Jedinečný emailový kurz Jak napsat knihu žije již třetí měsíc.

Za tuto relativně krátkou dobu stačil rozbouřit nejednu internetovou vlnu a omámit pár stovek surfařů projevujících lásku ke psaní.

K této hodině je do kurzu přihlášeno přesně 279 účastníků (a kdybychom počítali odpadlé, bylo by to číslo větší než 350).

Včera jsem rozeslal všem kurzistům dotazník zpětné vazby a stále se nestačím divit, jak moc přínosný pro vás kurz je!

Upřímně vám všem děkuji – málem jste mi vehnali slzy do očí …

Vytahuji kapesník a plynule přecházím k tvrdým faktům:

1. Průměrné hodnocení kurzu na stupnici od 1 do 10 (vyšší číslo znamená lepší ohodnocení) je neuvěřitelných 8,9!* Přiznám se, že až takto vysoké číslo jsem skutečně, ale skutečně, nečekal.

2. Dotazník zpětné vazby (zatím) vyplnilo 65 lidí (mnohem více žen, než mužů ve věku od 10 do 60 let).*

3. “Nejstarší kurzista” je na lekci č. 70.*

4. Díky kurzu Jak napsat knihu bylo popsáno přes 3000 normostran textu (tj. průměrně 45 normostran na jedince).*

5. Nejvíce píšete “Párkrát do týdne” nebo “Prakticky každý den”.*

6. Na otázku, zdali se řídíte radami z kurzu, zněla nejčastější odpověď “Víceméně ano” (53 % respondentů).*

7. Zastoupení happy-endů a tragických konců je téměř srovnatelné.* Přál jsem si víc šťastných konců. ;)


8. Z prázdného pole, kam se měly napsat připomínky či pochvaly, vybírám čtyři zajímavé reakce. Více ohlasů najdete na této speciální stránce.

Kurz je skvělý a perfektně propracovaný. Některé tipy nebo poznámky jsem sice nevyužila, ale to spíš, že se to neshoduje se stylem a druhem příběhu, jaký píšu. :) Rozhodně to pomůže zase někomu jinému, to je pochopitelné. Oceňuji vaši práci, snahu a hlavně trpělivost s celým kurzem. Navíc to, že je neplacený, protože takových lidí, co by to dělali s chutí a proto, že chtějí, je skutečně velice málo. Máte mou poklonu a upřímné ocenění :) Děkuji! — Žena, 21-25 let (den kurzu #43 až 49)

Je super, že nemusím nikam docházet na nějaký kurz. Mám 6ti letého syna, který je dopoledne ve škole, manžel na ranních směnách a já se můžu celé dopoledne věnovat psaní a odpoledne zase rodince. A když mám nějaký nápad na další děj, vezmu jen blok a napíšu si poznámku. Druhý den to pak zakomponuju do příběhu. Takže v kostce – je to celé fajn, stránky jsou dobře zpracované a rady mi jsou více užitečné, než jsem si na začátku myslela. DĚKUJI!!! — Žena, 26-30 let (den kurzu #8 až 14)

A ještě jednou poklona na závěr – pokud se mi knihu podaří vydat, určitě nezapomenu vyjádřit svou vděčnost i v poděkování v ní. :)— Muž, 31-40 let (den kurzu #43 až 49)

Váš kurz je přesně to, co jsem už dlouho potřebovala a nenacházela. Je to takový pocukrovaný bič – žene mě kupředu, bezbolestně a zajímavým způsobem. Takže díky! :) — Žena, 21-25 let (den kurzu #43 až 49)

Minishrnutí

Znovu opakuji, že mám obrovskou radost z vašich reakcí. Vytvoření kurzu mi zabralo mnoho hodin práce a stálo hodně energie, takže toto je od vás velmi milé poděkování. Alespoň se necítím tak méněcenný. ;)

V dotazníku jste poměrně často oceňovali, že je kurz zdarma. Rádo se stalo! ;)

Přál bych si, abyste vaše knihy úspěšně dokončili. Mnozí z vás mě celkem pravidelně informují, jak jsou na tom. Čili nepochybuji, že spousta účastníků výzvu kurzu Jak napsat knihu zvládne.

Dále bych vám chtěl připomenout, že můžete využívat výhod zdejšího Fóra o psaní. Již teď tam najdete zajímavou diskuzi …

Tajemství: Na jednom místě kurzu obdržíte tajnou instrukci. Po jejím splnění těm nejšikovnějším z vás rád osobně pomohu sehnat nakladatele. Nicméně počítejte s tím, že doba je zlá a hrozba 20 % DPH na knihy by byla smrt pro téměř všechny neznámé autory. :(

Každopádně skončím pozitivně – všechno se dá překonat a nic není nemožné! ;)

Jste šikovní, myslím na vás a ještě jednou vám za vše moc a moc upřímně DĚKUJI!

» Přihlásit se do kurzu “Jak napsat knihu” «

 

* Tento rozbor je založen na údajích od prvních 65 účastníků kurzu “Jak napsat knihu”, kteří dobrovolně vyplnili anonymní dotazník zpětné vazby ze dne 17. března 2011. Výsledky se tudíž budou časem měnit a pravděpodobně se dočkáte dalších podobných článků. ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH