Pohled z druhé strany

Pohled z druhé strany

V padesátých letech minulého století proběhl v Seattlu obrovský poprask – lidé začali hromadně nacházet na předních sklech svých automobilů drobné oděrky.

Ihned se objevilo několik teorií, které tento tajemný jev vysvětlovaly. Od kyselých deštů až po atomové testy Ruské federace.

A kvůli některým bizarním vysvětlením vypukla panika, která se velmi rychle šířila. Čím více řidičů zkontrolovalo své přední sklo zvnějšku, tím více jich také zmíněné oděrky našlo.

Pověřený tým odborníků tuto záhadu důkladně prozkoumal a zjistil, že oděrky nejsou žádným novým fenoménem. Jejich překvapivé sdělení znělo, že malé škrábance na předním skle jsou naprosto přirozené a že se objevují s běžným používáním auta.

Tato již historická událost nám může v mnoha situacích velmi pomoci. Ukazuje nám, co všechno přehlížíme „jenom“ tím, že se na věci nedíváme z druhé strany. Pak totiž můžeme považovat za zcela ojedinělý jev něco, co tam bylo odjakživa.

Pohled z druhé strany

Když jsou všichni uhranuti překrásným západem slunce, zkuste otočit hlavu a pokochejte se tlumenými odstíny modré a fialové ve stínem zahalené krajině.

Jestliže jste muž, podívejte se na svět – alespoň na chvíli – z ženského úhlu pohledu (obráceně to samozřejmě také platí).

Co kdybyste ze začátku ignorovali časově nejnáročnější část úkolu?

Co kdybyste na okamžik přistupovali k nejdůležitější části problému jako k té nejméně podstatné?

TIP! Znáte můj inspirativní e-book Učím se dívat a online Trenéra kreativity?

Použijte k prozkoumání světla temnotu:

  • Co je na druhé straně vašeho úkolu?
  • Jaký odstín to „něco“ vrhá na současnou situaci?

Tu a tam si připomeňte, že úspěch je přínosnější, jestliže jsme ochutnali porážku a že život je cennější, pokud jsme někdy byli blízko smrti.

Pohled z druhé strany nás toho může hodně naučit!

Podobné příspěvky

S novým rokem 2011 znovuožívám!

Měsíční pauza utekla jako voda. Štědrý den máme všichni (naštěstí) za sebou a zbaveni předvánočního stresu sbíráme síly na oslavu nového roku 2011. Jsem zpět a s novým vzhledem od...

10 tipů, jak se zbavit spisovatelského bloku

Spisovatelský blok je obrovský strašák každého spisovatele. Útočí vždycky nečekaně a je nesmírně zákeřný. I když většinou přichází ve vypjatých životních situacích (deprese, velká životní změna, konec nějakého většího projektu...

RenéNEKUDA.cz slaví 10. narozeniny!

Dámy a pánové, je to na den přesně 10 let, co jsem založil tyto webové stránky. Při studiu tvůrčího psaní na vysoké škole jsem dělal brigádu nočního recepčního v hotelu...

Travel Journal s Reném Nekudou o Keni

Jak jsem byl v televizi… :) V aktuálním díle Travel Journalu se vydáme do východní Afriky, konkrétně do Keni. O tom jak šokující tato země může být nám poví René...

20 nejlepších tipů pro psaní beletrie

Hledáte zaručený návod, jak napsat úspěšnou knihu? Opravdu si myslíte, že existuje? Není lepší podívat se na zajímavé tipy od zavedených spisovatelů a učitelů tvůrčího psaní, a pak si vše...

Jak poznám opravdového profesionála

Jakmile začnete něco tvořit a vystrkovat růžky na veřejnosti, začne se okolo vás motat ohromná spousta lidí. Dost pravděpodobně to bude neuvěřitelně pestrá směsice lidí nejen z vašeho oboru. Mnoho z...

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!