zněla: Vyjmenuj polní živočichy. Podle mě ta moje byla lepší. Dospěláci málokdy ocení dětské nápady.

V roce 2022 vydalo nakladatelství CooBoo.

Kouzelné tkaničky

Kouzelné tkaničky (Eva Vychodilová)

Někdo má kamarádů habaděj a někomu by stačil jeden jediný… 

Kája to nemá úplně lehké, ve škole ho to dvakrát nebaví a doma vládne trojhlavá saň v podobě starších trojčat. Naštěstí objevil tajné útočiště na půdě, kde může hltat jednu knížku za druhou. Kromě čtení má i další vášeň — provázky, šňůrky a uzly. Když ovšem uváže lodní smyčku z kouzelných tkaniček, nestačí se divit. Najde při svých dobrodružstvích i skutečného kamaráda? 

Liščí smyčka, rybářská spojka, zkracovačka, uzel přátelství… Naučte se s Kájou všechny vázat! 

V roce 2022 vydalo nakladatelství Host.

Chcete také napsat svoji vlastní knihu (nejen pro děti)? Podívejte se na mé kurzy tvůrčího psaní pro veřejnost, nejlépe na Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé (vydání zaručeno) nebo na Mistrovský kurz tvůrčího psaní (otevírá se jednou za dva roky).

Další úspěchy mých studentů najdete tady.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.