10 detektivních příběhů k dopsaní…

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení, inspirace

René Nekuda

Tvůrčí psaní

cvičení, inspirace

10 detektivních příběhů k dopsaní…

Ach ty detektivky! Mají za cíl z chaosu, který byl ve světě způsoben nějakým zločinem, znovu vytvořit harmonický řád. A cesty detektivů, kteří se na urovnání těchto sil podílejí, bývají mnohdy nevyzpytatelné, že?

Inspirujte se následujícími detektivními příběhy a klidně některý z nich dopište. Fantazii se dneska meze nekladou…

 1. Detektiv Dana Medová řeší zcela běžný případ (abyste věděli, tak jsou to ukradené hodinky), když narazí na skupinu zlodějů šperků. Po dvou vraždách, setkání s chytrou věštkyní a nalezení vycpané kočky plné důkazních materiálů se Dana ocitne před mnohem větší záhadou, než kam se poděly ukradené hodinky.
 2. Žena požádá spisovatele, aby sepsal její životní příběh. Pak se ztratí.
 3. Tři osoby blízké oběti vraždy se k tomuto zločinu přiznaly. Každý z nich ale přísahá, že jednal sám za sebe.
 4. Chystá se velkolepá svatba na překrásném místě, ale dva lidé ze svatebního doprovodu jsou zavražděni.
 5. Bohatá a svobodná Anna Hrášková je zavražděna. Podle závěti celé své jmění odkáže muži, kterého poznala teprve před dvěma týdny (což na něj samozřejmě vrhá značné podezření). Detektiv Bedřich Pilný se ovšem domnívá, že je muž nevinný. Nicméně má jen týden na to, aby tento případ objasnil. Když však začne pátrat po Annině minulosti, zjistí, že milá stará dáma vůbec nebyla taková, jak se zdálo…
 6. Emanuel je náměsíčný. Také si myslí, že miluje ženu jiného muže. Je překvapen víc než kdo jiný, že je zatčen a obviněn z vraždy právě onoho muže. Udělal to on? Nebo to na něj někdo nastražil?
 7. Eva Adamová je učitelka v důchodu, která žije v malebném domku v nevelké moravské vesnici. Nikdy se nevdala a nemá děti, takže její přátelé jsou pro ni vším. Proto když je její nejlepší kamarádka Marta vydírána ohledně několika zvláštních fotografií z jejího mládí, Eva jí samozřejmě přispěchá na pomoc. Ovšem doba, kdy byla Marta mládá, to už je opravdu hodně dávno (a navíc Marta začíná zapomínat). Kdo by ty fotky mohl mít? A co by mohl chtít?
 8. Dvě ženy každý den v 6:38 ráno nastoupí do stejného vlaku a nikdy spolu nemluví. Až jednoho dne, kdy jedna zoufale potřebuje druhou…
 9. Ubytujete se v odlehlém přímořském resortu, kde máte pobývat v luxusní chatce na soukromé pláži. Hned první ráno spatříte v písku vzkaz vytvořený z oblázků: NEVĚŘTE JIM!
 10. Poslední odstavec vašeho detektivního příběhu: „Čtenáři, zavraždil jsem ho.“

Tipy! Pokud hledáte nášup další detektivní inspirace, nabídne vám ho doplňkové cvičení z Povídkáře. A tady najdete pár postav, kterými můžete okořenit své příběhy. Nakonec se také mrkněte na můj jednodenní kurz tvůrčího psaní Vyřeš případ (je to totiž velká zábava).

Tak ať se vám ty detektivní příběhy dobře píšou! ;)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

6 komentářů u „10 detektivních příběhů k dopsaní…“

 1. Přiznávám, že se mi ty detektivní příběhy líbí. Měla bych proto otázku: Mohla bych podle nich napsat detektivní seriál? Spojovacím článkem by byl detektiv a jeho detektivní kancelář. První příběh už mám rozepsaný. Zatím pouze jako příběh, Pak to přepíšu na scénář. Smím?

  Odpovědět
  • Jéje, to je moc pěkné. Samozřejmě můžete – jakékoliv výstupy z mých cvičení jsou vaše a můžete si s nimi dělat cokoliv jen budete chtít. Díky a držím palce! ;)

 2. Toto cvičení je přesně pro mě. Rozhodně vyzkouším vzít jeden z nich, protože si na něm mohu vyzkoušet, jaké bude psát zápletku a rozuzlení případu. Miluji detektivky, sleduji dokumenty o Forenzních vědách a čtu knihy, abych pronikla i jako laik do tajů vyšetřování jen proto, abych mohla do sveho psaní vložit víc než jen příběh. Díky za tento úkol.

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.